Всі семінарії УГКЦ освятили «Годину Землі» своєю молитвою
  • Втр, 26/03/2013 - 17:27

Цьогорічне відзначення всесвітньої акції «Година Землі», яка проходила 23 березня 2013 року, було особливим як для цієї Міжнародної екологічної ініціативи, так і стало історичним для Української Греко-католицької Церкви. Цю акцію вже не перший рік підтримує Бюро УГКЦ з питань екології, однак, особливістю нещодавнього відзначення стало те, що на заклик Екобюро, молитовно приєднатись до ініціативи, відгукнулись всі 5 семінарій УГКЦ в Україні. Ініціатори молитовного підтримання акції щиро вірять в те, що, спільно об’єднавшись в молитві за Богом створений світ-природу, ми освячуємо цю світську ініціативу, виявляючи водночас конкретне діло милосердя до нашого ближнього, через шанобливе ставлення до створіння Божого, яке «понині стогне і страждає у тяжких муках» (Рим 8, 22).

Хоч для зовнішнього світу молитва при свічках може для багатьох виявитись не зовсім зрозумілою, однак, вона має своє велике значення як у глобальному масштабі, так і в особистому вимірі. У молитві проситься Бога за всіх: від керівників держав до простого громадянина, про те, щоб кожен став чутливим до проблем довкілля і міг на своєму рівні відповідально ставився до своїх обов’язків, завжди враховуючи потреби інших, в тому числі й природи. Через молитву, той, хто молиться, доходить до ще більшого усвідомлення особистої відповідальності за природне довкілля і все навкруги бачить в перспективі розбудови Царства Божого в реальному часі.

Той факт, що всі семінарії УГКЦ в Україні, а саме Тернопільська, Київська, Львівська, Івано-Франківська та Дрогобицька, і деякі за її межами, разом з різними монашими чинами та згромадженнями, колегіумом Українського Католицького Університету та чисельними вірними саме в такий спосіб приєднались до «Години Землі», свідчить про те, що й наше українське суспільство і все людство ще має надію змінити хід історії на краще.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології


Паломництво Святими місцями