Папа Римський

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 18:06

  Зранку Папа відвідав табір Аушвіц-Освенцім, де біль був викликаний ненавистю, найстрашнішою вбивчою абсурдністю, яка змогла і може бути в усій історії людства. Як зазначає отець Ф. Ломбарді, ТІ, це спонукає до роздумів про таїнство зла, що власне і зробив Папа у тиші, у співчутті до всього того, на що важко знайти відповіді. Одночасно, цього дня Папа зустрівся з іншою формою страждання: з болем хворих дітей, невинних дітей, які страждають. Це також велика таємниця. Ні для самих дітей, ні для людей, які їх люблять нелегко знайти сенс цього страждання.

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 16:38

  П'ятниця для Папи Франциска у Польщі проходить "під знаком болю". Зранку візит в концтабір, пізніше - візит у дитячу лікарню, ввечері - молебень Хресної дороги.

  Візит в Аушвіц-Біркенау був сповнений тиші, зосередження і молитви. Жодної промови не було, лише запис у Книзі гостей: «Господи, помилуй Свій люд. Господи, прости за стільки жорстокостей». 

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 16:37

  Отець Федеріко Ломбарді під час вечірнього брифінгу розповів про деталі чергового дня Апостольської подорожі Папи Франциска.

  З самого ранку Папа відвідав монастир сестер презенток, які з часів Йоана Павла ІІ відповідають за мережу магазинів у Ватикані. Спільнота нараховує 50 сестер, тут також живуть дівчата, якими сестри опікуються. Святіший Отець також помолився в каплиці сестер.

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 15:29

  Папа Франциск виголосив гучну промову під час церемонії відкриття СДМ у Кракові. Мова пішла про проблеми молоді, виклики, боротьбу і бажання жити, яку молодь може втратити дуже швидко.

  Нікого не хочу образити, але мене непокоять молоді 22-24 річні люди, що втратили смак життя! Вони перестали бажати жити, боротися! Вони втратили смак життя, навіть не почавши його смакувати! Я вірю, що таких тут немає. Але це дійсно є проблемою сьогодення.

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 15:03

  Вже вдруге молодь, і не тільки, могли зустрічатися з Папою Франциском під вікном на вулиці Францисканській. Це вікно, де традиційно Йоан Павло ІІ також зустрічався з паломниками.

  Цього вечора Папа говорив про подружжя. «Інколи мене запитують, що робити, щоби подружжя долало труднощі, аби йти далі». На думку Папи є 3 слова, які є ключовими елементамм для будування міцного подружжя: «будь-ласка», «дякую» і «вибач».

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 15:01

  «Господи, зжалься над Твоїм людом! Господи, пробач стільки жорстокості» - написав папа Франциск в меморіальній книзі відразу після виходу з камери Максиміліана Кольбе, в якій він молився протягом кількох хвилин.

  Після візиту в Аушвіц - Папа вирушив до Кракова.

   

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 14:53

  У колишньому нацистському таборі смерті Біркенау-Бжезінка, відомому також як Аушвіц ІІ, що входив у комплекс Аушвіц-Біркенау, у п’ятницю 29 липня 2016 р., відбулось молитовне вшанування жертви концтаборів та Справедливих серед народів світу, що ризикували життям, аби врятувати життя євреям від знищення нацистами.

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 13:29

  Відвідини колишнього нацистського концтабору Аушвіц були першою точкою програми Папи Франциска у п’ятницю 29 липня 2016 року. Ще під час перельоту до Риму з Вірменії Святіший Отець повідомив, що не має наміру виголошувати з цієї нагоди окремі промови, але помолитися в тиші, випрошуючи в Бога дару сліз.

 • П'ятниця, Липень 29, 2016 - 09:14

  Сьогодні 28 липня, ввечері, відбулася перша зустріч Святішого Отця Франциска з молоддю всього світу. На початку зустрічі молоді люди зробили Понтифіку малий подарунок – рюкзак паломника. Після чого затанцювали польський танець Краков’як та танці інших народів світу. Далі було ще цікавіше – представники різних континентів представили своїх святих. Таким чином, заохочуючи присутніх брати приклад зі святих.

  Перед початком промови Папи Франциска було зачитане Євангеліє про Марту та Марію у ніг Ісуса.

 • Четвер, Липень 28, 2016 - 19:41

  О 17.00 Папі вручили ключі від брам міста Краків, проголосивши, таким чином, його почесним мешканцем міста.

