Відень: Іммігрант планував різанину біля катедри
  • Чтв, 04/01/2024 - 14:04

Іммігрант із Сирії хотів вбивати навколо катедрального храму Св. Стефана у Відні. Він погрожував працівникам служби безпеки, сказавши, що буде відрізати голови. Також заарештовано трьох осіб, які могли планувати напади у Відні, в тому числі на катедру.

Як і в німецькому Кельні, катедра у Відні останніми тижнями перебуває під особливим наглядом служб безпеки. Під час Різдва та на початку нового року зростає ризик терактів. Під час Різдва поліція затримала 29-річного мігранта з Сирії. Чоловік розмахував викруткою та погрожував людям, у тому числі охоронцям. Він говорив про відрізання голів та перерізання горла. Сирієць втік від охоронців катедри , але поліція спіймала його на різдвяному ярмарку на катедральній площі. Раніше сирієць уже перебував на поліцейському обліку через те, що зривав Святу Літургію. Він викрикував, перестрибував через поручні вівтарів і ображав священника.

Поліція Відня також затримала трьох іммігрантів, які, можливо, планували напад на відомий віденський універмаг «Steffl». Йдеться про 28-річного таджика та його 27-річну дружину та 47-річного чеченця. Зазначається, що потенційні нападники належали до терористичної мережі "Ісламська держава" ("провінція Хорасан"). Цю ж групу підозрюють у плануванні нападів на катедри у Відні та Кельні, пише pch24.pl.

Австрійська преса повідомляє, що на Різдво до катедри на літургію прийшло мало людей через ризик терактів. У новорічну ніч катедральний храм закрили раніше через можливість нападів.