Skip to content

Католицький Оглядач

KO_KAPA_1920x242_test_final_3
Primary Menu

Католицький Оглядач

  • Головна
  • Усі новини
    • Апостольський Престіл
    • Біблія
    • Біоетика
    • Глава УГКЦ
    • День в історії
    • Кава з цинамоном
    • Католикофобія
    • Культура
    • Милосердя і солідарність
    • Міжхристиянські відносини
    • Наука і віра
    • Папа Римський
    • Переслідування
    • Суботня кухня
    • Суспільство
    • Східні Католицькі Церкви
    • УГКЦ
    • Християнофобія
    • Християнство і політика
    • Церква
  • Теологія Тіла
  • Публікації
  • Інтерв’ю
  • Колонки
  • Усі дописи
  • Home
  • Усі новини
  • Блаженніший Святослав у Вишгороді: «Ми прийшли до Мами, яка сама була полоненою і очі якої нині плачуть над синами і доньками України»
  • Глава УГКЦ
  • Усі новини

Блаженніший Святослав у Вишгороді: «Ми прийшли до Мами, яка сама була полоненою і очі якої нині плачуть над синами і доньками України»

30.05.2022
vyshgorod-29-05-2022-0

Нам у житті часом так важливо мати когось, хто нас зрозуміє. Коли нам боляче, ми шукаємо таку людину. Син шукає мами, доня шукає тата, чоловік шукає своєї дружини, дружина сумує за своїм чоловіком, який захищає Україну. Як нам потрібно когось, хто б нас зрозумів без слів! Як нам потрібно когось, кому нічого не треба пояснювати, хто бачить глибше, ніж бачить людське око. І ми сьогодні тут, у Вишгороді, відчуваємо, що тією, яка бачить, знає, розуміє, є Пречиста Діва Марія.

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у неділю Сліпонародженого у Вишгороді під час Архиєрейської Божественної Літургії в межах XVI прощі до Вишгородської Богородиці.

У проповіді Предстоятель пояснив глибину і зміст євангельського уривка, який розповідає про оздоровлення сліпонародженого чоловіка. Насамперед проповідник звернув увагу на факт надання дару фізичного зору.

На його переконання, тут йдеться про два способи життя, знання, діяльності і будування стосунків між людьми, які Христос називає життям у темряві і ходінням у світлі. «Сліпонароджений чоловік є образом кожної людини, яка народжується до життя в цьому світі у стані первородного гріха, образом людини, яка зранена у своїй здатності розрізняти добро і зло, а відтак – обирати добро між добром і злом», – зазначив архиєрей і зауважив, що коли сліпонароджений ходив у темряві, усі його вважали «своїм», а після того як Христос подарував йому дар зору, усі почали сумніватися, і навіть батьки боялися назвати його своїм сином.

«Коли Бог говорить до них, коли робить чудо, вони цього не бачать, не знають, не відчувають. Тому що, навіть читаючи богонатхненні тексти, вони живуть у темряві і не знають, не мають того світла, яке виходить з Божого слова», – сказав Глава Церкви.

Відтак Блаженніший Святослав пояснив значення віри у житті людини. На його переконання, саме віра є моментом переходу людини від життя у темряві до ходіння у світлі, моментом нового народження, коли людина, з одного боку, є та сама, але з іншого – починає жити цілком іншим життям.

«Тому віра подібна до просвічення. Віра людини, яка відкриває її внутрішні духовні очі, робить з неї нове сотворіння. І ця віра, яка дає можливість особистого спілкування з Богом, обов’язково веде до Хрещення», – наголошує архиєрей.

З давніх-давен, зауважує проповідник, Христова Церква бачила купіллю прозріння, просвічення Святе Таїнство Хрещення. «Хрещення – це момент, в якому людина по-новому починає бачити себе, світ і по-новому переживає присутність живого Бога, який став видимим, прийшов у світ і просвічує та освячує кожну людину. Він викликає нас із темряви гріха, дарує нам себе і відкриває кожному з нас можливість із Ним спілкуватися, Його знати, Його бачити і відчувати присутнім у своєму житті», – сказав Отець і Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав зауважив, що слова про життя і ходіння у світлі, про просвічення, про дар бути новою людиною, новим Божим народом особливо переживаються у Вишгороді. «Це місце, за дивним Божим задумом, було першим паломницьким центром Київської Русі-України. Тут, у Вишгороді, у древньому княжому уділі блаженної княгині Ольги, спочивали мощі перших київських святих Бориса і Гліба і тут наш народ вшановував і вшановує ікону Вишгородської Богородиці, – пригадав історію цього місця архиєрей. – Тому не дарма, за стародавньою київською традицією, зокрема завершуючи травень, який у нашому народі сьогодні особливо присвячений Пречистій Діві Марії, усі дороги паломників Київщини і нашої Київської митрополії, на теренах якої сьогодні йде війна, ведуть сюди, до стіп Божої Матері».

«Ми сьогодні прийшли перед очі тієї, яка бачить, яка є першою учителькою християнської віри. Ми прийшли перед зрячі очі тієї, кого Боже слово називає першою, яка повірила, – нашої Пречистої Діви Марії, нашої Матері», – сказав Глава УГКЦ.

Ми сьогодні стоїмо перед очима тієї, продовжує думку архиєрей, яка дуже багато бачила впродовж історії київського християнства. Вона бачила сумний 1155 рік, коли князь Андрій Боголюбський спалив Київ, пограбував Вишгород. Вона бачила, як тоді палали міста і села Київської держави від так званого «боголюбського». Її очі плакали, тому що Вона сама стала бранкою, полоненою, яку північний ворог забрав у полон, вкрав в неї Її властиве, справжнє ім’я. Він завіз її до Володимира-над-Клязьмою, де Її назвали не «Вишгородською», а «Володимирською» Богородицею.

«Її очі і сьогодні плачуть над синами і доньками України, яких, як і тоді в 1155 році, сьогодні вбивають, нищать, палять, ведуть війну, що називається “війна випаленої землі”. Вона сьогодні плаче над тими, які вимушено покидають свої домівки, свою землю. Вона вкотре йде сьогодні разом з тими, кого російський загарбник насильно вивозить до росії. Ми знаємо, що вже є понад мільйон таких бранців, яких насильно вивезли з української землі, а потім повертають назад і дають зброю в руки, кажучи вбивати громадян України, проводячи “мобілізацію” на окупованих землях. Сьогодні наша Мати, яка бачить правду, очі якої сьогодні плачуть разом із українськими матерями, синами і доньками України, є разом із нами», – запевнив він.

Блаженніший Святослав звернув увагу, що, за дивним промислом, північна Київщина є сьогодні тим місцем, де багато людей у світі прозрівають. На береги нашого Дніпра, каже він, приїжджають президенти, прем’єр-міністри, церковні достойники, які чули про війну в Україні, але тут можуть її побачити. І за їхніми свідченнями, звідси вони повертаються цілковито іншими людьми.

«Як нам потрібно сьогодні, зокрема в контексті цього паломництва, повернутися додому іншими людьми, повернутися з надією, з вірою, з відчуттям, що Господь Бог є разом із нами», – підкреслив він.

«Ми сьогодні просимо Пречисту Діву Марію – першу зрячу, першу, яка не була підвладна первородному гріхові, – допомогти сучасному людству побачити, – побачити не тільки злочини російського ворога, а й героїзм, силу і незламність України, а усім нам – побачити перемогу», – сказав Отець і Глава УГКЦ.

«Господи, благослови сьогодні своїх дітей! Зроби нас віруючими людьми, які живуть і ходять у світлі, які не тільки знають про Тебе, а й знають Тебе, бо Ти є тут живо присутній серед віруючих християн України»,– додав духовний лідер українців.

Після Божественної Літургії в соборі Вишгородської Богородиці Глава УГКЦ з духовенством Київської архиєпарії, яке співслужило з ним на Літургії, помолився перед Вишгородською чудотворною іконою Богородиці, а відтак освятив воду на подвір’ї храму.

 

About The Author

admin

See author's posts

Post Navigation

Previous «Коли ми хвалимо зло, стаємо його співучасниками»,- Глава УГКЦ у 94-й день війни
Next Папа: Ісус вознісся на небо, щоб заступатися за нас перед Небесним Отцем

More Stories

Лаба Б16
  • Авторська колонка
  • Актуально
  • Лаба Роман
  • Усі новини

Кардинал Ратцінґер: Усунути причини розколу!

10.07.2026
Ч3
  • Актуально
  • Важливо
  • Усі новини
  • Християнство і політика

Король Чарльз III відкинув титул «Захисник віри»

10.07.2026
1-44
  • Актуально
  • Важливо
  • Переслідування
  • Усі новини
  • Християнофобія

Нігерія: вбито викраденого катехита

10.07.2026

Залишити відповідь Скасувати коментар

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

Останні новини

Лаба Б16
Авторська колонка Актуально Лаба Роман Усі новини

Кардинал Ратцінґер: Усунути причини розколу!

ohliadach
10.07.2026 0
Ч3
Актуально Важливо Усі новини Християнство і політика

Король Чарльз III відкинув титул «Захисник віри»

ohliadach
10.07.2026 0
1-44
Актуально Важливо Переслідування Усі новини Християнофобія

