Папа Римський

 • Четвер, Вересень 21, 2017 - 18:12

  «Передусім бажаю пригадати всіх осіб, які в Італії заплатили життям за їхню боротьбу проти мафії», – мовив на початку своєї промови Папа Франциск, приймаючи у четвер, 21 вересня 2017 р., в Климентинському залі апостольського палацу у Ватикані на приватній аудієнції членів італійської Парламентської Комісії у справах боротьби з мафією. В окремий спосіб Святіший Отець виокремив трьох суддів, Розаріо Ліватіно, вбитого 21 вересня 1990 року, Джованні Фалькане та Паоло Борселліно, вбитих разом із супроводжуючим персоналом 25 років тому.

 • Четвер, Вересень 21, 2017 - 18:10

  «Дверима, щоб зустріти Ісуса, є визнати себе грішником», – наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Месу у каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані у четвер, 21 вересня 2017 року. Того дня, коли Римо-Католицька Церква спогадує святого апостола Матея, проповідник зосередив свою увагу на його наверненні.

 • Четвер, Вересень 21, 2017 - 08:42

  Загальна аудієнція Папи Франциска в середу 20 вересня 2017 р.,  пройшла у незвичайній формі «уявної розмови» з одним юнаком, закликаючи його щодня та в кожній ситуації жити надією. Темою катехизи Святішого Отця було «виховування до надії».

  Папа звертається на «ти» до уявного юнака, чи до будь-якої людини, відкритої для навчання, звертається як вихователь, педагог та батько.

 • Середа, Вересень 20, 2017 - 15:30

  Під час загальної аудієнції 20 вересня 2017 р., Папа Франциск висловив близькість і молитву мексиканськанському народові, що постраждав внаслідок сильного землетрус 7,1 за шкалою Ріхтера, що стався 19-го вересня, спричинивши численні жертви та значні матеріальні втрати.

  Святіший Отець закликав молитись, щоб «Господь прийняв до Свого лона тих, що втратили життя, утішив поранених, їхні родини та всіх постраждалих», а також молитись за рятувальників та тих, що допомагають усім потерпілим.

 • Середа, Вересень 20, 2017 - 15:30

  Що означає «бачити серцем», мати справжнє «співчуття», а не просто «жалість» перед обличчям людського болю. Цій темі Папа Франциск присвятив свою проповідь під час ранкової Святої Меси, яку він очолив у «Домі Святої Марти» у вівторок 19 вересня 2017 р.

  Коментуючи уривок з Євангелії від Луки (7, 11-17) про зустріч Ісуса з вдовою з Наїна, Святіший Отець зосередив увагу на темі християнського ставлення до страждання бідних і маргіналізованих.

 • Середа, Вересень 20, 2017 - 12:09

  У вівторок 19 вересня 2017 р., в день, коли на 72-ій сесії Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку розпочались дебати та зустрічі високого рівня, через свій обліковий запис в соціальній мережі Твіттер Папа Франциск закликав спільно трудитись заради кращого майбутнього світу.

  Святіший Отець написав: «Спільно трудімось, аби знайти конкретні розв’язки для добра убогих, біженців, жертв сучасних форм рабства, а також на захист миру».

 • Середа, Вересень 20, 2017 - 11:02

  Понад 10 тисяч учасників зібрала в Марійському санктуарії в Помпеї поблизу Неаполя Х національна проща «Родини для сім’ї»,  які прибули з усієї Італії, до яких звернувся з послання Папа Франциск.

  Паломництво, що пройшло під гаслом: «Радість любові, що живе в родинах, є також радістю Церкви», організував церковний рух «Віднова у Святому Дусі».

 • Вівторок, Вересень 19, 2017 - 17:20

  Християни повинні молитися за правителів, навіть якщо вони помиляються. Такий заклик Папи Франциска прозвучав у його проповіді під час ранкової Святої Меси в «Домі Святої Марти» в понеділок 18 вересня 2017 р. Святіший Отець закликав посадовців, в свою чергу, молитися, бо інакше вони ризикують закритися в своїй групі. Правитель, який усвідомлює своє підпорядкування народові й Богові, молиться.

 • Вівторок, Вересень 19, 2017 - 14:28

  Підписаний 8 вересня 2017 року, але опублікований 19 вересня, Апостольський Лист Папи Франциска «Summa Famialiae Cure» (Найбільше дбання про сім’ю) у формі Motu Proprio про створення  Папського Богословського Інституту Івана Павла ІІ наук про подружжя і сім’ї, яким він реорганізовує вже існуючий Інститут досліджень подружжя та родини при Папському Латеранському Університеті. Інститут змінив назву та правовий статус і в своїй діяльності враховуватиме зміни, які внесли в Церкву Синоди Єпископів про сім’ю.

 • Вівторок, Вересень 19, 2017 - 14:28

  З нагоди пастирського візиту в Японію кардинала Фернандо Філоні, префекта Конгрегації євангелізації народів, Папа Франциск звернувся з особливим посланням до єпископів цієї країни. Він згадує численних японських мучеників, які віддали життя за свідчення віри, починаючи від святого Павла Мікі та його товаришів.

