Влада Куби в останній день Року Милосердя помилувала 787 засуджених
  • Пон, 21/11/2016 - 12:40

Державна рада республіки Куба погодилася помилувати 787 засуджених, відгукнувшись на заклик до глав держав у відповідь на заклик про милосердя, що прозвучав у посланні Папи Франциска в останні дні Святого Ювілейного Року.

При амністії приймаються до уваги характеристики і поведінка ув'язнених під час відбування терміну. З гуманітарних причин помилувані  - жінки, юні правопорушники, хворі та інші подібні категорії засуджених. Амністія не поширювалася на осіб, засуджених за такі тяжкі злочини, як вбивство, розтління неповнолітніх, згвалтування і незаконний обіг наркотиків (існування політв'язнів в країні заперечується). «Ми дуже задоволені цим рішенням кубинської держави», — цитують ЗМІ Архієпископа Діонісіо Гарсіа, президента Конференції кубинських католицьких єпископів.

Попередня масова амністія відбулася в республіці у вересні 2015 року перед візитом Папи Франциска на Кубу: тоді на острові були звільнені 3522 ув'язнених. Державна рада, очолювана Раулем Кастро, також проаналізувала пенітенціарну політику у Верховному суді, Генеральній прокуратурі та МВС — органи, що займаються достроковим звільненням ув'язнених.

Нагадаємо, що 8 грудня 2015 року Папа Франциск відкрив Святі Врата собору Святого Петра у Ватикані, поклавши початок позачерговому Ювілейному Святому Року Милосердя, який завершився в неділю, 20 листопада 2016 року. За рішенням Святішого Отця, урочисте відкриття Ювілейного року, з яким католики пов'язують можливість отримання особливого відпущення гріхів (індульгенцій), було офіційно приурочено до Дня непорочного зачаття Діви Марії та 50-ї річниці з дня закінчення другого Ватиканського Собору.

«Цей позачерговий Святий Рік є даром милості. Увійти через ці ворота означає відкрити глибину милосердя Отця, Який приймає всіх, і кожному особисто йде назустріч», — заявив тоді Папа в ході урочистої Меси на площі Святого Петра у присутності близько 50 тисяч осіб. Таким чином, весь цей рік пройшов під знаком милосердя і, на думку експертів, став однією з найважливіших акцій понтифікату Франциска. Напередодні завершення Року Милосердя, 6 листопада 2016 р., під час спеціальної Ювілейної Меси для ув'язнених, Папа звернувся до влади всіх держав світу: «Я представляю на розгляд компетентних державних органів кожної країни можливість зробити в цей Ювілейний Рік Милосердя акт помилування по відношенню до тих ув'язнених, які мають право скористатися такою можливістю».


Потребують допомоги!!!

Першокласник Сашко Гук
потребує термінової операції

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць