Культура

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:46

  Нещодавно у Львівській Архиєпархії оприлюднили нові статистичні дані про розвиток монастирів у 2023 році. Більше про тенденції у покликаннях, причини зменшення охочих присвятити своє життя Богові та служінню, поспілкувалися зі Синкелом у справах монашества ієромонахом, отцем Юстином Бойком.

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:43

  Брати з Товариства Святого Павла запрошують на спільну подячну Святу Літургію, яка відбудеться у Латинській катедрі Львова в понеділок, 4 березня 2024 року, о 17:30.

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:39

  Голова Відділу соціального служіння УГКЦ владика Василь Тучапець звернувся до єпископів, священників і всіх вірних із проханням виявити особисту солідарність із тими, кого суспільство забуло й відкинуло, — у М’ясопусну неділю провести збірки пожертв на єпархіальний Карітас та соціальні ініціативи парафій і єпархій. Про це екзарх Харківський зазначив у Зверненні з нагоди соціальних днів і Дня молитви, посту та милостині в УГКЦ.

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:25

  У зверненні до керівників, суддів та працівників Трибуналу Держави-Міста Ватикану, Святіший Отець наголосив, що Святий Дух дає нам відвагу, щоб долати випробовування та відновлювати справедливість.

   

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:19

  2 березня в Бучі уздовж вулиці Яблунська провели Хресну дорогу в молитовну пам’ять про невинно вбитих жертв війни. Про це повідомила пресслужба Київської архиєпархії.

 • Субота, Березень 2, 2024 - 23:18

  У травні 2024 року з ініціативи Папи Франциска Церква відзначатиме перший Всесвітній день дітей. У суботу, 2 березня, у Ватикані оприлюднено його послання з цієї нагоди.

   

  Дорогі діти!

  Наближається ваш перший Всесвітній день: він відзначатиметься в Римі 25 і 26 травня цього року. Саме тому я вирішив надіслати вам послання, я радий, що ви його отримаєте, і дякую всім тим, хто працюватиме над тим, щоб доставити його до вас.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 14:51

  Наступного дня після 2-ї річниці повномасштабної війни в патріаршій прокатедрі Святої Софії в Римі відбулася велелюдна молитва за Україну та вшанування пам’яті всіх військових, цивільних, дітей, які загинули під час російської агресії в Україні. Про це повідомила пресслужба Товариства «Свята Софія» в Римі.

  Щоби висловити солідарність із нашим народом і молитовно згадати загиблих українців, до собору прибули уповноважені особи та посли при Апостольській столиці.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 10:33

  Канадська іконописиця українського походження Анна Мицик від 2019 року на прохання і з благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава працює над написанням ікон 12 свят, які виставлятимуть для вшанування на тетраподі Патріаршого собору.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 10:05

  Що приносить нам більшу радість: брати чи дарувати? Чому ми настільки наповнюємося емоціями, коли когось обдаровуємо? Про це роздумує владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), у черговому духовному дописі у власних соцмережах.

  Для нас дуже мило і приємно, коли про нас інші пам’ятають, телефонують і турбуються. Нам приємно отримувати подарунки, нам важливо, щоб інші не забували про нас. І нам боляче, коли цього немає.

 • П'ятниця, Березень 1, 2024 - 10:02

  7 березня 2024 року Місія «Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ» проведе семінар «Мученики справедливості — свідки надії у ХХІ століття» для постуляторів і референтів у справах беатифікації та канонізації святих єпархій УГКЦ.

  Про це йдеться на сайті Місії «Постуляційний центр беатифікацій і канонізацій святих УГКЦ».

  Розклад семінару

  09:30 — реєстрація учасників. Молитва

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 13:04

  Сестри Чину святого Василія Великого (ЧСВВ) стали лауреатками нагороди «Lumen Christi» 2023–2024 від «Catholic Extension Society». Однією із лауреаток є випускниця Українського католицького університету сестра Лукія Мурашко.

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 12:48

  25 лютого в м. Вотерфорд в Ірландії помолилися Хресну дорогу до 2-ї річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

  Про це повідомила парафія УГКЦ у Вотерфорді.

  На молитовному заході були присутні почесні гості, зокрема мер Вотерфорда Джо Конвей (Joe Conway), ірландці, які прийшли підтримати українців, парафіяни з Вотерфорда, Кілкенні, Вексфорда й інших містечок.

  У промові о. Андрій Сов’як зазначив, що молитва поповнює духовні й моральні сили, єднає нас із живим Богом — Ісусом Христом.

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 12:46

  Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор відвідав монастир Згромадження Сестер Святого Йосифа Обручника Непорочної Діви Марії.

  У своєму зверненні до сестер владика наголосив:

 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 12:28

  Уже 2 роки Україна живе в умовах повномасштабної війни, яку розпочала росія. Цей час кардинально змінив життя людей, зокрема й життя Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви. Блаженніший Святослав в інтерв’ю для католицького видання «Aleteia» розповів про свій духовний досвід у час війни, про те, як 2 роки повномасштабного вторгнення вплинули на нього, його служіння та життя українців загалом.

  Я зранений. Щоразу, коли російські ракети пролітають над моєю резиденцією, моя перша реакція — це надмірна активність

 • Середа, Лютий 28, 2024 - 13:14

  Понад 1 200 людей зібралися в центрі Клівленда, щоб помолитися за мир увечері в суботу, 24 лютого, у 2-гу річницю російського вторгнення в Україну. Римо-католицька єпархія Клівленду на чолі з єпископом Едвардом К. Малесічем спільно з єпископом Богданом Данилом з Української католицької єпархії Святого Йосафата з осідком у м.

 • Середа, Лютий 28, 2024 - 12:39

  Розпочато реставраційні роботи балдахіну над головним вівтарем базиліки Святого Петра, створеного Джан Лоренцо Берніні.

  Робітники щодня підніматимуться на будівельне риштування, що оточують купол заввишки 28 метрів, щоб ретельно очищати пил і бруд, які робили балдахін темнішим впродовж століть.

  400-річні звивисті бронзові колони великого навісу залишаться покритими будівельним риштуванням до завершення робіт у грудні до початку ювілейного року Католицької Церкви, пише CNA.

 • Середа, Лютий 28, 2024 - 11:21

  Світ став свідком злочину агресора не тільки проти України, а й проти власного народу, власного війська. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у 106-й тиждень великої, кривавої, святотатської війни, яку російський агресор приніс на українську землю.

  Предстоятель відзначив, що цей тиждень, мабуть, увійде в історію військового мистецтва, героїчної боротьби України за свою свободу під знаком Авдіївської трагедії.

 • Вівторок, Лютий 27, 2024 - 09:04

  Наше уявлення про Бога продиктоване не людським розумом, а Об'явленням. Ми також по-різному розуміємо глибоке значення братерства і милосердя. Вірні, які приєднуються до лож, перебувають у стані тяжкого гріха і не можуть причащатися. Про це нагадує єпископ Антоніо Стальяно, який очолює Папську богословську академію.

   

 • Понеділок, Лютий 26, 2024 - 13:54

  25 лютого владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святого Себастіана у м. Пух, де спочивають мощі блаженної Едіґни. Про це повідомила пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

 • Четвер, Лютий 22, 2024 - 14:32

  “Інтерес до війни в Україні падає, і це прикро. Американці надто часто зайняті своїми справами. Українське питання є і його слід розуміти як американське”, – сказав в інтерв’ю КАІ американський інтелектуал і теолог проф. Джордж Вайґель.

Сторінки