Апостольський Престіл

 • Середа, Вересень 22, 2021 - 20:53

  Не стільки поглибленням тієї чи іншої теми, але навчанням бути Церквою бачить майбутній Синод Єпископів Папа Франциск, про що він сказав членам Ради Кардиналів, які зустрілися в онлайн-режимі.

  Прес-служба Святого Престолу повідомила про те, що 21 вересня 2021 року від 16:00 до 18:00 в он-лайн режимі відбувалося чергове засідання Ради Кардиналів, дорадчого органу, створеного Святішим Отцем на початку свого понтифікату, до якого увійшли кардинали, які представляють різні континенти, покликані допомагати в управлінні Церквою та проведенні реформ.

 • Вівторок, Вересень 21, 2021 - 13:18

  Під час першого дня учасники міжнародної конференції, присвяченої захисту неповнолітніх та уразливих дорослих від сексуального насильства в Церкві у країнах центральної та східної Європи, наголосили на необхідності визнавати помилки, уважно вислуховувати потерпілих та просити у них прощення.

 • Понеділок, Вересень 20, 2021 - 17:04

  Щоб увійти на територію Ватикану, від 1 жовтня потрібен документ, який підтверджує щеплення, нещодавнє одужання від Covid-19 або ж негативний результат тесту. Винятком є участь у богослужіннях.

 • П'ятниця, Липень 9, 2021 - 11:21

  Люксембурзький кардинал Жан-Клод Оллеріш очолить працю над Кінцевим документом ватиканського синоду про синодальність.

  У четвер, 8 липня 2021 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Головним Доповідачем XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів кардинала Жана-Клода Оллеріша, Архиєпископа Люксембургу.

 • Понеділок, Липень 5, 2021 - 11:56
  Продовжуючи знайомство із дикастеріями Римської Курії, сьогодні пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Префектом Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя кардиналом Кевіном Джозефом Фарреллом, який поділився своїми думками про життя, діяльність і розвиток очолюваної ним ватиканської інституції.
 • Четвер, Липень 1, 2021 - 17:45
  У Ватикані розпочалася зустріч Папи Франциска з провідниками християнських конфесій Країни кедрів.

  «Господь Бог має задуми миру. Разом задля Лівану». Під таким гаслом у Ватикані в четвер, 1 липня 2021 р., відбувається зустріч молитви та нарад, присвячена збереженню миру й подоланню економічної та політичної кризи в Лівані, на яку Папа Франциск запросив провідників християнських конфесій цієї країни.

 • Понеділок, Червень 28, 2021 - 18:34

  Візит кардинала пов'язаний зі звинуваченнями на адресу кардинала Станіслава  Дзівіша.

  26 червня завершився візит до Польщі Архиєпископа-емерита Генуї кардинала Анджело Баньяско. Апостольська нунціатура повідомила, що єрарх перебував у Польщі за розпорядженням Святішого Престолу для розслідування деяких фактів, що стосуються дій кардинала Станіслава Дзівіша під час керування Краківською архиєпархією (2005-2016).

 • Субота, Червень 26, 2021 - 13:08

  Наступної неділі, що передує урочистості святих Петра і Павла, вірних Католицької Церкви запрошують взяти участь у традиційній збірці «Петрів гріш», кошти з якої використовуються на діла милосердя Папи та його служіння Вселенській Церкві. В інтерв’ю для ватиканських ЗМІ Префект Секретаріату з економічних питань Святого Престолу наголошує на важливості прозорості у використанні цих коштів.

 • Четвер, Червень 24, 2021 - 17:36
  Звертаючись до учасників пленарної асамблеї Ради організацій, які допомагають Східним Церквам (ROACO), Святіший Отець вказав на важливість їхніх проектів, закликаючи вірних і надалі виражати конкретну солідарність з цими Церквами та місцевим населенням.
   
 • Середа, Червень 23, 2021 - 19:35

  Папа Франциск поповнив багато посад у Найвищому Трибуналі Апостольської Сигнатури. Як оголосили 22 червня у Ватикані, новими членами стали кардинали: Джозеф Вільям Тобін (Ньюарк), Джеймс Майкл Гарві з базиліки св. Павла за мурами, Герхард Людвіг Мюллер, колишній префект Конгрегації доктрини віри, та Маріо Грех, генеральний секретар Синоду єпископів. Час їхньої каденції становить п’ять років.

 • Вівторок, Червень 22, 2021 - 13:08

  Потреби місцевих християн доброчинцям представлять ієрархи та Папські представники, які служать у відповідних регіонах.

 • П'ятниця, Жовтень 2, 2020 - 10:47
  «Вірні мають право знати, як ми витрачаємо кошти», – зазначив Префект Секретаріату з економічних питань, представляючи підсумковий економічний звіт Святого Престолу за 2019 рік.

  Надходження – 307, видатки – 318, дефіцит – 11 мільйонів євро: у Ватикані представлено підсумковий фінансовий звіт Римської Курії. В інтерв’ю для Редакційного Директора Дикастерії в справах комунікації Андреа Торніеллі о. Хуан Антоніо Ґерреро, ТІ, Префект Секретаріату з економічних питань Святого Престолу, пояснив, чому він називає цей звіт «звітом місії».

 • П'ятниця, Жовтень 2, 2020 - 10:31

  Трибунал Ватикану готує процес у справі кардинала Анджело Беччу та п’ятьох його найближчих соратників, а також колишнього директора Управління фінансової інформації (AFI) за звинуваченнями у зловживаннях, пов’язаних з інвестиціями в Лондоні кілька років тому. Про це повідомили ватиканські джерела, наголошуючи на важливості дотримання принципу презумпції невинуватості.

 • П'ятниця, Жовтень 2, 2020 - 10:14

  У четвер, 1 жовтня 2020 р., у Ватикані відбулася зустріч між Державним Секретарем США Майком Помпео та Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводив архиєпископ Пол Річар Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків з державами.

 • Четвер, Вересень 3, 2020 - 17:35

  Святіший Отець надіслав телеграму співчуття на ім’я наступника покійного на Утрехтській архиєпископській катедрі.

 • Четвер, Серпень 6, 2020 - 18:35

  6 серпня 2020 р. Конгрегація Віровченням оприлюднила доктринальний документ щодо зміни сакраментальної формули Святого Таїнства Хрещення. У ньому зазначається, що недійсним є Хрещення, уділене служителем Таїнтва, який змінює традиційну формулу обряду на недозволену Католицькою Церквою.

 • Вівторок, Липень 28, 2020 - 11:29

  Релігійна свобода – це лакмусовий папірець дотримання прав людини, – зазначив Архиєпископ Пол Галлахер під час 72-ї Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Він нагадав, що кількість переслідуваних християн у світі зростає. Згідно з доповіддю, підготованою на замовлення Міністерства закордонних справ Великобританії, послідовники Христа є найбільш переслідуваною релігійною групою у світі.

 • Субота, Липень 18, 2020 - 17:16

  Після тривалих дискусії Перший Ватиканський Собор затвердив догмат про верховенство Папи в усій Вселенській Церкві та про непомильність папського навчання, виголошеного “ex cathedra”. Про що, отже, йдеться.

  Сто п’ятдесят років тому, 18 липня 1870 року, була проголошена конституція Першого Ватиканського Собору «Pastor Aeternus», яка окреслювала догмати про першість Папи та його непомильність.

  Тривалі й запеклі дискусії

 • П'ятниця, Липень 17, 2020 - 16:26

  Святіший Отець надіслав телеграму співчуття братові покійного кардинала, згадуючи про його великодушне служіння в Римській Курії.

 • П'ятниця, Липень 17, 2020 - 16:06

  Кардинал Тімоті Долан з Нью-Йорка надіслав всім кардиналам світу книгу Джорджа Вайґеля про наступний конклав, повідомляють ЗМІ. Справа викликає обурення лібералів, оскільки Вайґель має консервативну думку і відомий своєю поміркованою критикою цього понтифікату.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць