Владика Борис Гудзяк про нового голову УПЦ МП: бажаю йому мужності називати речі своїми іменами
  • Птн, 12/09/2014 - 20:56

Екзарх Української Греко-Католицької церкви у Франції та Бенілюксі Владика, президент Українського Католицького Університету Борис Ґудзяк зазначив, що Церква втрачає свою силу, якщо перестає говорити правду у кризовий час.

"Російська церква не зможе без Божої допомоги говорити правду, але якщо вона перестане говорити правду, перестане бути церквою", - зауважив Борис Гудзяк в коментарі кореспонденту iPress.ua

За його словами, РПЦ зазнала нищівних ударів у комуністичний час і сьогочасні події є для неї викликом. 

"Зараз РПЦ потребує наших молитов і підтримки, щоб вона могла стати істинно пророчою і не втратила легітимності в очах своїх підопічних і світу", - наголосив владика. 

Він зауважив, що сьогодні народ потребує від церкви пророчої постави, і церква має бути в авангарді реформ і змін. 

Коментуючи обрання нового предстоятеля УПЦ МП Онуфрія, владика побажав йому мужності. 

"Я бажаю йому мужності називати речі своїми іменами", - сказав він. 

Гудзяк пояснив, що Церква не повинна ховатися від суспільства, але діяти в хрестоподібний спосіб.

"Говорити правду в очі, як це робив Іван Хреститель. Він поплатився життям за те, що сказав правителям правду в очі. Сьогодні треба говорити правду", - додав екзарх. 

Він запевняє, що зло не буває непереможним, і добро згодом все одно перемагає.  

"Усякі насильницькі спроби знищити людину і поневолити потім розлітаються. Очевидно, коли недуга не лікується, коли не називати проблему по імені, вона загострюється. Кожен гріх веде до загибелі, і коли політична програма побудована на грішній основі, її фундаменти захитаються", - переконаний владика. 

Він зазначив, що для перемоги України над злом, Майдан має відбутися у серці кожного українця. 

На його думку, проблема українського суспільства у моральній скурумпованості різних сфер життя, і початок переродження є тривалим, а не одномоментним. 

"Ми у довгому паломництві від страху до гідності, від корупції до цілісності, і перед нами ще тривалий шлях, але ми рухаємося і це найважливіше", - зазначив він.

Гудзяк висловив сподівання, що українська влада з Божою допомогою зможе реформувати систему. 

"Треба відмежовуватися від політиканства, популізму і легких відповідей, бо їх немає. Треба займатися органічною системою реформування", - додав екзарх УГКЦ у Франції.