Всеукраїнська проща до с. Страдч з нагоди Дня мирянина та Року митрополита Андрея Шептицького
  • Птн, 19/06/2015 - 20:31

26 червня 2015 року з нагоди Дня мирянина та Року митрополита Андрея Шептицького до відпустового місця в с. Страдч, що на Яворівщині, зберуться вірні з усіх куточків України.
 
«Ця Всеукраїнська проща цьогоріч є особливою, – розповідає Зенон Боровець, співорганізатор прощі – зокрема, її очолить Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ у співслужінні із єпископами і священиками багатьох єпархій, що є знаково з огляду на події в Україні і велику потребу душпастирської опіки». Варто нагадати, що 5 лютого 2015 р. Папа Франциск в особливий спосіб відзначив Страдецьку прощу, надавши цьому святому місцю Повний Відпуст. У Декреті йдеться: «Можливість отримати Повний Відпуст всім і кожному вірному, якщо вони правдиво розкаяні, висповідані і прийняли Святе Причастя, відвідавши як паломники парафіяльну церкву в Страдчі дня 26 червня і там побожно взяли участь у богослужіннях на честь блаженних мучеників Миколи Конрада і Володимира Прийми».
 
«Господь дає людям, котрі приходять на Страдецьку гору помолитись, надію і зціляє їхні душі, поранені жахами війни на Сході та кризою суспільства. Тут, в урочій тиші святої Страдецької гори, відбуваються незбагненні для розуму речі: хворі отримують зцілення, засмучені – втіху, зневірені – пораду. Щораз більше людей приїздять сюди і віднаходять тут лік для своїх душ», – говорить о. Іван Колтун, парох парафії Успення Пресвятої Богородиці у с. Страдч.
 
Слова священика підтверджують численні свідчення, які прочани залишають у спеціальній книзі в храмі. Відтак, цього року у Всеукраїнській прощі до с. Страдч візьмуть участь захисники Вітчизни, родичі загиблих, волонтери. Також до прощі традиційно долучаться узалежнені від алкоголю особи та їхні рідні. Після Богослуження бажаючі складатимуть присягу про відречення від алкоголю. Скласти її можуть не тільки узалежнені, а й їхні близькі, в намірі за осіб зранених алкоголем.

Розклад прощі:

08:30 – зїзд прочан у с. Ямельня на місце мученицької смерті блаженних о. Миколи Конрата і дяка Володимира Прийми

09:00 – Молебень до блаженних

10:00 – Піша хода до площі біля «Страдецької гори»

11:00 – Архирейська Божественна Літургія, яку очолить Патріарх Святослав.

- Присяга відречення від алкоголю

- Молитва на освячення всякої речі

- Похід до церкви та молитва до блаженних

- Хресна Дорога


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць