Папа Римський

 • Субота, Вересень 24, 2016 - 14:22

  Для підтримки хворого непотрібно довгих промов, вистачить ніжного дотику, мовчазного перебування поруч, усмішки. Думками про це Папа Франциск поділився із сестрами Згромадження Сестер Госпітальєрок Милосердя, які служать в лікарнях, приймаючи їх у Ватикані в суботу, 24 вересня 2016 року.

 • Субота, Вересень 24, 2016 - 02:51

  У нашій душі можуть збудитись два види тривоги: добра, яка походить від Святого Духа і спонукає людину до добрих вчинків, і погана тривога, джерелом якої є нечисте сумління. На цьому наголосив Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси у каплиці Ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у четвер, 22 вересня 2016 р.

 • П'ятниця, Вересень 23, 2016 - 14:30

  Мало є професій, які б мали такий вплив на суспільство, як журналістика. На відповідальності, пов’язані із журналістикою, звернув увагу Папа Франциск, зустрічаючись з Національною радою Спілки журналістів Італії, приймаючи їх у п’ятницю 22 вересня 2016 року. В аудієнції брав участь також і монсеньйор Даріо Е. Віґано, Префект Секретаріату в справах комунікації, у склад якого входить теж і Ватиканське Радіо. Він привітав Святішого Отця від імені присутніх журналістів. З привітанням виступив також і голова Національної ради Спілки журналістів Італії Енцо Якопіно.

 • Четвер, Вересень 22, 2016 - 12:19

  Як було повідомлено в липні, від 30 вересня до 2 жовтня 2016 року відбуватиметься Апостольська подорож Папи Франциска до Грузії та Азербайджану. Прес-центр Ватикану опублікував уточнення до програми цих відвідин. Святіший Отець відвідає Тбілісі та Мцхету. А перед поверненням до Ватикану, здійснить кількагодинний візит столиці Азербайджану Баку.

 • Четвер, Вересень 22, 2016 - 12:16

  Не існує альтернативи для милосердної любові. Вона – це єдиний шлях, яким маємо крокувати. Ці думки підкреслив Папа під час загальної аудієнції у Ватикані в середу 21 вересня 2016 року. Аудієнція відбулась у два етапи – спочатку в залі імені Павла VІ Святіший Отець мав зустріч з хворими, а потім на площі святого Петра з тридцяткою тисяч паломників з усього світу.

  Катехиза Папи була присвячена роздумуванню над гаслом Надзвичайного Ювілею Милосердя –  «Милосердні, як Отець, що у Небі».

 • Четвер, Вересень 22, 2016 - 12:14

  Закінчуючи загальну аудієнцію з прочанами у середу 21 вересня 2016 р., Папа Франциск, з нагоди Всесвітнього дня  боротьби з хворобою Альцгеймера (21 вересня)  закликав пам’ятати про цих хворих з дбайливістю Марії та чуйністю Милосердного Ісуса.

 • Вівторок, Вересень 20, 2016 - 12:00

  20 вересня 2016 року об 11:20 Папа Франциск прибув до Ассізі, щоб взяти участь у Всесвітньому дні молитви за мир на тему «Спрага миру. Релігії і культури в діалозі», на завершення однойменної триденної міжнародної зустрічі, організованої Спільнотою святого Еґідія.

  На батьківщину святого Франциска Святіший Отець прибув гелікоптером з ватиканської вертолітної площадки, приземлившись після півгодинного перельоту на стадіоні місцевості Санта-Марія-деллі-Анджелі, передмісті Ассізі, де його зустріли представники місцевої цивільної та церковної влади.

 • Вівторок, Вересень 20, 2016 - 08:58

  Поділи знищують Церкву, а нечистий старається атакувати сам корінь єдності – Євхаристію, сказав Папа Франциск 12 вересня 2016р на Месі в Домі св. Марти з нагоди свята Імені Марії. Коментуючи читання Апостола цього дня (1 Кор. 11,17-26.33), Папа Франциск наголосив, що диявол має сильну зброю, спрямовану проти Церкви, - поділ і гроші. Святіший Отець зазначив, що від самого початку Церква потерпає від ідеологічних поділів.

 • Вівторок, Вересень 20, 2016 - 08:30

  Захищати світло віри і нести його всім, не дозволяючи, щоб воно стало тьмяним, закликав Папа Франциск 19 вересня 2016 року під час ранкової Літургії у Ватикані. «Ніхто не засвічує світила, щоб його вкрити посудиною або поставити під ліжко, а, навпаки, його ставлять на свічнику, щоб ті, що входять, бачили світло» (Лк. 8,16). Посилаючись на ці євангельські слова і на літургійне читання з книги Приповідок Соломона (Прип. 3, 27-35), Папа Франциск дав деякі поради, щоб світло віри, яке християни отримують з таїнством хрещення, зберігати запаленим.

 • Вівторок, Вересень 20, 2016 - 08:28

  Корупція немов наркотики, якими не можна безкарно займатись і перестати, коли забажаєш. Вона починається з невеликого: чайових, хабарів... Але викликає також і залежність та сприяє злидням, експлуатації та стражданням. Про це попередив вірних Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» у неділю 18 вересня 2016 р.

  Промовляючи до десятків тисяч римлян та паломників, зібраних на площі святого Петра у Ватикані, Святіший Отець наголосив, що у недільній Євангелії Ісус запрошує призадуматись про два протилежні способи життя: світський та євангельський.

 • Понеділок, Вересень 19, 2016 - 11:17

  Папа Франциск запросив парафії, церковні асоціації та окремих вірних усього світу спільно пережити 20 вересня День молитви за мир, в якому він братиме участь на завершення тридцятої Міжнародної міжконфесійної зустрічі за мир, що проходить в Ассізі.

  Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю 18 вересня 2016 р., Святіший Отець сказав:

 • Понеділок, Вересень 19, 2016 - 11:15

  Служіть справедливості та чесності, не дозвольте, щоб людей використовували та обдурювали. Такі наставлення дав Папа Франциск ватиканському Корпусу жандармерії під час Святої Меси в неділю 18 вересня 2016 р., відслуженої в базиліці святого Петра у Ватикані з нагоди 200-річчя його заснування.

  Святіший Отець подякував за двісті років служіння, висловивши признання за служіння, яке захищає, яке прагне не тільки того, щоб усе йшло в правильному напрямку, але робить це з любов’ю, лагідністю, а навіть і ризикуючи власним життям.

 • Неділя, Вересень 18, 2016 - 17:16

  Християнська логіка – це логіка «післязавтрашнього дня», яка не зупиняється на теперішньому, але з надією дивиться на воскресіння тіла. На цьому наголосив Папа Франциск у проповіді, яку він виголосив під час Святої Меси у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 вересня 2016 р. Свої роздуми Вселенський Архиєрей побудував на уривку з Послання святого апостола Павла до Коринтян, головною темою якого є воскресіння Ісуса Христа як запорука нашого воскресіння.    

 • Неділя, Вересень 18, 2016 - 17:12

  Папа Франциск надіслав телеграму співчуття на ім’я дружини Франки Вілли Чампі та Сенату Італії у зв'язку із смертю колишнього президента Італії Карло Адзеліо Чампі. Сенатор Чампі займав пост прем'єр-міністра Італії з 1993 по 1994 рік і був Президентом Італійської Республіки в період від 1999 до 2006 року. Він помер в п'ятницю 16 вересня у віці 95 років в одній із клінік Риму.

 • Неділя, Вересень 18, 2016 - 17:08

  Я хотів би від усього серця привітати учасників зустрічі, організованої в Сараєво, яка присвячена темі Ювілейного року, темі матеріальних і духовних діл милосердя. Це важливе зібрання нагадує всім віруючим про значення піклування і турботи про нужденних: бідних мігрантів, біженців, ув'язнених, безробітних, хворих тілесно і духовно.

 • П'ятниця, Вересень 16, 2016 - 21:44

  Сьогодні, в п'ятницю 16 вересня, Папа Франциск за традицією т.з. "п'ятниць милосердя" відвідав два медичні заклади, які стоять на сторожі життя від зачаття до природньої смерті.

  Першим був шпиталь св.Яна в Римі, де під наглядом лікарів знаходяться новонароджені діти.

  Наступним місцем відвідин Франциска став хоспіс "Вілла Надії", під опікою якого перебувє 30-ть невиліковно хворих пацієнтів

 • П'ятниця, Вересень 16, 2016 - 20:35

  «Найбільший скарб, який ви можете забрати із собою з Риму на початку вашого єпископського служіння, – це усвідомлення милосердя, з яким Господь на вас поглянув та вибрав» – наголосив Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 16 вересня 2016 р., у Климентинському залі Апостольського палацу новисвячених єпископів з усього світу, які з’їхались до Риму, щоб взяти участь у традиційних щорічних спеціальних курсах, організованих Конгрегацією в справах єпископів та Конгрегацією для Східних Церков для ієрархів, висвячених протягом минулого року.

 • П'ятниця, Вересень 16, 2016 - 13:41

  15 вересня цього року у Ватикані Апостольські нунції з цілого світу зібралися на святкування Надзвичайного Ювілею Божого Милосердя, а також на спеціальну нараду з Святішим Отцем Папою Франциском, повідомляє прес-служба Апостольського Престолу.

  Урочистості триватимуть до 17 вересня цього року. Зустріч розпочалася 15 вересня у ранці із спільного співслужіння Меси в хоровій каплиці базилікі св. Петра у Ватикані. Месу очоли Держсекретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін.

 • П'ятниця, Вересень 16, 2016 - 08:57

  У середу 14 вересня Папа Франциск відслужив Святу Месу за французького священик, отця Жака Амеля, вбитого 26 липня цього року в  місті Сент-Етьєн-дю-Рувре поблизу Руана. Свята Меса в каплиці Дому Святої Марти у Ватикані була відслужена на знак близькості до родини священика та всієї церковної громади дієцезії Руана в день, коли Церква відзначала свято Воздвиження Чесного Хреста. У заупокійній Святій Месі взяло участь коло 80 паломників з дієцезії Руана, разом зі своїм Архиєпископом Домініком Лебреном.

 • Четвер, Вересень 15, 2016 - 21:03

  У вівторок 13 вересня Папа Франциск очолив ранішню Святу Месу в каплиці Дому Святої Марти у Ватикані і розпочав свою проповідь роздумами про цінність міжособистісної зустрічі. Святіший Отець підкреслив, що часто люди «перетинаються одні з одними, але не зустрічаються»: вони думають «тільки про себе, дивляться, але не бачать, слухають, але не чують». Натомість Євангеліє того дня, в якому йдеться про воскресіння сина вдови, пропонує зовсім інший сценарій: там відбулася справжня зустріч.

Сторінки

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць