Відомий американський єпископ побоюється рішень синоду, аби не розмивали доктрину в ім’я «інклюзії»
  • Чтв, 28/09/2023 - 16:17

«Синод про синодальність буде стосуватись участі усієї Церкви, усього народу Божого, у виконанні Христової заповіді проголошення Євангелія усім народам»,- пише один із п’яти делегатів Церкви у США на римські засідання синоду. Відомий єпископ Роберт Баррон із єпархії Вінона-Рочестер наголошує однак, що існують побоювання щодо майбутніх засідань. Як він зазначає, спостерігаються спроби пристосувати доктрину до почуттів осіб, що ставлять під сумнів католицьку мораль.

Щодо багатьох відомостей, які з’являлись на різних етапах приготувань, а також суті документу «Instrumentum laboris», єпископ Баррон зазначає, що «домінуючою турботою тих, хто брав участь, є надання більшого почуття прийняття тим, хто почуває себе відчуженим з життя Церкви». Він додає, що йдеться власне про жінок та осіб, що змагаються із порушенням сексуальної орієнтації та статевої ідентичності, пише pch24.pl.

На думку єпископа, відповідна реакція на почуття відчуження і спроба зробити Церкву настільки приязною, як це лише можливо, є завжди виправданою душпастирською турботою. «Але дехто припускає, що синод повинен роздумати над зміною морального вчення Церкви і таїнственної дисципліни, аби відчужені католики відчули себе більш задіяними. І тут я вагаюсь, власне тому, що почуття, якими сильними вони б не були, самі по собі не є теологічним аргументом», - звертає він увагу.

«Існує багато причин – одні добрі, одні погані – через які певна особа може почуватись не дуже прийнятою у Церкві. Якщо це відчуження є результатом ненависті чи дурних упереджень, то слід одразу і безпосередньо вирішувати цю ситуацію. Але якщо відчуження спричинене глибоким дисонансом між тим, чого слушно вимагає Церква, і тим способом, в який хтось живе, то водночас необхідно, щоб та особа змінила свою позицію»,- наголошує єпископ.

«Йдеться про те, що ми не можемо вирішити це питання, залишаючись на рівні почуттів. Мусимо перейти на рівень правдивих аргументів, опертих на Біблії, теологічній традиції і природному моральному законі. Щиро надіюсь, що залучення як душпастирського, так і теологічного виміру питання інклюзивності буде ключовим завданням синоду», - підсумував ординарій Вінона-Рочестеру.

Враховуючи багато сумнівів, делегат від США просить про молитву до Святого Духа за синодальне засідання і його учасників. «І нехай Ваша молитва буде простою: Veni Sancte Spiritus! (прийди, Святий Духу)".


Паломництво Святими місцями