Нігерія: вбито викраденого катехита

ohliadach
10.07.2026 0
Fulton-SHin
Актуально Публікації Усі новини

Архиєпископ Фултон Шін про війну та мир

ohliadach
10.07.2026 0
Категорії

  • Авторська колонка
  • Актуально
  • Апостольський Престіл
  • Барабаш Віталій
  • Біблія
  • Біоетика
  • Блог отця Николи, пересічного галицького ксьонза
  • Бойко Юстин
  • Букін Сергій
  • Бучковський Олександр
  • Важливо
  • Вільчинський Орест-Дмитро
  • Гадьо Іван
  • Глава УГКЦ
  • День в історії
  • Захарчук Ольга
  • Івасів Роман
  • Інтерв'ю
  • Кава з цинамоном
  • Католикофобія
  • Конклав
  • Культура
  • Лаба Роман
  • Милосердя і солідарність
  • Міжхристиянські відносини
  • Наука і віра
  • Папа Римський
  • Переслідування
  • Публікації
  • СІч Олександр
  • Суботня кухня
  • Суспільство
  • Східні Католицькі Церкви
  • Теологія тіла
  • Теологія тіла
  • Ткачук Василь
  • УГКЦ
  • Усі новини
  • Уська Орися
  • Християнофобія
  • Християнство і політика
  • Церква
  • Ювілей 2025
Архів

  • Липень 2026
  • Червень 2026
  • Травень 2026
  • Квітень 2026
  • Березень 2026
  • Лютий 2026
  • Січень 2026
  • Грудень 2025
  • Листопад 2025
  • Жовтень 2025
  • Вересень 2025
  • Серпень 2025
  • Липень 2025
  • Червень 2025
  • Травень 2025
  • Квітень 2025
  • Березень 2025
  • Лютий 2025
  • Січень 2025
  • Грудень 2024
  • Листопад 2024
  • Жовтень 2024
  • Серпень 2024
  • Липень 2024
  • Червень 2024
  • Травень 2024
  • Квітень 2024
  • Березень 2024
  • Лютий 2024
  • Січень 2024
  • Грудень 2023
  • Листопад 2023
  • Жовтень 2023
  • Вересень 2023
  • Серпень 2023
  • Липень 2023
  • Червень 2023
  • Травень 2023
  • Квітень 2023
  • Березень 2023
  • Лютий 2023
  • Січень 2023
  • Грудень 2022
  • Листопад 2022
  • Жовтень 2022
  • Вересень 2022
  • Серпень 2022
  • Липень 2022
  • Червень 2022
  • Травень 2022
  • Квітень 2022
  • Березень 2022
  • Лютий 2022
  • Січень 2022
  • Грудень 2021
  • Листопад 2021
  • Жовтень 2021
  • Вересень 2021
  • Липень 2021
  • Червень 2021
  • Жовтень 2020
  • Вересень 2020
  • Серпень 2020
  • Липень 2020
  • Червень 2020
  • Травень 2020
  • Квітень 2020
  • Березень 2020
  • Лютий 2020
  • Січень 2020
  • Грудень 2019
  • Листопад 2019
  • Жовтень 2019
  • Вересень 2019
  • Серпень 2019
  • Липень 2019
  • Червень 2019
  • Травень 2019
  • Квітень 2019
  • Березень 2019
  • Лютий 2019
  • Січень 2019
  • Грудень 2018
  • Листопад 2018
  • Жовтень 2018
  • Вересень 2018
  • Серпень 2018
  • Липень 2018
  • Червень 2018
  • Травень 2018
  • Квітень 2018
  • Березень 2018
  • Лютий 2018
  • Січень 2018
  • Грудень 2017
  • Листопад 2017
  • Жовтень 2017
  • Вересень 2017
  • Серпень 2017
  • Липень 2017
  • Червень 2017
  • Травень 2017
  • Квітень 2017
  • Березень 2017
  • Лютий 2017
  • Січень 2017
  • Грудень 2016
  • Листопад 2016
  • Жовтень 2016
  • Вересень 2016
  • Серпень 2016
  • Липень 2016
  • Червень 2016
  • Травень 2016
  • Квітень 2016
  • Березень 2016
  • Лютий 2016
  • Січень 2016
  • Грудень 2015
  • Листопад 2015
  • Жовтень 2015
  • Вересень 2015
  • Серпень 2015
  • Липень 2015
  • Червень 2015
  • Травень 2015
  • Квітень 2015
  • Березень 2015
  • Лютий 2015
  • Січень 2015
  • Грудень 2014
  • Листопад 2014
  • Жовтень 2014
  • Вересень 2014
  • Серпень 2014
  • Липень 2014
  • Червень 2014
  • Травень 2014
  • Квітень 2014
  • Березень 2014
  • Лютий 2014
  • Січень 2014
  • Грудень 2013
  • Листопад 2013
  • Жовтень 2013
  • Вересень 2013
  • Серпень 2013
  • Липень 2013
  • Червень 2013
  • Травень 2013
  • Квітень 2013
  • Березень 2013
  • Лютий 2013
  • Січень 2013
  • Грудень 2012
  • Листопад 2012
  • Жовтень 2012
  • Вересень 2012
  • Серпень 2012
  • Липень 2012
  • Червень 2012
  • Травень 2012
  • Квітень 2012
  • Березень 2012
  • Лютий 2012
  • Січень 2012
  • Листопад 2011
  • Жовтень 2011
  • Травень 2011
Популярні теги

popular tags
  • Усі новини
  • Франциск
  • Блаженніший Святослав Шевчук
  • справедливість і мир
  • Війна
UkrLab - розробка сайтів