Християнські громади подали апеляцію проти експропріації церков в Діярбакир
Представники сирійського фонду і представники місцевої євангельської християнської громади звернулися до суду в Діярбакирі проти експропріації, в ході якої турецький уряд, в кінці березня, захопив велику територію метрополії уздовж берегів річки Тигр, в контексті військових операцій, проведених на півдні Туреччини проти курдських позицій Курдської робочої партії (КРП).
Наказ про експропріацію був опублікований в Офіційному журналі Кабінету і включав Вірменську Апостольську церкву св.Ґіраґос, сирійський костел Діви Марії, халдейску церкву Мар Саркіса (св.Сергія), вірменську католицьку церкву та протестантське місце служіння, і до того більш ніж 6 тисяч будинків, розташованих в основному в старому місті. Уже під час експропріації жодна християнська церква в Діярбакирі не була відкрита для служінь.
Конфіскація ділянок була виправдана як надзвичайний запобіжний захід, здійснений для захисту історичного центру міста Діярбакир від руйнувань, викликаних конфліктом. Уже в перші дні після експропріації, Невін Солукая, голова Управління культури міста Діярбакир, запропонував оскаржити націоналізацію.
Вірменська церква Сан-Сіріако, нещодавно відреставрована після багатьох років запустіння і виснажливих переговорів з цивільною владою, є однією з найбільших вірменських церков на Близькому Сході, і має давню історію.