Владика Венедикт: «У Львові мені було добре, комфортно і мило»
  • Чтв, 20/04/2017 - 17:32

Сьогодні у Ватикані оголосили про те, що Папа Франциск призначив дотеперішнього Єпископа-помічника Львівського УГКЦ владику Венедикта (Алексійчука) Правлячим Єпископом Єпархії святого Миколая УГКЦ з осідком в Чикаго, США. З цієї нагоди в Митрополичих палатах Собору св. Юра відбулась прес-конференція для журналістів.

На початку з коротким словом до присутніх звернувся Митрополит Львівський Ігор, котрий подякував Владиці Венедикту за служіння і побажав успіхів у праці на американському континенті.

У своєму зверненні до журналістів владика Венедикт коротко підсумував 6,5 років свого служіння єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Він подякував Митрополиту Ігорю за довіру, розуміння, за те, що покликав його з монастиря до єпископського служіння у Львові. «Можу сказати відкрито перед журналістами, що впродовж цих 6,5 років ми з владикою Ігорем не мали жодних непорозумінь», ­– зазначив він.

«У Львові мені було добре, комфортно і мило», – сказав владика Венедикт.

«У своєму житті я завжди старався шукати Божу волю», – зазначив він. – «Вважаю, що за всім стоїть Господь і чомусь мене туди провадить».

Стосовно планів на новопризначене служіння владика Венедикт сказав: «Побачити, зрозуміти, а тоді діяти». Він наголосив, що любить працювати у взаємодоповнюючій команді.

На запитання журналіста як владика буде здійснювати працю з вірними, враховуючи їх соціальні відмінності від українських, владика Венедикт відповів: «Коли мене перевели з монастиря до Львова, я переживав, бо життя в монастирі – одне, а в єпархії – інше. Однак я зрозумів, що і в монастирі, і в місті живе один і той самий Бог (сміється). Так само і в США живе той самий Бог, що й в Україні».

Своє звернення владика Венедикт завершив словами: «Слава Богу за все!».

Варто зазначити, що Чин введення на престіл Чиказької єпархії, відповідно до процедури, має відбутись впродовж трьох місяців від дати призначення. Наразі точна дата невідома.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць