Учасниками Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці цього року стали близько трьох тисяч силовиків
Сьогодні, 20 вересня, на Тернопільщині завершилося Всеукраїнське військове паломництво, яке пройшло під гаслом «Тільки любов здатна на перемогу!». Духовний центр у Зарваниці, що входить до двадцятки найбільших Марійських святинь світу, вже всьоме став місцем молитви військових.
Бажання взяти участь у паломництві виявили чимало офіцерів, військовослужбовців строкової служби та служби за контрактом Збройних Сил та інших військових формувань України, а також членів їхніх родин. За інформацією організаторів, цього разу ініціатива проведення військового паломництва виходила від самих військових, адже зараз воїнам вкрай потрібна духовна підтримка — вони мусять усвідомити, що за них моляться, на них рівняються, покладають сподівання і виявляють їм найбільшу вдячність.
— Проща мала за мету згуртувати церкву довкола потреб військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України. Це паломництво має особливе значення, бо ми переживаємо складні часи, і наші військові стали в обороні України, — зазначив військовий капелан Андрій Зелінський, який нещодавно повернувся із зони антитерористичної операції. — Військовослужбовці, які повертаються із зони АТО мають відчути, що вони потрібні, що весь український народ цінує і готовий всіляко їх підтримати.
За покликом серця на військове паломництво до Зарваниці прибули представники різних конфесій. Їх супроводжували духовні настоятелі, військові капелани, священики. За два дні святе місце, де у храмі Пресвятої Трійці зберігається чудотворна ікона Божої Матері, відвідало близько трьох тисяч військовослужбовців Збойних Сил України, МВС України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пенітенціарної служби України з усіх регіонів держави.
Всеукраїнське військове паломництво розпочалося з молитви до Пресвятої Богородиці, після чого відбулася урочиста хода учасників до фігури Матері Божої. До всіх паломників з привітанням та наукою Божого слова звернувся головний капелан українського війська від УГКЦ преосвященний владика Михаїл Колтун. Владика є керавником Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. Про військову службу знає чимало, адже свого часу проходив строкову на підводному човні.
— Ті, хто повернувся з АТО вже відчули силу Божу і дякують за життя, яке їм Господь Бог зберіг. Але серед паломників є й такі, які будуть відправлятися на Схід нашої держави. Вони тут відчули підтримку і духовно збагатилися, — зазначив владика Михаїл Колтун.
За його словами, співпраця Збройних Сил і Церкви розпочалася одразу ж після проголошення Україною незалежності. Згодом оборонне відомство підписало меморандум про співпрацю з сімома основними християнськими конфесіями України, у якому кінцевою метою визначено створення інституту військового капеланства, щоб забезпечити духовні потреби військовослужбовців.
— Духовна допомога дуже необхідна, особливо на передовій, — зізнається поранений під Станицею Луганською ворожим снайпером рядовий служби за контрактом Тарас Остапович з 15 мотопіхотного батальйону, який зараз перебуває на реабілітації. Український боєць прибув до Зарваниці на милицях помолитися за бойових товаришів, котрі зараз захищають Вітчизну.
У рамках військового паломництва учасники взяли участь у Хресній дорозі. Кожен капелан проповідував під час однієї з 14 стацій, а військовослужбовці позмінно несли дорогою дерев’яного хреста. Також багато воїнів сповідалися та причастилися.
Паломництво завершилося Архієрейською Божественною Літургією.
Довідково. Ікона Зарваницької Божої Матері належить до найдавніних ікон України. Ще у 1867 році Папа Римський Пій ІХ коронував ікону, а Зарваниці надав відпустового значення. Ця ікона відома своїми чудотворними властивостями. За роки незалежності України у Зарваниці відбуваються всенародні масові прощі, котрі збирають десятки тисяч прочан із України та зарубіжжя. Неодноразово це маленьке українське село одночасно відвідували до ста тисяч прочан.