За участю єпископів, капеланів, волонтерів УГКЦ відзначила День Ювілею Божого Милосердя у в'язницях
  • Срд, 09/11/2016 - 11:35

Добігає до завершення, проголошений Папою Франциском Надзвичайний Святий Рік Милосердя. У неділю, 6 листопада, в базиліці святого Петра у Ватикані було відзначено Ювілей для в’язнів, де зібралися понад чотири тисячі вірян, серед яких близько тисячі - в'язні з різних країн. В Україні під час літургійних богослужінь в неділю, 6 листопада у парафіях Української Греко-Католицької Церкви згадували про цю подію у всій Вселенській Церкві. 5 - 11 листопада 2016 року у пенітенціарних установах відбуваються духовно-молитовні зустрічі з ув'язненими за участю єпископів, капеланів, волонтерів, що проголошують Добру вістку про Боже милосердя.

Розпочалися заходи відвідуванням Лук'янівської в'язниці у Києві. Преосвященніший Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у силових структурах України й волонтери, серед яких Лицарі Колумба, відвідали ув'язнених. «З любов’ю у Господі закликаємо Вас переживати таємницю Церкви, серце якої  не покидає своїх дітей навіть у місцях несвободи, - звернувся владика Михаїл до ув’язнених, - нам би розпиляти ґрати у наших серцях і душах й позбутися кайданів гріха і темряви відчуження, яка погрожує поглинути наші життя. Запевняємо нашу молитву і службу за визволення усіх вас, щоб ви верталися до дому на крилах Божого Милосердя.»

Слід зазначити, що в усіх єпархіях проходили подібні події. Протягом жовтня громади УГКЦ збирали одяг та гігієнічні засоби для особливо потребуючих в'язнів, серед яких неповнолітні, жінки, матері з дітьми, недужі й ті, що втратили на свободі усі соціальні зв'язки. Кожний, хто бажав долучитися до служіння Церкви у в'язниці, приносив індивідуальний набір гігієнічних засобів, теплий одяг і взуття. Пакунки стали не лише знаком уваги, але й суто матеріальним виміром людяної підтримки. Єпископи й капелани, у супроводі волонтерів не лише спілкувалися з в'язнями, але й передавали їм тепло родин, які долучилися до збірки.

4-6 листопада в Івано-Франківську проходив тренінг для волонтерів, організований відповідальним у Архиєпархії за пенітенціарне душпастирство о. Арсеном Панчаком. Захід завершився візитом до слідчої в'язниці, що носив і молитовний і соціальний вимір. 11 листопада з в'язнями зустрінеться Єпископ-помічник Йосафат Мощич, й зустрінеться із засудженими на довічно. 

6 листопада 2016 року Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, директор БФ "Карітас Івано-Франківськ" отець Володимир Чорній та капелан в’язниці отець Роман Дзюбак відвідали жіночу виправну колонію у Маріямполі. Для ув’язнених відслужили молебень. Митрополит Володимир звернувся до жінок з духовною промовою-благословенням, великою підтримкою у Божому слові. «Ми доклали чимало старань для того, щоб вас відвідати, разом помолитися і надати допомогу, - сказав владика. - Хотіли, щоб у цьому році, який є Ювілейним роком Милосердя, зверталися одні до одних з любов’ю, співпрацею з тим, щоб пошанувати кожного. Не забувайте про молитву, щоб Господь допоміг вам перебути цей час та повернутися до кращого життя».

Візит у виправну колонію №48 у Львові 8 листопада здійснив Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Венедикт Алексійчук у супроводі семінаристів та волонтерів Карітас-Львів. В установі відбулася Божественна Літургія для ув'язнених і для персоналу. На проповіді єпископ привітав присутніх зі святом Мученика Димитрія, що довершив свій християнський подвиг в ув'язненні. Плід покаяння і Боже милосердя оживляє надію кожного, хто зазнав тяжкого досвіду судового вироку й несвободи. Ми покликані долати мури відчуження, спричинені нашими гріхами. Владика звернувся до персоналу пенітенціарної установи "здійснювати своє служіння з глибшим розумінням свого покликання як християн, бути людяними й ніколи не кривдити людської гідності в'язнів".

Події Ювілею у в'язниці  за участю капеланів о. Андрія Дутчака, о. Омеляна Колодчака і волонтерів пройшли у Сокальській виправній колонії, та у Збаразькій жіночій колонії. Головним лейтмотивом в них стало гасло "солідарність в усьому крім гріха". Тривають заходи у в'язницях на території Бучацької Єпархії.

9 листопада Екзарх Донецький Преосвященніший владика Степан Меньок разом з капеланом Андрієм Бухваком відвідали засуджених на довічне ув'зянення, щоб передати їм головний зміст християнської віри - надії на Боже змилування і визволення навіть найбільших грішників.

Хоча завершується Рік Ювілею.13 листопада, на прощу до Риму зберуться особи, що живуть у стані суспільної маргіналізації. Того ж дня в усіх дієцезіях світу будуть зачинені Святі Двері, проте служіння милосердя, до якого покликана Церква не припиниться, а триватиме й свідчитиме переображаючу і зціляючу силу Божої любові.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць