Захистити християнські спільноти Ізраїлю: заклик із Єрусалиму
  • Пон, 20/12/2021 - 10:20

На території Святої Землі посилюються напади на християнські спільноти з боку місцевих екстремістських угрупувань.

Патріархи та глави Церков Єрусалиму висловили занепокоєння з приводу численних епізодів насильства проти християн, що здійснюються радикальними угрупуваннями у Святій Землі.

Агресивні напади на священиків та на храми; акти вандалізму й профанація святих місць; постійне залякування свободи віросповідання: всі ці дії є спробою вигнання християнської спільноти з регіону, незважаючи на те, що вона є невід’ємною частиною місцевої релігійної громади. У заяві говориться, що ця серйозна ситуація триває з 2012 року.

Стримати діяльність радикальних груп

Релігійні провідники також висловлюють «серйозне занепокоєння» щодо «неспроможності місцевих політиків, чиновників та правоохоронних органів стримати діяльність радикальних груп, які регулярно залякують місцевих християн, нападають на духовенство, оскверняють святі місця та церковне майно».

У спільній заяві підкреслюється, що радикальні угрупування «продовжують набувати стратегічну нерухомість у християнських кварталах, з метою різкого зменшення їхньої присутності», часто використовуючи «закулісні угоди й тактику залякування, щоб виселити мешканців з їхніх будинків, а також перекриваючи історичні паломницькі шляхи між Вифлеємом та Єрусалимом».

Сприяти відновленню паломництва до Святої Землі

Патріархи та глави Церков Єрусалиму підкреслюють, що паломництво є правом усіх християн, а також приносить користь для економіки та ізраїльського суспільства. В останньому звіті Бірмінгемського університету зазначається, що «паломництво і туризм сприяють зростанню економіки Ізраїлю на три мільярди доларів».

Слід зазначити, що уряд Ізраїлю до 22 грудня заборонив в’їзд в країну, щоб зупинити поширення пандемії Covid-19, зокрема, штаму Omicron. А це також перешкоджає прибуттю паломників. Окрім цього, місцева християнська спільнота, хоч невелика чисельно, надає «непропорційно велику кількість освітніх, медичних та гуманітарних послуг для спільнот Ізраїлю, Палестини та Йорданії».

Гарантувати права та релігійну свободу

Відповідно до «задекларованого зобов’язання з боку місцевих політичних властей Ізраїлю, Палестини та Йорданії захищати релігійну свободу», провідників релігійних організацій вимагають «невідкладного діалогу» з метою протистояти викликам, поставленим радикальними групами в Єрусалимі, як перед християнською спільнотою, так і перед верховенством права. Політичні сили Ізраїлю зобов’язані гарантувати, що «жоден громадянин чи установа не живе під загрозою насильства чи залякування». Представники Церков закликають розпочати дискусію щодо створення «особливої території християнської культурної спадщини для збереження цілісності християнського кварталу в старій частині міста Єрусалиму». Таким чином, підсумовується в заяві, можна буде зберегти «її унікальний характер і спадщину» на користь «місцевої громади, національного життя та всього світу».