Папа Римський

 • Середа, Грудень 7, 2016 - 09:29

  Другий день робочих засідань 18-ї (49-ї) сесії Постійного Синоду був присвячений розглядові звітів комісій і відділів патріаршого рівня. Владика Михайло (Бубній) представив діяльність Комісії у справах монашества, звернувши увагу на виклики, які стоять сьогодні перед богопосвяченими особами УГКЦ.

  Зокрема, йшлося про поширення діяльності Комісії на загальноцерковному рівні. Присутні наголосили, що між монашими особами в Україні та їхніми братами і сестрами на поселеннях слід поглиблювати контакти задля кращого взаємного пізнання і творчого обміну дарами.

 • Вівторок, Грудень 6, 2016 - 17:51

  «Хто не знає ніжності Бога, той не знає християнського вчення» - сказав Папа Франциск під час проповіді на ранковій Святій Месі в Домі Святої Марти у вівторок 6 грудня 2016 р. У своїй проповіді Папа зосередив увагу на Євангелії про загублену вівцю та радості утішення Господа, Який ніколи не припиняє шукати нас.

 • Вівторок, Грудень 6, 2016 - 15:54

  80 мерів європейських міст зберуться 9-10 грудня у Ватикані на зустріч, присвячену проблемам біженців і мігрантів. Форум, організований Папською академією наук, пройде на тему «Європа: біженці - наші брати».

  «Цей саміт був скликаний, щоб привернути міжнародну увагу до проблеми збільшення кількості біженців на нашій планеті, яка загрожує світовій стабільності», - йдеться в спеціальному повідомленні Залу Печаті Святого Престолу. На сьогодні у всьому світі налічується 125 мільйонів біженців.

 • Вівторок, Грудень 6, 2016 - 09:53

  ПИТАННЯ: Що робити, якщо я ніяк не можу полюбити цього Папу? Його слова мене дезорієнтують, особливо коли він говорить суперечливі речі ...

 • Понеділок, Грудень 5, 2016 - 15:07

  Дозволити на те, щоб Ісус нас перемінив, «наново створив», звільнивши від гріхів закликав вірних Папа Франциск під час ранкової проповіді в понеділок, 5 грудня 2016 р., яка була зосереджена на темі оновлення, принесеного Господом. Він наголосив, що лише назвавши гріх по-імені, зможемо дозволити Богові перемінити себе в нову людину.

 • Понеділок, Грудень 5, 2016 - 13:50

  Протягом свого понтифікату Папа Франциск зробив різні, але завжди чіткі, заяви про гендерну ідеологію, течію, яку окремі уряди намагаються нав’язати через виховання дітей, і яка вважає, що стать людини це не біологічна реальність, а соціокультурний елемент.

  Наводимо 5 висловів Папи стосовно цієї дискусійної теми.

  1. Це ідеологія, яка колонізує                                                    

 • Неділя, Грудень 4, 2016 - 15:49

  «Різдво – це день великої радості, також і зовнішньої, але, насамперед, – це релігійна подія, яка вимагає духовного приготування», – пригадав Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 4 грудня 2016 р., коментуючи Євангельський уривок, в якому розповідається про те, як святий Іван Христитель закликав до навернення і приготування дороги для Господа.

 • Субота, Грудень 3, 2016 - 19:34

  2-3 грудня 2016 року у Римі та Ватикані проходить міжнародна зустріч підприємців під назвою «Fortune-Time Global Forum». Ініціаторами заходу є два американські бізнес-видання «Fortune» і «Time», які власне й дали назву форуму. Тема двохденних коференцій – «Виклик 21-го столяття: формування нового соціального договору».

 • П'ятниця, Грудень 2, 2016 - 17:47

  Попередніми роками ми мали нагоду призадуматись над двома аспектами, які стосуються християнського покликання: запрошенням «вийти поза себе самих», щоб могти слухати Господній голос, та важливістю церковної спільноти, як привілейованого місця, у якому Боже покликання народжується, живиться та виявляється», – цими словами Святіший Отець розпочав своє послання з нагоди 54-го Всесвітнього Дня Молитви за Покликання, що відбудеться 7 травня 2017 року, додавши, що цього разу він бажає зупинитись над темою «місійного виміру християнського покликання».

 • П'ятниця, Грудень 2, 2016 - 17:46

  У п’ятницю, 2 грудня 2016 р., Папа Франциск прийняв Президента Уругваю Табаре Рамона Васкеса Росаса, який опісля зустрівся з Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном.

 • П'ятниця, Грудень 2, 2016 - 17:45

  У четвер, 1 грудня 2016 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції делегацію вірних Апостольської Адміністратури Кавказу, що прибула з прощею до Риму, аби подякувати Святішому Отцеві за його візит до Грузії.

 • П'ятниця, Грудень 2, 2016 - 13:45

  У четвер, 1 грудня 2016 р., Папа Франциск прийняв кардинала Анджело Амато, Префекта Конгрегації в справах святих. Під час аудієнції Святіший Отець затвердив декрети цього відомства щодо визнання чуда, мучеництва та геройського виміру чеснот кількох Слуг Божих.

  Зокрема, визнано чудо за заступництвом Слуги Божого о. Джованні Ск’яво зі Згромадження святого Йосифа, італійського священика, що народився на початку ХХ сторіччя в Італії, а завершив своє праведне життя у Бразилії 27 січня 1967 року. Таким чином, це відкриває шлях до його беатифікації.

 • Четвер, Грудень 1, 2016 - 18:03

  «У цьому світі, який розвинув найсучасніші технології, продається зброя, яка потрапляє до рук дітей-солдатів. Ми повинні зробити все можливе для того, щоб була пошанована гідність дітей! Цій формі рабства мусить бути покладений край!» – закликає Папа Франциск у відеоролику представлення свого молитовного намірення на грудень.

  «Ким би ти не був, – додає Святіший Отець, – якщо ти стурбований, як і я, прошу тебе приєднатися до цього молитовного намірення: за те, щоб у всіх частинах світу було викорінене суспільне лихо вербування дітей-солдатів».

 • Четвер, Грудень 1, 2016 - 15:59

  Сучасній концепції інтелектуала, зосередженого на самореалізації, часто не зважаючи на ближнього, слід протиставити більш солідарну модель, що трудиться на користь спільного добра та миру. Таку думку Святіший Отець Франциск висловив, зустрічаючись у четвер, 1 грудня 2016 р., з учасниками IV Міжнародного конгресу душпастирства іноземних студентів.

 • Четвер, Грудень 1, 2016 - 14:44

  У серці кожного існує спротив Божій благодаті, тому необхідно просити допомоги у Господа, визнаючи перед Ним свою гріховність. На цьому наголосив Папа Франциск під час Євхаристійного Богослуження у «Домі Святої Марти» у четвер, 1 грудня 2016 р., перестерігаючи перед поведінкою «духовного маскування», коли людина каже, що має намір повністю змінити життя, але насправді нічого не змінює. Святіший Отець зазначав, що такий опір Божій благодаті, зазвичай, проявляється у порожніх словах, зокрема, в оправданні себе та звинуваченні інших.

 • Четвер, Грудень 1, 2016 - 13:04

  З нагоди празника святого Апостола Андрія Первозваного, Небесного Покровителя Константинопольського патріаршого осідку, делегація Святого Престолу, очолювана Президентом Папської Ради сприяння єдності християн кардиналом Куртом Кохом, взяла участь в урочистих святкуваннях, що відбулися у Стамбулі 30 листопада 2016 року. Пригадаємо, що Константинопольська Церква, як і більшість православних Церков, відзначає нерухомі свята за новим календарним стилем, а її делегація 29 червня бере участь в святкуваннях з нагоди урочистості святих Петра у Павла у Римі.

 • Четвер, Грудень 1, 2016 - 11:23

  Викоріненню ганебного явища дітей-солдатів та поновному відкриттю європейськими народами радості Євангелія присвячені загальне та євангелізаційне молитовні намірення, призначені Папою на останній місяць цього року для членів «Апостольства Молитви» і всіх, хто молиться в його наміреннях.

  Протягом грудня Святіший Отець заохочує молитися «За те, щоб у всіх частинах світу було викорінено суспільне лихо вербування дітей-солдатів» і «За те, щоб європейські народи наново відкрили красу, добро й істину Євангелія, що наповнює життя радістю й надією».

 • Середа, Листопад 30, 2016 - 20:11

  Цінності «свободи, рівності й братерства» не слід «виставляти напоказ в ілюзорний спосіб», але розглядати у зв’язку з їхньою «трансцендентною основою». На цьому наголосив Папа Франциск, приймаючи у середу, 30 листопада 260 учасників паломництва французьких політиків регіону Рона-Альпи, яких супроводжував кардинал Філіп Барбарен, Архиєпископ Ліону, разом з єпископами цієї митрополії.

 • Середа, Листопад 30, 2016 - 20:06

  У середу, 30 листопада 2016 р., Папа Франциск прийняв в Апостольському Палаці у Ватикані режисера Мартіна Скорсезе разом з дружиною та доньками, і продюсера фільму «Тиша» з дружиною. Гостей супроводжував монсеньйор Даріо Едуардо Віґано, Префект Секретаріату з питань комунікацій.

 • Середа, Листопад 30, 2016 - 13:28

  Наприкінці загальної аудієнції у середу, 30 листопада 2016 р., Папа Франциск звернувся із закликом з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначатиметься 1 грудня. «Мільйони людей, – сказав він, – живуть з цією хворобою, а лише половина з них має доступ до лікування, здатного зберегти життя. Заохочую молитися за них і за їхніх близьких та поширювати солідарність, щоб також і бідні могли користати з адекватної діагностики й лікування. Закликаю також всіх до відповідальної поведінки, аби запобігти подальшому поширенню цієї хвороби».

Сторінки

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць