Вселенський патріарх шокований насильством у Києві та молиться за мир в Україні
  • Суб, 07/12/2013 - 02:17

Перший за честю в православній церкві архієрей у ці дні молиться за Україну. Владика Варфоломей, який носить титул "архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського патріарха", повідомив про увагу до подій у Києві українських православних єпископів у діаспорі.

"З історичною та батьківською любов'ю до нашого улюбленого народу України, після недавніх радісних урочистостей з нагоди 1025-ї річниці хрещення Київської Русі, ми не можемо не висловити нашу щиру скорботу, а також стурбованість у зв'язку з нещасливими і болючими подіями, що останніми днями розгортаються в Києві. Для нас це є глибоким розчаруванням, дізнаватися через засоби масової інформації, як святкова радість, що всього кілька місяців тому збирала натовпи в релігійні процесії, раптом затьмарилася сьогоднішнім шокуючим насильством на тих же самих вулицях", - цитує патріарха прес-служба Української православної церкви в США.

"Тому ми звертаємося до Божої милості та благодаті, Він може захистити і просвітити всіх залучених людей, щоб в подальшому не було ніякого насильства, а всі розбіжності вирішилися мирним шляхом", - заявив предстоятель Константинопольскої церкви.

Патріарх Варфоломей переказав українцям запевнення у власній молитві за них.

"Навіть зараз, коли ми знаходимося у паломництві в Мир Лікії (у Малій Азії) на честь свята св. Миколая Чудотворця, який "заспокоює бурхливе море", ми молимося, щоб він міг просити всемогутнього Бога, щоб заспокоїв і розвіяв темні хмари поділу та скорботи в Україні", - наголосив титульний глава православної церкви світу.

Джерело: http://tsn.ua