136 самогубств військових в зоні АТО – люди не витримують жахів війни – держава про них не дбає
  • Суб, 15/08/2015 - 13:18

Сайт ТСН повідомляє про жахливі цифри – в зоні АТО до сьогодні самогубство скоїло 136 військових. Це – наслідок безвідповідальної державної політики, яка усе ще не сприймає людей, як осіб, а лише як в радянських часах статистичне число.

Як свідчать дані ТСН, волонтерські служби уже давно б’ють на сполох, адже державою до сьогоднішнього дня неналагоджена робота із психологічної діагностики та реабілітації бійців АТО. В Україні взагалі відсутня державна служба надання психологічної допомоги.

А потуги Церкви, яка старається налагодити не лише душпастирську, але й психологічно допомогу захисникам народу, які жертвують своїм життям і здоров’ям, щоб захистити свій народ, очевидно, на жаль, заслабкі. До сьогоднішнього дня психологічна допомога бійцям АТО залишається справою виключно Церкви і волонтерів.

ТСН, як приклад наводить випадок бійця «Правого сектору»:

«Так, 24-річний боєць "Правого сектора" Артур не витримав жахіть війни, але дивом вижив. Закінчивши військове училище, Артур не чекав повістку, а пішов захищати країну добровольцем - воював під Донецьком. У Водяному у нього на очах розірвало друга, після чого у хлопця стався тривалий нервовий зрив. "Він був на завданні разом із другом своїм, а потім він каже, у мене на моїх очах його розірвало на шматки - на розтяжці підірвався. Він його збирав у целофановий мішок", - розповів батько Артура, Валерій Гальцов, який одразу помітив, що із сином щось коїться, адже досить жорсткий і сильний хлопець почав випивати і зі сльозами згадувати товариша.

Проте не встигнувши отямитися від цієї травми, Артур потрапив до лікарні із болями у шлунку, де після допомоги нянечці та лікарю – перевезення тіл померлих людей у морг, він вистрибнув у вікно з третього поверху, та дивом вижив. Нині вже півроку він є найтяжчим пацієнтом із важкою черепно-мозковою травмою, лікування Артура обходиться у 70 тисяч на місяць.

За словами керівника приватної клініки, яка взялася за повернення хлопця до життя, Олександра Кулика, причиною спроби самогубства стали виснаженість і втома, а також психологічні травми, які отримала людина.

Психолог "Психологічної кризової служби" Світлана Камінська радить, як рідним військових допомагати їм після повернення додому. "По-перше, бути поруч. Сідати і слухати людину. Якщо людина повертається і вона віруюча, знайдіть священника. В інтернеті зараз багато інформації", - зазначила вона. Фахівці наголошують, вчасна розмова з психологом здатна запобігти непоправному вчинкові.» - пише ТСН.

До цієї новини додаємо і відео-сюжет ТСН: