Використовуй голову, а не гарбуз!!!
  • Срд, 30/10/2013 - 18:54

«Використовуй голову, а не гарбуз!!!» – це гасло Сицилійського Францисканського Руху, який проводить різноманітні ініціативи в дієцезіях регіону Сицилія, розташованого на однойменному острові на півдні Італії. «Хеллоувін? Ні, дякую!!! Пам’ятай, що ти маєш власне коріння...» – читаємо на плакаті, який поширений не тільки в Сицилії, але і в багатьох інших італійських місцевостях.Сицилійські єпископи звернулись до вірних із поясненням значення святкування празника Всіх Святих, який римо-католицька Церква відзначає першого листопада, підкреслюючи, що всі католицькі інституції повинні шанувати померлих та їхню гідність, а не святкувати празники, користуючись жахливими звичаями Хеллоувіну, що є плодом поширення окультизму й магії.

Єпископ Вінченцо Мандзела, що очолює дієцезію Чефалу, яка входить у склад Палермської митрополії, написав звернення, закликаючи не перепочивати у виховній місії, а творчо та динамічно організувати парафіяльні зустрічі, які допоможуть роздумати над сенсом життя, над покликанням до святості, замислитись над надією та потойбічним життям. Потрібно зрозуміти труднощі наших часів та будувати дорогу до святості.

А у місцевості Кастельветрано, що в сицилійській дієцезії Мадзара дель Валло, члени молодіжного руху організували альтернативну «Ніч святих», запрошуючи вивісити на дверях, вікнах, балконах, в офісах, школах та парафіях образи чи фотографії святих, щоб тисячі облич святих, які залишили незгладимий слід у людських серцях, освітили навечір’я празника Всіх Святих. Із християнською традицією не мають нічого спільного ні привиди, ні гарбузові голови, ані святкування, пов'язані з поганським вшановуванням духів і кельтським культом бога смерті.

Згідно з католицькою доктриною, празник Усіх Святих дає нагоду кожній віруючій людині поглибити власне «покликання до святості», в той час, коли спогадування всіх померлих 2 листопада є нагодою пам’ятати в молитві тих, що відійшли до Господа по вічну нагороду.

Церква здавна виступає проти поширення язичеських проявів, які приносить із собою святкування Хеллоувіну, зокрема висловлюючи занепокоєння молоддю та дітьми, які можуть легко захопитись практиками Хеллоувіну, що пропагують зло, жах, викликання духів, магію.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va