 • Неділя, Вересень 17, 2017 - 14:19

  «Євангельський уривок цієї неділі (пор. Мт. 18, 21-35) пропонує нам повчання про прощення, яке не відкидає відразу того, хто помолився, але визнає, що людина, сотворена на Божий образ і подобу, завжди є більшою ніж зло, яке вона вчинила», – наголосив Папа Франциск, промовляючи до десятків тисяч паломників та гостей Вічного Міста, які 17 вересня 2017 року зібрались на площі Святого Петра у Ватикані, щоб почути повчання Святішого Отця, проказати разом із ним Богородичну молитву «Ангел Господній» та отримати його апостольське благословення.

 • Субота, Вересень 16, 2017 - 21:47

  Як ми вже інформували, 14 вересня 2017 р., у Ватикані Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції майже 120 єпископів, які з’їхались з усіх куточків світу, щоб взяти участь у формаційних курсах для нововисвячених єпископів, зорганізованих Конгрегацією для єпископів та Конгрегацією для Східних Церков.

 • Субота, Вересень 16, 2017 - 17:46

  Від імені Папи Франциска, кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, надіслав Послання учасникам XIII Конференції країн-учасниць Конвенції про боротьбу з опустелюванням, що проходить в китайському місті Ордос, розміщеному в пустельній місцевості, від 6 до 16 вересня 2017 року.

 • П'ятниця, Вересень 15, 2017 - 17:30

  Господь не залишає нас сиротами: ми маємо Матір, ту ж саму, що й Ісус. Марія опікується нами та завжди нас захищає, – таке повідомлення 9 мовами було поширене у п’ятницю, 15 вересня 2017 р. через аккаунт Святішого Отця в соціальній мережі Твіттер.

 • П'ятниця, Вересень 15, 2017 - 15:25

  «Покликання вашого життя та вашої праці – це радість. (…) Це є покликання, яке відразу стає місією: місією пропонувати людям, дітям, але також і старшим і похилим віком, можливість здорових та чистих розваг», – наголосив Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 15 вересня 2017 р., у Ватикані представників Італійської Національної Асоціації ANESV, до якої належать артисти мандрівних розваг, а це мандрівні цирки, вуличні жонглери, лунапарки, пересувні лялькові театри, вуличні художники, тощо.

 • П'ятниця, Вересень 15, 2017 - 13:56

  У п’ятницю вранці, 15 вересня 2017 р., в каплиці резиденції «Дому Святої Марти» у Ватикані Вселенський Архиєрей очолив Святу Месу з нагоди літургійного спомину Пречистої Діви Марії Страждальної. У проповіді Папа Франциск заохотив усіх придивитись до Пресвятої Богородиці, Яка стоїть біля підніжжя Ісусового хреста.

 • Четвер, Вересень 14, 2017 - 16:48

  Про важливість смиренно супроводжувати сучасну людину на її життєвому шляху говорив Папа Франциск до майже нововисвячених єпископів з усього світу, які цими днями з’їхались до Риму, щоб взяти участь у традиційних щорічних спеціальних курсах, організованих Конгрегацією в справах єпископів та Конгрегацією для Східних Церков для ієрархів, висвячених протягом останніх дванадцяти місяців, приймаючи їх у Климентійському залі у Ватикані 14 вересня 2017 року.

 • Четвер, Вересень 14, 2017 - 15:25

  У четвер, 14 вересня 2017 р., в празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього за новим календарним стилем, після літньої перерви Папа Франциск очолив Святу Месу у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти», де він проживає.

  Цього дня Святіший Отець у своїй проповіді заторкнув тему двох духовних спокус, які виникають в житті християнина з огляду на хрест Господа Ісуса. Перша спокуса стосується того, щоб бажати Христа без хреста, а інша – навпаки, дивитись на хресне дерево, не зауважуючи Спасителя, тобто жити без надії, немов у духовному мазохізмі.

 • Четвер, Вересень 14, 2017 - 14:39

  Всього через один день після звільнення з 18-місячного ув’язнення індійський священик Том Ужунналіл зустрівся з Папою Франциском. Під час емоційної зустрічі він розповів, що, перебуваючи в ув’язненні, жертвував свої терпіння за Папу і Церкву.

  Як інформує CNA, посилаючись на ватиканську газету, зустріч відбулась в будинку св. Марти одразу після загальної аудієнції. Фото зустрічі показують емоційну сцену, як о. Том кланяється, щоб поцілувати ноги Папи, а Папа уділяє йому благословення.

 • Середа, Вересень 13, 2017 - 14:54

  Зустрічаючись з паломниками, які у середу, 13 вересня 2017 р., зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на загальну аудієнцію, Святіший Отець розповів про свою ХХ Апостольську подорож, що тривала від 6 до 11 вересня та була присвячена відвідинам Колумбії. «Від щирого серця дякую Господеві за цей великий дар», – сказав він, висловивши також вдячність тим, хто причинився до здійснення цього візиту, додаючи: «А особливу подяку складаю колумбійському народові, що приймав мене з великою радістю та любов’ю».

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць