Папа Римський

 • Вівторок, Серпень 30, 2016 - 12:20

  Існування у Європі численних людей, які хоч і охрищені, але не усвідомлюють отриманого дару, є викликом для всіх Церков, присутніх на континенті. Про це Папа Франциск пише у листі на ім’я кардинала Курта Коха, Президента Папської Ради сприяння єдності християн, з нагоди чергового Міжхристиянського Симпозіуму, організованого Францисканським Інституту духовності при Папському Університеті «Antonianum» та Богословським департаментом Факультету Православної Теології Університету Салонік, Греція.

 • Вівторок, Серпень 30, 2016 - 02:07

  У столиці Колумбії проходять центральні панамериканські святкування Ювілею Милосердя. Цей захід, який триває від 27 до 30 серпня, організували Рада Єпископатів Латинської Америки та Карибського Регіону (CELAM) разом з Папською Комісією в справах Латинської Америки, беруть участь понад 15 кардиналів та більш, ніж 100 єпископів, вищі чернечі настоятелі, сотні священиків, миряни та представники харитативних організацій з усіх 22-ох країн регіону як також і представники Апостольської Столиці й делегати з Канади та США.

 • Понеділок, Серпень 29, 2016 - 15:44

  У понеділок, 29 серпня 2016 р., Папа Франциск прийняв Марка Цукерберґа, засновника та виконавчого директора Facebook, якого також супроводжувала дружина Прісцилла Чан.

  Як повідомляє Директор Ватиканського прес-центру Ґреґ Берк, їхня розмова стосувалася того, як застосовувати комунікаційні технології для зменшення бідності, сприяння культурі зустрічі та допомогти посланню надії досягати, зокрема, знедолених людей.

 • Понеділок, Серпень 29, 2016 - 13:10

  217 років тому, 29 серпня 1799р. у містечку Валанс у Франції помер Папа Пій VІ, як заручник французьких революціонерів.

  Папа Пій VІ народився 27 грудня 1717 р. в Італії, як граф Джованні Анджело Браші. Обраний Папою 15.02.1775, а інтронізований 22.02.1775р. Його Понтифікат припав на час революційних подій у Європі, коли Європа пожинала криваві і гіркі плоди епохи так званого Просвітництва, а розпочався тиском абсолютистських європейських монархів, які всіма силами старалися обмежити владу Папи над Церквою у своїх державах.

 • Понеділок, Серпень 29, 2016 - 12:12

  Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 28 серпня 2016 р., Папа Франциск знову скерував свою думку до мешканців центральноіталійських регіонів Лаціо, Марке та Умбрії, які постраждали від землетрусу. «Ще раз кажу дорогим мешканцям постраждалих місцевостей, що Церква розділяє з ними їхні страждання та тривоги, – сказав він. –  Молимося за померлих і за тих, які вижили. Дбайливість, з якою діють влада, силові структури, цивільна оборона та волонтери, показують, наскільки важливою для подолання таких важких випробувань є солідарність».

 • Понеділок, Серпень 29, 2016 - 12:11

  Бог платить набагато щедріше від людей, а місце, яке він нам призначив, є поряд з Його серцем. Думками про це Папа Франциск поділився перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 28 серпня 2016 р., коментуючи євангельський уривок, в якому розповідається про те, як Ісус побував в домі одного фарисея.

  Прибувши до домівки одного з старших між фарисеями, який запросив його на обід, Христос став свідком того, як запрошені поспішали зайняти перші місця. У цьому контексті Він залишив два короткі повчання, одне з яких стосується місця, а друге – винагороди.

 • Субота, Серпень 27, 2016 - 14:43

  Папським пожежникам у місті Амтріче, яких Святіший Отець послав на допомогу містам, що потерпіли від страшного землетрусу, вдалося врятувати з-під завалів 3-річного хлопчика, повідомляє CNA.

  На превеликий жаль батько дитини і 10-річна сестричка загинули під уламками власного будинку.

  На сьогоднішній момент з-під завалів врятовано більш як 200 людей.

 • Субота, Серпень 27, 2016 - 10:43

  У четвер, 25 серпня 2016 р., Папа Франциск відслужив в каплиці «Дому святої Марти» Святу Месу в наміренні постраждалих від землетрусу в центрі Італії та за всіх, кого заторкнула ця трагедія. Разом з ним молилися контемплятивні монахині клариски-урбаніянки із монастиря в місцевості Спелло, що в центральноіталійській провінції Перуджії.

 • П'ятниця, Серпень 26, 2016 - 14:22

  «Ненасильство – стиль політики на користь миру» – такою є тема, яку Папа Франциск обрав на відзначення 50-го Всесвітнього дня миру, яке припадатиме в перший день 2017 року. Цій темі буде присвячене вже 4-те з черги послання теперішнього Глави Католицької Церкви, яке на початку кожного року також визначає напрямні дипломатичної служби Святого Престолу.

 • П'ятниця, Серпень 26, 2016 - 13:29

  «Я би дійсно мусів переживати, якби не був переконаний у тому, що сказав на початку свого понтифікату, що я лише простий і смиренний робітник у Господньому винограднику», – цими словами вислужений Папа Бенедикт XVI відповів на запитання журналіста Еліо Ґверрєро про те, як він відчитав знаки, які трапилися в день його зречення і для декого здавалися зловіщими.

 • Четвер, Серпень 25, 2016 - 22:52

  12 серпня  2016 р Папа Римський Франциск зустрівся з двадцятьма жінками, які в минулому були змушені займатися проституцією. Розмова відбулася в рамках «п'ятнць милосердя» в приміщенні громади імені Папи Йоана XXIII в Римі. На зустрічі був присутній голова громади Джованні Паоло Рамонда.

 • Четвер, Серпень 25, 2016 - 16:01

  «Всі ми у Церкві у великому боргу вдячності перед Йозефом-Ратцінґером – Бенедиктом XVI за глибину і врівноваженість його богословського мислення, завжди пережитого на служінні Церкві», – пише Папа Франциск у присвяті під заголовком «Мій зв’язок із ним» до книги «Служитель Бога і людства. Біографія Бенедикта XVI», яка з’явиться у книгарнях наприкінці серпня.

 • Четвер, Серпень 25, 2016 - 13:02

  Під час Апостольської подорожі до Польщі з нагоди ХХХІ Всесвітнього Дня Молоді, 30 липня 2016 р., напередодні літургійного спомину святого Ігнатія Лойоли, засновника Товариства Ісусового, Папа Франциск зустрівся із співбратами єзуїтами, які представляли дві провінції цього Ордену в Польщі. У зустрічі, що відбулася в резиденції краківських архиєпископів, взяли участь також о. Федеріко Ломбарді, ТІ, тодішній Директор Ватиканського прес-центру, та о. Антоніо Спадаро, ТІ, Директор єзуїтського часопису «Civiltà Cattolica».

 • Четвер, Серпень 25, 2016 - 10:12

  16 липня 1216 року в італійському місті Перуджі помер Папа Інокентій III, через сім місяців після проведення в Римі Четвертого Латеранського Вселенського Собору. У Перуджі Папа проводив літній період ще з 1198 року. Всього п'ять років з дев'ятнадцяти свого понтифікату він залишався на все літо в Римі: причиною тому були заворушення або протистояння з імператором Оттоном IV. Його наступники також перейняли цей безпрецедентний темп життя Папської двору, настільки, що римляни стали називати Латеранський палац «зимовим палацом».

 • Середа, Серпень 24, 2016 - 15:30

  Наприкінці загальної аудієнції, що відбулася у середу, 24 серпня 2016 р., на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Франциск запевнив, що молиться за Україну та повторив свої неодноразові заклики до встановлення миру.

 • Середа, Серпень 24, 2016 - 15:30

  В незвичайному форматі відбулася загальна аудієнція у середу, 24 серпня 2016 року. У зв’язку з руйнівним землетрусом, який вночі стався у центральній Італії, Папа Франциск присвятив зустріч з паломниками молитві за постраждалих.

 • Середа, Серпень 24, 2016 - 14:09

  Витік листів американського мультимільярдера Джорджа Сороса через сайт WikiLeaks вказує на те, що Сорос у вересні 2015р. потратив 650 тис. американських доларів, щоб вплинути на перебіг візиту в США Папи Франциска, повідомляє «LifeSite».

  Сорос за допомогою грошей спробував змістити акценти візиту з питань моральних на питання соціальні та міжрасових стосунків.

 • Середа, Серпень 24, 2016 - 13:44

  Спогади Папи Бенедикта ХVІ у формі розлогого інтерв’ю з німецьким журналістом Петером Зеевальдом з’являться в англійському перекладі в листопаді цього року, інформує CNA.

  Книжка є плодом кількох інтерв’ю, які Зеевальд зробив із Папою-емеритом уже після його зречення з уряду. Назва книжки німецькою «Letzte Gespräche», тобто «Останні бесіди».

 • Середа, Серпень 24, 2016 - 11:00

  Повернувшись з Апостольської подорожі до Польщі з нагоди Всесвітніх Днів Молоді, Папа Франциск надіслав подячні листи польським єпископам, через які подякував полякам за їхню гостинність і теплий прийом. У посланнях на ім’я архиєпископа Станіслава Ґондецького, який очолює Польську Єпископську Конференцію, та кардинала Станіслава Дзівіша, Краківського архиєпископа, який приймав цьогорічну зустріч молоді, він склав своє визнання стійкій вірі польського народу.

 • Понеділок, Серпень 22, 2016 - 18:47

  «Нехай же існуючі відмінності між вальденсами та католиками не стають на заваді пошукові форм співпраці у сфері євангелізації, служіння бідним, хворим, мігрантам та у збереженні створіння». З такими побажаннями, «на знак своєї духовної близькості», Папа Франциск надіслав «щирі і доброзичливі вітання» учасникам Синоду Союзу вальденських і методистських Церков Італії, який від 21 до 26 серпня 2016 р. відбувається в м. Торре-Пелліче на півночі Італії.

Сторінки

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць