Папа Римський

 • Субота, Червень 23, 2018 - 15:02

  Справжнє братерство полягає у відкритості на інших, що не шукає примирливого синкретизму, але щиро намагається збагачуватися відмінностями. Таку думку Папа Франциск висловив, приймаючи в суботу, 23 червня 2018 р., членів Асоціації «Братство випускників Emouna», що зродилося в рамках програми «Emouna – Амфітеатр релігій», започаткованої Паризьким інститутом політичних студій.

 • П'ятниця, Червень 22, 2018 - 19:46

  Виходити назовні, щоб зустрічати братів і сестер, відкинених суспільством, вислуховуючи волання тих, які благають хліба й справедливості. Із таким заохоченням Папа Франциск звернувся до учасників Генеральної Капітули Товариства Божого Слова, приймаючи їх у п’ятницю, 22 червня 2018 року.

 • П'ятниця, Червень 22, 2018 - 15:42

  «Запрошую вас з вдячністю пригадати пройдений час і, особливо, обличчя людей, – деякі з яких вже закінчили своє земне паломництво, – які в Конгрегації, як також і в кожній вашій Організації, зробили свій внесок у зусилля допомоги та милосердної любові», – такими словами розпочинається промова, яку Папа Франциск приготував для учасників 91-ї Пленарної Асамблеї R.O.A.C.O. (Ради Організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам). Вона від 19 до 22 червня відбувалась у Римі, при Генеральному Домі Отців Єзуїтів, в рамках святкування 50-ліття свого заснування.

 • П'ятниця, Червень 22, 2018 - 14:15

  «Це був дещо важкий день, принаймні для мене. Але я задоволений. Задоволений, адже різні речі, які ми зробили, як от молитва на початку, діалог під час обіду, що був прекрасним, і Свята Меса – все це принесло мені радість», – сказав Папа Франциск, вийшовши до журналістів під час перельоту до Риму по завершенні його одноденного візиту до Женеви, що відбувся 21 червня 2018 року.

  «Зустріч» і «стурбованість» щодо молоді.

 • П'ятниця, Червень 22, 2018 - 11:11

  Євхаристійне богослуження у виставковому центрі Женеви Palexpo, відслужене французькою та латинською мовами, в якому взяли участь 40 тисяч місцевих католиків та паломників із сусідніх французьких дієцезій, було заключною великою подією 23-ї Апостольської подорожі Папи Франциска – одноденного візиту до Женеви в Швейцарії. Тому наприкінці Святої Меси він звернувся до присутніх з подячним і прощальним словом.

 • П'ятниця, Червень 22, 2018 - 11:09

  «Отець, хліб, прощення. Три слова, які дарує нам сьогоднішнє Євангеліє. Три слова, які ведуть нас у серце віри», – цими словами Папа Франциск розпочав свою проповідь під час Святої Меси у виставковому центрі Палекспо, що стала заключною подією його одноденного візиту до Женеви, який він здійснив 21 червня 2018 року.

  «Отче наш» – ключ до Божого серця

 • Четвер, Червень 21, 2018 - 18:33

  «В світлі Біблії, сімдесят років пригадують про сповнений період часу, знак Божого благословення. Але сімдесят – це також число, яке наводить на думку два відомі євангельські уривки», – цими словами Папа Франциск розпочав свою промову з нагоди екуменічної зустрічі, що в четвер, 21 червня 2018 р., відбулася в залі ім. Віссерта Хофта в Екуменічному Центрі Всесвітньої Ради Церков, що відзначає своє 70-річчя.

 • Четвер, Червень 21, 2018 - 16:03

  Внаслідок виверження вулкану Фуеґо у Ґватемалі, згідно з попередніми даними, постраждали 1,7 мільйона людей. Понад сто осіб загинули, 60 отримали поранення, понад 13 тисяч були змушені покинути свої домівки, завдано також величезних матеріальних збитків. Про це йдеться в комюніке, опублікованому 19 червня 2018 р. Дикастерією сприяння цілісному людському розвитку, яка повідомляє про виділення першої частини фінансової допомоги у сумі 100 тисяч доларів, яку Папа Франциск передав через цю Дикастерію для допомоги потерпілим.

 • Четвер, Червень 21, 2018 - 13:57

  «Духом ходіте» – це заохочення святого Павла з уривку послання до Галатів, що був прочитаний під час екуменічної молитви в каплиці екуменічного центру, що є осідком Всесвітньої Ради Церков, став спонукою для роздумів Святішого Отця, якими він поділився під час екуменічної молитви.

 • Четвер, Червень 21, 2018 - 13:55

  Приблизно о 10:00 місцевого часу Airbus321 авіакомпанії «Alitalia» з Папою Франциском на борту приземлився в міжнародному аеропорту Женеви. Біля трапу літака його зустрічав Президент Швейцарської Конфедерації Алан Берсе. Діти в національних костюмах вручили йому квіти.

  Особливістю протоколу у випадку папських відвідин цієї країни є те, що Святішого Отця зустрічають два колишні гвардійці Папської Швейцарської Гвардії, одягнені в уніформу. Зазначимо, що колишній гвардієць також очолює місцевий оргкомітет візиту.

 • Четвер, Червень 21, 2018 - 13:53

  Єлисейський палац підтвердив офіційний візит Президента Еммануеля Макрона до Ватикану та переговори з Державним Секретарем Святого Престолу. Ідеться про майже сенсацію: чи не вперше за останні півстоліття Президент Французької Республіки прийме титул каноніка Папської базиліки святого Йоана на Латерані. Папа Франциск дасть аудієнцію для Еммануеля Макрона 26 червня, під час офіційного візиту французького Президента до Ватикану.

 • Четвер, Червень 21, 2018 - 10:41

  У неділю, 17 червня 2018 р., Папа Франциск дав довге інтерв’ю для прес-агентства Reuters, яке вийшло у світ цієї середи. Перше запитання, яке поставив журналіст Філіп Пулелла, стосувалося шляху зближення з Китаєм. Святіший Отець виявився оптимізмом, ствердивши, що китайцям, мудрому й багатому культурою народі, притаманна чеснота терпеливості.

  Діалог з Китаєм

 • Четвер, Червень 21, 2018 - 10:37

  Вранці, у четвер, 21 червня 2018 р., о 8:39 місцевого часу, з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно вилетів літак італійської авіакомпанії “Alitalia”, на борту якого Папа Франциск вирушив у свою 23-тю Апостольську подорож – одноденне екуменічне паломництво до Женеви в Швейцарії з нагоди 70-річчя Всесвітньої Ради Церков, штаб-квартира якої розташована в цьому місті, що стало осередком багатьох міжнародних організацій.

 • Середа, Червень 20, 2018 - 17:39

  Світ потребує не легалізму, але турботи та християн, що мають серця Божих дітей. Такою думкою Папа Франциск підсумував своє друге повчання з циклу, присвяченого десяти Божим Заповідям. Тема катехизи з нагоди загальної аудієнції в середу, 20 червня 2018 р., була: «Десять слів, щоб жити Союзом з Богом».

 • Середа, Червень 20, 2018 - 14:10

  Четверту частину населення землі (1,8 мільярда) становлять молоді особи віком від 16 до 29 років. У вівторок, 19 червня 2018 р. у Ватикані відбулося представлення Робочого документу (лат. Istrumentum Laboris) Синоду Єпископів, що в жовтні роздумуватиме над темою молоді, віри й розпізнавання покликання.

  Документ описує сьогоднішню молодь, їхні сподівання та труднощі. Упорядники намагаються пояснити світ молоді, посилаючись на різні джерела, такі як, наприклад, опитування в інтернеті, в якому взяли участь понад сто тисяч юнаків і дівчат з різних частин світу.

 • Середа, Червень 20, 2018 - 12:22

  «Через це послання прагну заохотити вас і надалі прямувати своїм шляхом разом з мігрантами й біженцями, поділяючи з ними трапезу, як тепер оту, організовану Карітас», – написав Папа Франциск у своєму посланні для учасників обіду для мігрантів і біженців, який в рамках ініціативи «Приєднаймося до шляху», започаткованої Caritas Internationalis, організувала Карітас Римської дієцезії.

  Свято взаємоподілу стравою та свідченнями

 • Вівторок, Червень 19, 2018 - 17:14

  Прощення, молитва, любов до тих, «хто хоче нас знищити» – тільки Христове Слово здатне це пояснити. Коментуючи читання з Євангелії від Матея під час Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти» 19 червня 2018 р., Папа Франциск говорив про те, наскільки важко людині наслідувати Небесного Отця, любов Якого охоплює всіх, і закликав християн просити в Господа «благодаті благословити своїх ворогів» і докладати зусиль, щоб любити їх. 

  Прощаємо, щоб бути прощеними

 • Понеділок, Червень 18, 2018 - 16:26

  Якщо в якихось середовищах зроджується бажання знищити інституції чи людей, то починаються обмови та вдаються до підступної сили, яку в комунікації мають скандали. Проповідуючи під час ранкової Святої Меси в «Домі святої Марти» у понеділок, 18 червня 2018 р., Папа Франциск перестеріг від загрози, що випливає з «наклепницької комунікації».

  На захисті спадщини предків

 • Неділя, Червень 17, 2018 - 21:02

  Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 17 червня 2018 р., Папа Франциск звернувся із закликами, присвяченими ситуації у Ємені та з нагоди Всесвітнього дня біженця під егідою ООН.

  Трагічна ситуація в Ємені

 • Неділя, Червень 17, 2018 - 21:01

  Дві Ісусові притчі з Євангелії від Марка, що розповідають про Боже Царство, були в центрі уваги Святішого Отця під час його щонедільної зустрічі з вірними

  Автентичність місії Церкви визначається не успіхами та преміями, але тим, щоб прямувати вперед зі сміливістю, що є плодом довіри, та покорою вручення себе Богові. На цьому наголосив Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» в неділю, 17 червня 2018 р., євангельські притчі про зерно пшениці і гірчичне зерно, як символи Божого Царства й «динамізму його зростання».

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць