Владика Діонісій (Ляхович): «Мало тих, що пішли радикально за Христом, нічого не вимагаючи для себе!»
  • Пон, 01/02/2016 - 21:15

У неділю, 31 січня, Божественну Літургію в українській парафії Свв. Сергія і Вакха в Римі очолив Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Архиєрею співслужили настоятель української громади в Римі, протоієрей Іван Кулик, та ієромонах Михайло Волошин, ЧНІ.

Після читання недільного Євангелія Владика Діонісій звернувся до присутніх на молінні мирян із проповіддю, в якій наголосив, що Христос від своїх послідовників вимагає радикального навернення, тобто просить покинути безповоротно те, що нас тримає у залежності.

Преосвященний Владика, використовуючи приклад євангельського знатного чоловіка, підкреслив, що маєтки можуть стати на заваді до Божого Царства, коли людина потрапляє в залежність від них. «Щоб піти за Ісусом, треба бути вільним від усього. Вільним від грошей, влади, слави, від теплого гнізда. Треба бути вільним від себе самого. А хто таким не є, залишається сумним, невдоволеним, бо земські речі ніколи не заповнять людського серця. Завжди чогось буде бракувати», – наголосив Владика Діонісій.

На завершення своєї гомілії архиєрей підсумував, що багато святих прийняли ці слова Христові дуже близько до серця і покинули все матеріальне, щоб осягнути Царство Боже: «Мало є тих, що пішли радикально за Христом, нічого не вимагаючи для себе! А що говорити про нас усіх, що живемо звичайним світським життям! – та закликав присутніх, – Заховаймо заповіді! Те, що ми присягали Богові, виконаймо! Ми присягали шлюбну вірність, виконаймо її, незважаючи на те, скільки та присяга буде від нас вимагати!».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць