Церква Уругваю виступила проти використання дітей в якості наркокур’єрів
Єпископ уругвайської єпархії Сальто монс. Пабло Хайме Галімберті ді В’єтрі рішуче виступив проти використання дітей в якості наркокур’єрів. У заяві, опублікованій на офіційному сайті Єпископської конференції Уругваю (CEU), єрарх підкреслює, що «в даний час наркотики вкоренилися в структурі сім’ї як такої: коли торговця наркотиками заарештовують і він йде до в’язниці, удар припадає по всій його родині», тому що «вона позбавляється єдиного джерела доходу», який дозволяє їй вижити. На жаль, таким чином в ланцюзі наркотрафіку діти змушені заміщати своїх батьків.
«Діти в шкільній формі ходять по місту і в своїх рюкзаках переносять наркотики з одного району в інший, – пише монс. Галімберті ді В’єтрі. – Маленькі наркоторговці змушені вчитися, як уникнути поліцейського контролю і краще сховатися, щоб допомогти сімейному бюджету». Все це, за словами єпископа, «відкриває нові соціальні сценарії», які обов’язково слід взяти до уваги.
Заступник голови Єпископської конференції Уругваю закликає до зміни суспільного менталітету, щоб завдяки «вихованню, субсидіям і стимулам» люди прагнули до легального праці, «удосконалюючи свої природні обдарування».
В кінці заяви єпископ Сальто звертається до законодавців із закликом «проаналізувати всі можливі шляхи, щоб допомогти жінкам, які стали жертвами своїх партнерів-наркодилерів». Необхідні також «термінові і своєчасні» дії на захист дітей, щоб ніхто їх більше не змушував втрачати сенс життя. «Піклуватися про дітей, – підкреслив прелат, – означає нести допомогу найвразливішій частині нашого суспільства».