Змінюється Церква у Франції: католицький француз - консерватор
  • Срд, 14/02/2024 - 16:39

Французький історик сучасної Церкви, проф. Гійом Кюше каже, що консерватори відіграють дедалі важливішу роль у Католицькій Церкві у Франції. Церква стає меншою, але явно більш вірною традиційному вченню.

Про ситуацію Церкви у Франції Кюше розповів в інтерв’ю католицькому тижневику «Familie Chréteinne». Він нагадав, що у 2008-2020 роках відсоток католиків у віці 18-59 років знизився з 43 до лише 25 відсотків. Священників і монахинь стає все менше, інформує pch24.pl.

Історик зауважив, що традиціоналістська течія відіграє все більшу роль у французькій Церкві. Деякі французькі католики глибоко розчаровані Другим Ватиканським собором. Реформаторські зусилля не дали очікуваних результатів. Замість нової динаміки віри відбувається відтік віруючих – і причому радикальний відтік. Тому французи починають думати, що соборні душпастирські цілі просто не досягнуті.

За словами Кюше, розвиток традиціоналістських кіл посилює напругу всередині самої Церкви через іншу точку зору цих кіл, ніж у груп, які бажають тісно співпрацювати з сучасним світом. Тому, вважає історик, потрібне щось на зразок «внутрішнього екуменізму», щоб французькі католики взагалі могли розмовляти між собою.