Звернення Митрополита Львівського Архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди 1027 річниці Хрещення Русі
  • Втр, 28/07/2015 - 19:17

В контексті історії українського народу, Хрещення Русі, безсумнівно, розглядаємо як доленосну подією , яка істотно вплинула на майбутнє нації. Насправді, через процес Хрещення Володимиром Великим, що бере свій початок 1027 років тому, ми стали спадкоємцями духовного насліддя християнської культури та цінностей.

У день річниці цієї знакової події хочемо озирнутись на наше минуле із вдячністю Богові. Возносимо до нашого Бога молитву подяки за всі блага, які ми отримуємо вже більше ніж тисячу років.

У нашій сучасній ситуації також мусимо визнати свою вину перед Богом, оскільки після атеїстичного режиму ми і досі не зуміли цілком відродити в суспільстві наші християнські цінності. Це є одним з основних чинників, якщо не враховувати зовнішню агресію, через який ми були не спроможні вирішити більшість наших соціальних й політичних питань.

Проте культурному спадку, що ґрунтується на Євангелії, сьогодні загрожують не лише збройна агресія, але також тиски економічного, політичного та соціального характеру, котрі навіть претендують на зміни в розумінні природи людини та сімейних цінностей. Наша історія нас вчить, що коли Держава відмовляється від Бога - народ починає зазнавати неймовірних страждань.

Тому сьогодні, оглядаючись вперед, констатуємо, що успішний розвиток суспільства можливий - але лише тоді, коли будемо жити згідно з Божим задумом. Отже, з Божою допомогою знайдемо шляхи до миру та розквіту нашої країни. Хрещення рідної землі після 1027 років приносить свої плоди і досі: солідарність людей і відчуття братерства, самопожертва, і навіть героїзм, які проявили наші співвітчизники протягом багатьох місяців. Насправді, саме така щедрість нашого народу є приводом надії на світле майбутнє.

Святий Апостол Павло, навчаючи християн про надію, яку отримували завдяки хрещенню, сказав:  «Ми знаємо, що тим, які люблять Бога, - покликаним за його постановою, усе співдіє на добро. Бо яких він передбачив, тих наперед призначив, щоб були подібні до образу Сина Його, щоб він був первородний між багатьма братами; яких же наперед призначив, тих і покликав; а яких покликав, тих оправдав; яких же оправдав, тих і прославив. Що скажемо на це? Коли Бог за нас, хто проти нас? » (Рим 8, 28-31).

Таким чином, Бог, який обдарував нас Хрещенням, - своєю вірністю нам, завжди буде сильнішим за будь-яке зло. Хочемо, отже, випросити для нас вірності Йому через молитву до Богородиці Діви Марії, аби сказати з вірою та вдячністю, що Бог є з нами!

Пресвята Богородице Маріє, молись за нас!

Львів, 28.07.2015