Апостольський Престіл

 • П'ятниця, Червень 24, 2022 - 15:35

  В інтернет будуть викладені 170 томів із архіву Відділу в справах стосунків з державами та міжнародними організаціями, що стосуються звернень євреїв про допомогу під час нацистсько-фашистського переслідування.

  Прес-служба Святого Престолу інформує про те, що відповідаючи на бажання Папи Франциска, Історичний архів Відділу Державного Секретаріату в справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, починаючи від червня 2022 року, викладає на своєму сайті фонди окремої архівної серії.

 • П'ятниця, Червень 24, 2022 - 15:32

  Червнева нарада була присвячена імплементації нової Апостольської Конституції про Римську Курію та підготовні до зустрічі кардиналів, що відбудеться наприкінці серпня.

   

  Прес-служба Святого Престолу інформує про те, що ввечері, 21 червня 2022 р., в онлайн-режимі відбулася чергова зустріч Ради Кардиналів, дорадчого органу, який Папа Франциск створив на початку свого понтифікату для допомоги в управлінні Церквою та проведенні реформи Римської Курії. Сполучившись із «Дому святої Марти», в нараді брав участь також Папа Франциск.

 • Вівторок, Червень 21, 2022 - 17:43

  Номінація Папою Франциском найбільшої кількості кардиналів-виборців у історії зовсім не повинна визначати перебіг майбутнього понтифікату у плані продовження лінії папи-попередника – вважає відомий ватиканіст та біограф Івана Павла ІІ Джордж Вайґель.

  Нещодавня заява Франциска про те, що 27 серпня він призначить 21 нового кардинала (з них 16 із правом голосу на конклаві), викликало хвилю спекуляцій на тему перебігу наступного конклаву. На думку ватиканіста, більшість з цих передбачень – це просто «гадання на кавовій гущі», що базується на численних міфах щодо конклаву.

 • П'ятниця, Червень 17, 2022 - 17:05

  Папа Франциск запровадив чергову зміну до церковного права. Від тепер, єпархіальний єпископ буде змушений отримати письмову згоду Апостольської Столиці, якщо захоче заснувати публічне товариство вірних, яке згодом мало б перетворитись у інститут богопосвяченого життя чи товариство апостольського життя.

  Відповідно до канону 312 Кодексу канонічного права, єпархіальний єпископ є відповідною владою для заснування єпархіальних товариств вірних. Однак тепер Папа запровадив уточнення. Зараз для цього необхідна письмова згода Апостольської Столиці.

 • Четвер, Червень 16, 2022 - 10:18

  Під час 170-ї сесії Ради Сільськогосподарської та продовольчої Організації ООН повторив заклики Папи Франциска до миру та діалогу, звертаючи увагу на загрозу для життя мільйонів людей у світі, яку несе війна, що відбувається на території України.

 • Середа, Червень 15, 2022 - 14:10

  «Як Церква ми маємо докладати зусиль для встановлення миру, а також підкреслювати екуменічний вимір. Більше того, ми маємо опиратися спокусі погодитися на компроміси у питанні територіальної інтегральності України», – зазначив Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, архієпископ Пол Річард Ґаллаґер. Очільник ватиканської дипломатії взяв участь у колоквіумі на тему міграції у Папському Григоріанському університеті та розповів про ситуацію в Києві.  

 • Вівторок, Червень 7, 2022 - 12:58

  У Ватикані більше не вимагатимуть показувати «паспорт здоров’я» особам, які хочуть зайти на його територію. Окрім того, вже не буде обов’язковим носити захисну маску.

 • Вівторок, Травень 31, 2022 - 15:28
  Похоронні богослужіння в базиліці Святого Петра очолив Декан Колегії Кардиналів Джованні Баттіста Ре.
 • Понеділок, Травень 30, 2022 - 15:46

  Апостольська Пенітенціарія надає можливість отримати повний відпуст у контексті ІІ Всесвітнього дня похилих віком, заохочуючи священиків посприяти вірним у можливості приступити до Сповіді.

