Відслужив Хресну Дорогу, був викрадений і не повернувся
  • Чтв, 12/04/2018 - 19:28

Він відправив молебень Хресної Дороги, й одразу після нього ісламські екстремісти його викрали. Попри старання Папи про звільнення архиєпископа, очільник халдейської спільноти Іраку був убитий, а його тіло — викинуте.

Через 10 років після смерті архиєпископа Мосула відкрито його беатифікаційний процес. 13‑го березня 2008 року в Мосулі знайшли тіло архиєпископа Паулоса Фараджа Раххо. Вистачило години, аби підтвердити, що це справді він. Повідомлення про вбивство релігійного очільника халдейської спільноти швидко розійшлася країною.

Убитий за свою віру

Майже два тижні архиєпископ Раххо перебував у полоні ісламістів, чиї наміри не залишали сумнівів. 29‑го лютого 2008 року група екстремістів напала на священика, коли він виходив із храму. Терористи почали стріляти в його автомобіль, убивши на місці водія та охоронців. Вони брутально вкинули архиєпископа до свого авто і блискавично від’їхали.

Від тієї «чорної п’ятниці» християнська спільнота Мосула не мала жодних відомостей про долю архипастиря. Викрадачі, члени Аль Каїди в Іраку, вимагали, щоб «ассирійські християни взяли участь у джихаді», й зажадали викупу в 3 мільйони доларів. Попри втручання папи Бенедикта XVI і його старання про звільнення архиєпископа Раххо, священика вбили, а його мертве тіло викинули.

Ватиканські Акти

Нині іракська Церква досліджує мучеництво архиєпископа та інших жертв, які зазнали смерті через ненависть до християнства. Акти у цій справі надходять до Конгрегації у справах канонізацій, якою керує італійський кардинал Анджело Амато.

«Ми повинні зробити все, аби жертва людського життя була визнана Церквою», — каже о. Юссіф Томас Міркіс, халдейський архиєпископ Кіркука. Багато християн віддали життя «на захист своєї віри», додає він.

Для них, і для багатьох інших, які прагнуть жити на своїй землі, важливо, щоби цю смерть згадували. Ідеться про справжнє «свідчення вкоріненості християн» у цьому регіоні.

Жертви християн Іраку, вбитих за віру, — це драма, яка надалі триває 25‑го лютого ц.р. молодого християнина, батька сім’ї з Багдада, перед його власним будинком убила група озброєних чоловіків. Попри те, архиєпископ Кіркука заохочує вірних «зберігати відвагу і надію», противлячись насильству «в ім’я Євангелія».

Переклад CREDO за: Поль де Дінешен, Aleteia


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць