Звернення УКУ з приводу подальшого загострення суспільно-політичної ситуації в Україні
  • Птн, 17/01/2014 - 18:56

“Ми закликаємо народних депутатів від провладних партій усвідомити, що своїм голосуванням вони посягнули на Конституцію України, і негайно відновити в державі конституційний порядок.

За своєю суттю цей брутально навʼязаний закон порушує демократичні права та конституційні свободи громадян України, зокрема свободу совісті, поглядів, слова, інформації, зібрань, асоціацій, комунікації, пересування, право власності та приватності. Хочемо нагадати: джерелом прав людини є не держава, а людська гідність, а тому держава не може відбирати те, що дано народові не нею, а Богом”, – йдеться у Зверненні Українського католицького університету з приводу подальшого загострення суспільно-політичної ситуації в Україні

 

Звернення
Українського католицького університету
з приводу подальшого загострення
суспільно-політичної ситуації в Україні

 

17 січня 2014 року

В Україні Різдво Христове святкували не всі: влада використала цей час, щоб підготувати пакет законів, які перетворюють Україну на поліцейську державу. Влада зробила черговий крок, який призводить до подальшої ескалації політичного протистояння і суспільної напруженості.

Депутати від провладних партій не могли не знати, що демонстративне порушення регламенту при прийнятті закону № 3879 зробить його нелегітимним і неприйнятним в очах народу. Викличне зневажання ними думки опонентів і силове навʼязування своєї позиції є неприпустимим нехтуванням принципів парламентаризму і народовладдя. Годі сподіватися від громадян поваги до будь-якого закону, якщо депутати самі так відверто і цинічно порушують принципи верховенства права.

За своєю суттю цей брутально навʼязаний закон порушує демократичні права та конституційні свободи громадян України, зокрема свободу совісті, поглядів, слова, інформації, зібрань, асоціацій, комунікації, пересування, право власності та приватності. Хочемо нагадати: джерелом прав людини є не держава, а людська гідність, а тому держава не може відбирати те, що дано народові не нею, а Богом.

Нагадуємо також, що згідно зі ст. 22 Конституції України «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Згаданий закон суперечить також міжнародним договорам, як-от Міжнародному пактові ООН про громадянські та політичні права й Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, які, згідно зі ст. 9 Конституції, є частиною національного законодавства України.

Світла пам’ять студентів і викладачів Львівської богословської академії, історичної попередниці нашого Університету, оо. Миколи Конрада, Андрія Іщака, Романа Лиска, Олексія Зарицького та інших мучеників і ісповідників, які віддали своє життя, відстоюючи Богом дану людську гідність в темні часи нацистського і комуністичного тоталітаризму на українських землях, не дає нам права змовчати, коли чиниться кривда громадянам сучасної України.

Ми закликаємо народних депутатів від провладних партій усвідомити, що своїм голосуванням вони посягнули на Конституцію України, і негайно відновити в державі конституційний порядок.

Нас хочуть переконати, що демократії в Україні кінець. Різдво ж Божого Сина нам потужно і радісно нагадує про те, що чим сильніші репресії Ірода, тим ближчим стає час Істини. Це початок нашого нового змагання за правду, нашого нового паломництва до власної Богом-даної гідності. Правда і гідність невід’ємні, правда і гідність переможуть!

Ректорат

Джерело: http://ucu.edu.ua