 • Четвер, Липень 28, 2016 - 15:32

  Щирою і родинною була приватна зустріч Папи Франциска з Польською Єпископською Конференцією, що відбулась 27 липня 2016 р., в катедральному соборі Кракова. Секуляризація, атеїзм, милосердя – ось деякі із питань єпископів, на які дав відповідь Святіший Отець.

 • Четвер, Липень 28, 2016 - 14:39

  Біля 300 тисяч вірних зібралися на Святій Месі на Ясній Ґурі в честь 1050 річниці хрещення Польщі. Також і для нас – українців, це добра нагода доручити своє життя Пресвятій Богородиці. Власне на роль Богородиці в ділі Спасіння світу вказав Папа Франциск під час своєї проповіді. І спрямував погляд польського народу на чудотворну ікону Матері Божої Ченстоховської.

 • Четвер, Липень 28, 2016 - 14:37

  Бог спасає нас, вчинивши себе непримітним, близьким та конкретним, а свідком цього є Пречиста Діва Марія, наша Матір. Про це проповідував Папа Франциск, очоливши у четвер, 28 липня 2016 р., Святу Месу в Марійському санктуарії на Ясній Горі в Ченстохові, яка була приурочена 1050-річчю Хрищення Польщі, що відзначалося кілька місяців тому.

 • Четвер, Липень 28, 2016 - 12:28

  Святий Іван Павло ІІ після того, як 13 травня 1981р. на площі св. Петра в Римі у нього влучив Махмет Алі Аґджа, молився за святість сім’ї, за порятунок дітей, яких планують абортувати – про це розповів кардинал Станіслав Дзівіш у своєму інтерв’ю для німецького EWTN, а транскрипт цього інтерв’ю публікує «National Catholic Register».

 • Середа, Липень 27, 2016 - 20:33

  «Не біймося промовляти вголос цю правду: світ перебуває у стані війни, тому що він втратив мир», – сказав Папа Франциск під час короткого спілкування із журналістами на борту літака під час перельоту з Риму до Кракова, додаючи: «Сподіваємося, що молодь скаже нам щось такого, що додасть нам надії в ці хвилини».

 • Середа, Липень 27, 2016 - 20:08

  «Це вперше я відвідую центрально-східну Європу і радий з приводу того, що розпочинаю з Польщі, яка серед своїх дітей мала незабутнього святого Івана Павла ІІ, ініціатора та поширювача Всесвітніх Днів Молоді.

 • Середа, Липень 27, 2016 - 17:11

  У середу, 27 липня 2016 р., о 15:50 місцевого часу, в міжнародному аеропорту Івана Павла ІІ приземлився літак, яким вперше на землі Польщі та центрально-східної Європи прибув Папа Франциск. Біля трапу очікуваного гостя зустріли Президент Польщі Анджей Дуда з дружиною, Краківський архиєпископ кардинал Станіслав Дзівіш та двоє дітей в національному вбранні.

 • Середа, Липень 27, 2016 - 16:45

  Запросивши три роки тому юнаків і дівчат з усього світу на велике побачення у польському місті Кракові, Папа Франциск вирушив у подорож до цієї центральноєвропейської країни, що стане 23 країною, яку він відвідає під час свого понтифікату. У середу, 27 липня 2016 р., приблизно о 14:15 місцевого часу, з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно піднявся в небо літак, яким теперішній Наступник святого Петра вирушив у свою 15-ту Апостольську подорож.

 • Середа, Липень 27, 2016 - 13:12

  Перед кожним Апостольським візитом, за звичаєм, Папа Франциск відвідує базиліку Святої Марії (Santa Maria Maggiore), щоб помолитись перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці «Спасіння римського люду» – «Salus Populi Romani», ввіряючи під опіку Пресвятої Богородиці заплановані візити.

 • Вівторок, Липень 26, 2016 - 18:45

  Папа Франциск висловив глибоку скорботу після звістки про кровопролитну атаку в японському місті Сагаміхар, приблизно в 40 кілометрах на північний захід від Токіо. У місцевому центрі для інвалідів колишній працівник цієї структури, озброєний ножем, убив щонайменше 19 людей і поранив більше 40.

  У телеграмі співчуття на ім'я архиєпископа Токіо Пітера Такео Окада, підписаної ватиканським державним секретарем кардиналом П'єтро Пароліном, Святіший Отець висловлює свою близькість всім постраждалим у цій трагедії, запевняючи в молитвах за жертви і за зцілення поранених.

Сторінки

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць