Папа Римський

 • П'ятниця, Липень 1, 2016 - 11:07

  У центрі уваги молитовних намірень, призначених Папою для членів Товариства «Апостольство молитви» та всіх людей доброї волі, що моляться в його наміреннях на липень, тубільні народи та Церква в Латинській Америці:

  Загальне: За те пошану тубільних народів, ідентичність та саме існування яких перебуває під загрозою.

  Євангелізаційне: За те, щоб Церква в Латинській Америці та в Карибському регіоні за допомогою своєї континентальної місії звіщала Євангеліє з оновленим поривом та ентузіазмом.

 • Четвер, Червень 30, 2016 - 14:59

  «Одна справа – говорити про милосердя, а інша – ним жити». На цьому наголосив Папа Франциск під час надзвичайної загальної аудієнції у четвер, 30 червня 2016 року, згадавши наприкінці зустрічі також і про свою Апостольську подорож до Вірменії. Оскільки протягом липня Папа не проводитиме ні окремих, ні загальних аудієнцій, він вирішив ще раз зустрітися з паломниками в останній день червня в рамках «ювілейної» аудієнції, перенісши її із суботи на четвер.

 • Середа, Червень 29, 2016 - 14:28

  «Дорогі брати й сестри, вчора ввечері скоєно жорстокий теракт у Стамбулі, який забрав чимало життів та поранив багатьох людей. Молімося за жертви і за їхні родини, а також за дорогий турецький народ. Нехай же Господь наверне серця тих, які чинять насильство, і підтримає наші кроки на дорозі миру», – цими словами, сказаними після проказування молитви «Ангел Господній» у середу, 29 червня 2016 р., Папа Франциск склав співчуття постраждалим від теракту в аеропорту Стамбула, заохотивши всіх проказати молитву у своєму серці, а опісля вголос очолив проказування молитви «Радуйся, Маріє…».

 • Середа, Червень 29, 2016 - 14:27

  Прийняти благу вість про Христову милосердну любов, яку на наших вулицях та в наших домівках також сьогодні звіщають святі Петро і Павло, закликав вірних Папа Франциск, промовляючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» до прочан, які у середу, 29 червня 2016 р., в день літургійного свята Апостолів Петра і Павла за новим календарним стилем зібралися на площі Святого Петра у Ватикані.

 • Середа, Червень 29, 2016 - 13:05

  Про відкритість і замкненість роздумував Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси, яку він у середу, 29 червня 2016 р, очолив у Ватиканській базиліці з нагоди урочистості святих Петра і Павла. Серед співслужителів були 25 новопризначених протягом року митрополитів, які прибули до Вічного Міста, щоб отримати з рук Наступника святого Петра паллій – символ митрополичої влади та єдності з Єпископом Риму. На богослуженні була присутня делегація Константинопольського православного патріархату.

 • Середа, Червень 29, 2016 - 09:09

  Папа-емерит Бенедикт XVI використав грецьке слово "Efharistomen" - "подяка", щоб подякувати Святішому Отцеві Франциску, єрархам і віруючим за привітання, звернені до нього з приводу 65-річчя священства, і одночасно прославити нескінченну милість Ісуса, Який перетворив свій Хрест і терпіння в подяку та благословення - "Євхаристію".

 • Середа, Червень 29, 2016 - 09:05

  Урочиста церемонія з нагоди 65-річчя рукоположення Папи-емерита Бенедикта XVI відбулася 28 червня 2016 року в Клементійській залі Апостольського палацу у Ватикані. Зі словами привітання до Його Святості звернувся папа Франциск.

  Він зосередився на думці, яку не раз підкреслював Йозеф Ратцінгер в своїх книгах на тему священства: в житті, повністю присвяченому священичому служінні, повинна панувати любов до Бога; вона повинна визначати справжню теологію, яку Бенедикт XVI невипадково визначав як "пошук Улюбленого".

 • Вівторок, Червень 28, 2016 - 22:52

  Члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій під час зустрічі з кардиналом П’єтро Пароліном, Державним секретарем Ватикану, 20 червня в Києві попросили передати запрошення Святішому Отцеві Папі Франциску відвідати Україну.

 • Вівторок, Червень 28, 2016 - 16:23

  «Милосердя визволяє нас від тягарів минулого, позначеного конфліктами, та дає змогу відкритися на майбутнє, до якого нас провадить Святий Дух», – сказав Папа Франциск, приймаючи у вівторок, 28 червня 2016 р., делегацію Константинопольського православного патріархату, яка прибула до Риму для участі в святкуваннях урочистості святих Апостолів Петра і Павла, і яку очолює Бостонський Митрополит Методіос.

 • Понеділок, Червень 27, 2016 - 16:06

  Які враження Святішого Отця від зустрічі з «вірменським духом»? Що чинити для примирення між Вірменією та Азербайджаном? чому Папа додав до своєї промови в президентському палаці слово «геноцид»? Чи дійсно Петрове служіння сьогодні можна назвати розділеним між теперішнім і вислуженим Папою? Яка думка Святішого Отця про Всеправославний Собор на Криті? Ці запитання, а також майбутнє Європи, роль жінки у Церкві та ставлення християн до осіб з гомосексуальною схильністю, були темою розмови Папи Франциска з журналістами під час його перельоту з Вірменії до Риму.