 • Понеділок, Травень 30, 2022 - 11:51

  Після проказування молитви «Царице Неба» в останню неділю травня Папа Франциск повідомив про те, що наприкінці серпня відбудеться зустріч кардиналів, присвячена реформі Римської Курії, перед якою – консисторія з нагоди введення в сан нових 21 кардинала, троє з яких служать у Курії, а 13 очолюють дієцезії в світі.

 • Субота, Травень 28, 2022 - 18:38

  Заслужений ватиканський дипломат і колишній Декан Колегії Кардиналів протягом 15 років очолював Державний Секретаріат Святого Престолу.

  Ввечері, 27 травня 2022 р., у Римі на 95-му році життя переставився до вічності кардинал Анджело Содано, вислужений Державний Секретар Святого Престолу (1991-2006) та вислужений Декан Колегії Кардиналів (2005-2019). Його 9 травня було госпіталізовано з діагнозом пневмонії з позитивним результатом тесту на Covid-19.

 • П'ятниця, Травень 27, 2022 - 19:31

  Апостольська Столиця не повинна мовчати перед обличчям ув’язнення Джиммі Лая і процесу кардинала Джозефа Ченя – вважає американський публіцист Джордж Вайґель. Добрий пастир дбає про своїх овець і стає на їхній захист також публічно.

 • Субота, Травень 21, 2022 - 17:07
  Спілкуючись із журналістами за підсумками зустрічі з Міністром закордонних справ України, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами наголосив на близькості Папи та Святого Престолу з Україною та закликав не піддаватися знеохоченню і не припиняти старання знайти шляхи для негайного припинення цієї «безглуздої» війни.
 • Субота, Травень 21, 2022 - 17:03

  У четвер, 19 травня, архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, у межах триденного візиту в Україну відвідав у Києві Патріарший собор Воскресіння Христового і зустрівся з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ. Архиєпископа Ґаллаґера супроводжував Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

 • П'ятниця, Травень 20, 2022 - 11:53

  Запевнити народ України в любові та прихильності Святішого Отця – це одна з цілей візиту до України Секретаря у справах стосунків з державами Святого Престолу. Про це він говорив під час зустрічі з представниками цивільної влади Львова.

 • Четвер, Травень 19, 2022 - 13:11

  Після завершення місії Архиєпископа Пола Річарда Ґаллаґера в Україні (керівника ватиканської дипломатії) буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни – зазначив кардинал П’єтро Паролін під час зустрічі в католицькому Університеті Мілану.

  18 травня Держсекретар Ватикану сказав, що «на даний час в Україні перебуває Архиєпископ Ґаллаґер, котрий виїхав туди на місію і сподіваюсь, що повернеться в неділю. Після його повернення подивимось, що слід робити».

 • Середа, Травень 18, 2022 - 10:55

  Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрінеться із представниками ієрархії та влади, зокрема, з Міністром закордонних справ України, а також відвідає місця, які постраждали від війни.

 • Четвер, Травень 12, 2022 - 14:19

  Вислужений ординарій Гонконгу був затриманий за звинуваченням у «змові з чужоземними силами» та випущений після допиту під заставу.

  «Святий Престол із занепокоєнням отримав повідомлення про арешт кардинала Ченя та з якнайбільшою уважністю слідкує за розвитком ситуації», – заявив, відповідаючи на запитання журналістів, речник Апостольської Столиці Маттео Бруні.

 • Понеділок, Травень 9, 2022 - 13:26

  Держсекретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін продовжив дію коронавірусних обмежень, що є зобов’язуючими на території Держави Ватикану, до кінця травня. У декреті, датованому 6 травня, кардинал зазначив, що «актуальна пандемічна ситуація закликає до певних екстраординарних і виняткових заходів».

  Уряди Італії та інших європейських держав скасовують коронавірусні обмеження, на відміну від Ватикану. Обмеження стосуються працівників, консультантів та гостей Ватикану.

 • Четвер, Травень 5, 2022 - 11:58

  Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін наголосив на постійній готовності Святого Престолу надати допомогу в переговорах щодо війни в Україні та засудив будь-яке виправдання конфлікту на основі християнських цінностей.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць