Християнофобія

 • Понеділок, Липень 15, 2024 - 14:19

  Останній звіт Ініціативи за свободу віросповідання показує, що християни є найбільш переслідуваною групою меншин у Туреччині. У 2023 році збільшилася кількість нападів на кладовища і місця культу.

  Християни – найчастіші жертви задокументованих нападів у Туреччині. За офіційними даними, минулого року там було зафіксовано 47 випадків насильства на релігійному ґрунті. Найпоширенішими випадками були погрози, насильницькі напади, напади на місця культу і кладовища, а також пошкодження майна.

 • П'ятниця, Липень 5, 2024 - 13:11

  Як вже повідомлялось раніше отця Юхневича арештували у Білорусі 8 травня цього року та кілька разів продовжували адміністративний арешт.

 • Понеділок, Липень 1, 2024 - 18:35

  У суботу, 29 червня, в Нігерії сталася серія терактів за участю жінок-смертниць. Як повідомляє ВВС, внаслідок серії вибухів загинули 18 людей і ще 30 отримали поранення. Деякі місцеві ЗМІ повідомили про набагато більшу кількість жертв — понад 30 осіб.

 • Понеділок, Липень 1, 2024 - 16:28

  У розпал війни ХАМАСу та Ізраїлю в Газі патріархи та лідери стародавніх християнських церков в Єрусалимі підписали спільний документ, у якому засуджують те, що чотири ізраїльські муніципалітети намагалися стягувати муніципальні податки з церковної власності всупереч «століттям» історичних угод.

  Церковні лідери, включаючи кардинала П’єрбаттіста Піццабаллу, латинського католицького патріарха Єрусалиму, і отця-францисканця Франческо Паттона, кустоса Святої Землі, звинувачують місцеву владу в тому, що вони розпочали «скоординовану атаку» на християнську присутність у Святій Землі.

 • Вівторок, Червень 18, 2024 - 12:30

  13 червня Конституційний суд Туреччини ухвалив рішення на користь виконавчої влади, яка обмежила права християн та ухвалила рішення депортувати 9 іноземних християн за звинуваченнями у місіонерській діяльності. Як повідомляє Альянс захисту свободи, вони отримали від держави так званий код «N-82», який означає «загрозу національній безпеці».

  Цікаво, що колегіальний суд ухвалив негативний для християн вердикт з мінімальною перевагою, хоча раніше ця більшість була абсолютною. Келсі Зорзі, директор із захисту глобальної релігійної свободи, так прокоментувала це рішення:

 • Понеділок, Червень 17, 2024 - 13:57

  З нагоди повернення до патріаршого осідку в Багдаді, кардинал Сако зазначив, що християни Іраку є нащадками важливої для всього людства культури та представляють одну з найдавніших Церков.

   

 • Четвер, Червень 13, 2024 - 17:29

  Відповідно до звіту, підготовленого нікарагуанською правозахисницею Мартою Моліною, режим президента Нікарагуа Даніеля Ортеги вживає цілеспрямованих заходів для систематичного переслідування та утиску католиків.

 • Вівторок, Червень 11, 2024 - 15:51

  В Австралії релігійна свобода все більше обмежується, а законодавчі та бюрократичні дії можуть знищити саму суть релігійної свободи, заявив Архиєпископ Сіднея Ентоні Фішер OP.

  Єрарх наголосив, що останнім часом ці зміни посилилися і стосуються, наприклад, дій на захист людського життя.

 • Вівторок, Червень 11, 2024 - 11:56

  Ще одного священника викрадено у штаті Кадуна на північному заході Нігерії.

  Генеральний вікарій єпархії Кафанчан, Нігерія, засудив викрадення ще одного священника в цьому районі. Про це повідомляє англійська служба Vatican News.

  “Ми молимося за безпечне звільнення отця Укеха, – сказав отець Еммануель Казах Фавех, – та водночас ми засуджуємо безперервні викрадення з метою викупу невинних і беззахисних громадян наших парафій”.

 • П'ятниця, Червень 7, 2024 - 11:13

  Протягом 6 тижнів тривали наймасштабніші парламентські вибори у світі. Близько 970 мільйонів людей прийшли на виборчі дільниці в Індії. 4 червня виборча комісія вже оголосила переможця, яким стала правляча індуїстська націоналістична партія Бхаратія Джаната.

 • Четвер, Червень 6, 2024 - 17:44

  На 35-ту річницю масового вбивства на площі Тяньаньмень Release International попереджає, що переслідування християн у Китаї поширюється на Гонконг. Нові закони загрожують свободі релігії та можуть змусити священиків порушити таємницю сповіді.
  Про це повідомляє slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.

  Масове вбивство на площі Тяньаньмень в Пекіні 4 червня 1989 року жорстоко придушило про-демократичні протести й відзначило посилення переслідування християн.

 • Середа, Червень 5, 2024 - 12:55

  Щороку церкви усього світу відзначають Відбувся Міжнародний день молитви за переслідуваних християн, яких налічуються більше ніж 340 мільйонів

  У 2021 році наглядова группа в США International Christian Concern заявила: “Перше, про що просять переслідувані християни, – це молитися за них”.

  День молитви – це час для того, щоб згадати в молитві усіх, хто розділяє нашу віру, але не має тієї свободи, яку маємо ми, пише poklik.media.

 • Вівторок, Травень 28, 2024 - 16:07

  В контексті збільшення конфліктів і економічних складнощів на Близькому Сході, християнські громади продовжують скорочуватися, спонукаючи до зростання рівня переслідувань.

  Інформація, надана Міжнародним християнським концерном (ICC), свідчить про те, що кожен місяць все більше християн залишають країни Близького Сходу. Ситуація є особливо тривожною в Іраку, Сирії, Палестині, а також у Єгипті та Лівані.

 • Вівторок, Травень 28, 2024 - 12:55

  Молоде подружжя американців, які допомагали в дитячому будинку на Гаїті, і директор місцевої християнської неурядової організації Missions in Haiti були вбиті членами озброєних банд, які місяцями контролювали цей карибський острів. Щоб покласти край насильству і відновити безпеку в країні, на Гаїті незабаром прибуде міжнародний стабілізаційний контингент під проводом кенійців.

 • Четвер, Травень 9, 2024 - 13:41

  Нігерія залишається країною із найбільшою кількістю жертв серед християн за останній час. Ісламські бойовики регулярно здійснюють напади на християнські поселення в центральних та північних регіонах і вирізають мешканців, включно із жінками та дітьми.

 • Четвер, Квітень 25, 2024 - 16:57

  Мусульманські екстремісти підпалили кілька будинків християн у провінції Мінья на півдні Єгипту, продовжуючи антихристиянське насильство менш ніж за два тижні до святкування цими християнами Великодня.

  За даними «The New Arab», коли антихристиянським фанатикам не вдалося позбавити християн їхніх будинків у відплату за спробу побудувати церкву в селі Аль-Фавахер, вони спалили будинки ввечері 23 квітня, інформує CNA.

 • Вівторок, Квітень 16, 2024 - 15:32

  Найкращою відповіддю на насильство і страх є молитва і мир, заявив архиєпископ Ентоні Фішер після нападу на ассирійського єпископа Мар Марі Еммануїла 15 квітня 2024 року.

  “Закликаю віруючих не реагувати на ці події зі страхом, уникаючи місць культу, боячись нових нападів, чи з гнівом, беручи участь в актах розправи чи помсти. Найкраща відповідь на насильство і страх – це молитва і спокій”, – сказав католицький архиєпископ Сіднея.

 • Четвер, Квітень 4, 2024 - 14:05

  Останній звіт Евангелічного братства Індії (EFI) висвітлює тривожне збільшення насильства та систематичного переслідування християнської спільноти країни, зафіксувавши значний сплеск інцидентів у 2023 році.

   

  У 2023 році зафіксовано аж 601 інцидент, що на 45% більше, ніж 413 випадків попереднього року.

   

 • Середа, Березень 20, 2024 - 17:09

  Християнські лідери в Індії засудили загрозу з боку фундаменталістської індуїстської групи, яка хоче заборонити християнські символи в школах, включаючи хрести, статуї та релігійний одяг.

  "Християнські місіонери перетворюють школи та навчальні заклади на релігійні інститути, — заявив Сатья Ранджан Борах, президент індуїстської націоналістичної групи Kutumba Surakshya Parishad (Рада з безпеки сім'ї). — Ми цього не допустимо". Ці коментарі були оприлюднені 7 лютого на прес-конференції в штаті Ассам, розташованому на північному сході Індії.

 • Середа, Березень 20, 2024 - 13:10

  В Іспанії католицький священник постане перед судом за критику ісламу. Його звинуватили у “злочині на ґрунті ненависті”. Отцеві загрожує до трьох років ув’язнення.

Сторінки