 • Понеділок, Червень 27, 2016 - 15:36

  Під час прес-конференції на борту літака Папа відповідав на різні запитання, як на ті, що стосуються Апостольського візиту, з якого він повертався, так і на ті, що продовжують непокоїти світ, а найбільше — світ журналістів.

  Як уже було зазначено, Папа не стверджував, що Церква повинна вибачатися перед гомосексуалістами за те, що їх спихали на узбіччя. Папу попросили про коментар до цих слів, які належать кардиналові Райнхарду Марксу. Саме так він у Дубліні висловив свою власну позицію стосовно цього питання.

 • Понеділок, Червень 27, 2016 - 08:30

  Цими днями Україна переживає 15-ту річницю візиту папи св. Івана Павла ІІ в Україну. CREDO запрошує вас зануритися у спогади про цю подію разом з архиєпископом Мечиславом Мокшицьким, нині митрополитом Львівським, який на той час був другим секретарем святого папи.

  — Як папа вирішує, яку локальну Церкву відвідати? Чим керується при виборі країни?

 • Неділя, Червень 26, 2016 - 23:13

  Третій і останній день Апостольського візиту Папи Франциска до Вірменії розпочався приватною Святою Месою в каплиці, приготованій в Апостольському палаці в Ечміадзині та зустріччю з 14-ма вірменськими католицькими єпископами, троє з яких з Вірменії, а інші з діаспори, та священиками, що здійснюють своє служіння в країні. Зустріч відбулась у приватній формі і її не транслювало телебачення.

 • Неділя, Червень 26, 2016 - 23:12

  Відвідинами одного з найсвятіших місць Вірменії, пов’язаних з історією євангелізації народу – монастиря «Хор Вірап», завершилася 14-та Апостольська подорож Папи Франциска. До місця, розташованого в підніжжі гори Арарат, неподалік кордону з Туреччиною, яке є метою численних паломництв, він прибув після прощання з гостинним Ечміадзинським Апостольським палацом.

 • Неділя, Червень 26, 2016 - 20:37

  Після «екуменічного обіду» в Еміадзинському Апостольському палаці за участю єпископатів ВАЦ, ВКЦ та ватиканської делегації, у неділю, 26 червня 2016 р., Папа Франциск зустрівся з доброчинцями, які надають підтримку Церкві, а також відбулося підписання спільної декларації:

 • Неділя, Червень 26, 2016 - 20:24

  Речник Ватикану відреагував на заяву турецького віце-прем’єра Нуреттіна Цатніклі про те, що папська заява про геноцид вірмен відображає ментальність хрестових походів: «Папа не є в хрестовому поході. Він не робить спроб організувати війну, або будувати стіни, він бажає будувати мости», - прокоментував заяву турецької влади о. Фредеріко Ломбарді.

  «Папа не сказав жодного слова проти турецького народу» - заявив о. Ломбарді.

 • Неділя, Червень 26, 2016 - 13:19

  Турецький віце-прем’єр Нуреттін Цанікді назвав заяви Папи у Вірменії про геноцид вірмен у 1915р. такими, які відверто виявляю хрестоноський дух папства, тобто, ворожими до ісламу, інформує турецьке щоденне видання «Hürriyet».

  «Заява Папи є дуже безвідповідальна» - заявив Цаніклі журналістам, - «на жаль, в ній проявився дух хрестоносців».

  Цаніклі заявив, що заява Папи про геноцид вірмен є необ’єктивною і такою, що не відповідає дійсності. Він також заявив, що турецьке влада реагуватиме на слова Папи відповідним чином.  

 • Неділя, Червень 26, 2016 - 11:51

  В усіх нуртує сильне бажання єдності, яка не повинна бути ні підпорядкуванням, ні поглинанням, але прийняттям всіх дарів, які Бог дав кожному, щоб засвідчити світові велике таїнство спасіння, звершеного Христом. На цьому наголосив Глава Католицької Церкви, промовляючи наприкінці Божественної Літургії, яку в останній день його візиту до Вірменії в катедральному соборі Ечміадзину очолив Верховний Католикос-Патріарх Карекін ІІ. Пригадаємо, що Глава ВАЦ виголосив вітальне слово наприкінці католицької Святої Меси, яку Папа напередодні відслужив у Ґюмрі.

 • Субота, Червень 25, 2016 - 23:23

  Для здійснення жаданої єдності не вистачить бажання декого у Церкві, необхідною є молитва всіх. Пам’ять, пронизана любов’ю, здатна знайти нові й несподівані стежки, на яких підступи ненависті обертаються проектами примирення. Думками про це Папа Франциск поділився, промовляючи під час екуменічної молитви за мир на Республіканській площі Єревану. Ця наймасовіша за кількістю учасників подія стала завершальною в програмі другого дня Апостольської подорожі до Вірменії.

 • Субота, Червень 25, 2016 - 20:03

  Другий день Апостольського візиту Папи Франциска до Вірменії – субота 25 червня –  розпочався молитвою в меморіальному комплексі Цицернакаберд, що розташований приблизно 20 кілометрів на північний схід від Єревану та присвячений жертвам масового винищення вірменського населення 1915 року на територіях контрольованих владою Османської імперії шляхом фізичного знищення, депортації, переміщення цивільного населення в через пустелі, де більшість з них загинули через голод і хвороби.

Сторінки

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць