Відпустові святкування в Імстичівському монастирі
  • Нед, 22/09/2013 - 20:26

21 вересня 2013 р. Б., у Василіянському монастирі в с. Імстичеві, відбулися відпустові святкування празника Різдва Пресвятої Богородиці, під час яких Архієрейську Божественну Літургію очолив Єпископ Мукачівський, Преосвященний Владика Мілан Шашік, у співслужінні з Отцями Василіянами та єпархіальним духовенством.

Під час святкової Літургії, Владика Мілан уділив також дияконські свячення Ченцю Василіянської Провінції Св. Миколая, Брату Максиму Пішті ЧСВВ.

Цьогорічні відпустові святкування на празник Різдва Пресвятої Богородиці в Імстичівському монастирі були по-особливому величними. По-перше, на цей празник завітав Преосвященний Владика Мілан, який є Правлячим єпископом Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, в межах якої діє згаданий Василіянський монастир. Таким чином, парафіяни монастирської парафії та паломники на чолі з духовенством, стали учасниками особливого євхаристійного богослужіння, яке очолив місцевий Ієрарх. Адже в Христовій Церкві, «Євхаристія відправлена єпископом, має цілком особливе значення як вираження Церкви, об’єднаної навколо вівтаря під головуванням того, хто видимо представляє Христа – Доброго Пастиря і Голову Своєї Церкви» (Пор. ІІ Ват. Соб., «Про Святу Літургію», 41).

По-друге, протягом «Року Віри», який в Католицькій Церкві розпочався 11 жовтня 2012 року і триватиме до 24 листопада 2013 року, монастирський храм в с. Імстичеві визначений для вірних Мукачівської Греко-Католицької Єпархії як одне з місць, де можна отримати Повний Відпуст дочасних кар для себе за особисті гріхи та для усопших. Про це Владика Мілан пригадав прочанам наприкінці Божественної Літургії, яка служилася у відпустовій каплиці, і заохотив усіх, які на цих святкуваннях щиро розкаялися, належно прийняли святу Тайну Сповіді та прийняли Святе Причастя, зайти ще на молитву до монастирського храму, щоб отримати Повний Відпуст. Також, разом з прочанами, Владика помолився в наміренні Святішого Отця, що є однією з умов отримання такого Відпусту.

Ще однією важливою подією, яка мала місце під час цих святкувань, було уділення Дияконських свячень Ченцю Василіянської Провінції Св. Миколая, Брату Максиму Пішті ЧСВВ, який навчається у Василіянському Інституті Філософських Студій (Брюховичі-Львів) і готується до душпастирської праці у Василіянських монастирях на Закарпатті.

Представив Владиці Мілану Брата Максима для свячень Протоігумен Провінції Св. Миколая отець Павло Райчинець ЧСВВ.

Також був поставлений в диякони кандидат до свячень від Мукачівської Єпархії Юрій Кіш.

У своєму пастирському слові зверненому до прочан, Пресвященний Владика Мілан заохотив усіх за прикладом Пресвятої Богородиці, щирим і відкритим серцем слухати Слово Боже, зберігати Його в своєму серці і Ним жити. Проповідник пригадав слова з Євангелії від Йоана, де говориться, що: «Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово і Слово було – Бог» (Йо. 1, 1), і закликав присутніх це Слово, яким є Ісус Христос, зробити основою свого життя.

Вкінці святкувань, Настоятель монастиря о. Михаїл Станко ЧСВВ, висловив подяку за участь у святкуваннях місцевому Ієрарху Владиці Мілану Шашіку, Протоігумену о. Павлу Райчинцю ЧСВВ, Отцям Василіянам з інших монастирів, які співслужили Святкову Літургію та уділяли вірним Св. Тайну Покаяння, Ректору та студентам Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій, що у Брюховичах, єпархіальному духовенству, сестрам-монахиням, Ужгородському хору ім. Августина Волошина та всім вірним, що взяли участь у цих богослужіннях.

Зі свого боку, Владика Мілан також висловив слово подяки і привітав новопоставлених дияконів, а опісля, під час завершального процесійного ходу від відпустової каплиці до монастирського храму, окропив прочан свяченою водою.

о. Франціск Онисько ЧСВВ

Джерело: www.osbm.org.ua


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць