Завершився передостанній тиждень праці синодальної асамблеї у Ватикані
  • Нед, 22/10/2023 - 19:51

Наступного тижня праці першої сесії 16-ї Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів зосередяться на приготуванні підсумкових документів і опрацюванні методології подальшого синодального процесу

У Ватикані завершився передостанній тиждень першої сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». За підсумками 12-ї сесії праці в робочих групах, що відбулася вранці, 21 жовтня 2023 р., групи передали до Генерального Секретаріату звіти про свої дискусії щодо четвертої частини Робочого документа. Водночас відбулося засідання комісії, що редагує підсумковий звіт. Наступна пленарна зустріч учасників асамблеї відбудеться у понеділок, 23 жовтня вранці, де відбудеться представлення проекту «Листа до Божого люду».

Про це під час суботнього брифінгу розповів Паоло Руффіні, Префект Дикастерії в справах комунікації і голова Комісії синоду з питань інформації. Він, серед іншого, зазначив, що 15-те загальне зібрання, що відбулося в п’ятницю після обіду, було позначене «дуже сильними, полум'яними, глибокими свідченнями з місць війни і страждань, таких як Близький Схід, Україна, Амазонія і не тільки».

Прийняття рішень, влада і співвідповідальність

У виступах, за словами префекта, зокрема, порушувалося питання «розпізнавання та прийняття рішень у співвідношенні між владою і співвідповідальністю». Синодальність, як було зазначено, «не усуває, а контекстуалізує владу», нагадуючи, що «існує потреба у владі» і що «не треба боятися шукати зіставлення чи не погоджуватися». Слід прямувати вперед, підтримуючи діалог, як було сказано на асамблеї, покладаючись на «Святого Духа, який перетворює місця протистояння в місця переходу». Пріоритетом є взаємне слухання й надавання голосу тим, хто його позбавлений. Іншим важливим питанням, про яке йшлося у виступах, було сопричастя з Папою: хто не перебуває у фундаментальному сопричасті із святим Петром, той, як було сказано, «ранить Тіло Христове, яким є Церква». А сопричастя, підсумував префект, є найкращим посланням, яке можна дати у світі, що опинився між поляризацією, ксенофобією та війною.

У боротьбі зі зловживаннями та відкритості на цифровий світ

Шейла Пірес, секретарка Комісії з питань інформації, продовжила брифінг, зазначивши, що серед тем, які розглядалися в залі засідань, була роль жінок, зокрема богопосвячених осіб, з акцентом на те, щоб їхні голоси були почуті при прийнятті рішень. У центрі роздумів знову опинилася тема клерикалізму, а також рекомендація щодо постійного вишколу, який потрібний теж і для того, щоби вирішувати питання зловживань. Було наголошено на необхідності створення адекватної структури для боротьби з цим явищем, склавши Папі подяку за те, що він запровадив нові структури для боротьби з цією трагедією. Важливо, як було сказано, сприяти ініціативам на всіх рівнях, щоб захистити всіх, дорослих і дітей. Ще однією темою, яка знову прозвучала у виступах, була місія в цифрову епоху, яка зовсім не повинна мати віртуального виміру, адже йдеться про реальне життя людей. Крім того, підсумувала секретарка Комісії з питань інформації, спільним моментом у виступах було підкреслення місії Церкви на служінні бідним, з усвідомленням того, що Господь судитиме нас по тому, як ми любили найменших, а не з огляду на накопичені знання.