Папа Римський

 • Четвер, Травень 26, 2016 - 18:30

  Повний текст папської катехези про витривалу молитву, яку понтифік виголосив у середу, 25 травня 2016 року, на площі св. Петра.

  Дорогі брати і сестри, доброго дня!

  Євангельська притча, яку ми тільки-но почули (пор. Лк 18,1-8), містить важливі настанови: "треба завжди молитися і не падати духом" (в. 1). Мова йде, таким чином, не про те, щоби молитися іноді, коли у нас є на це бажання. Ні, Ісус говорить, що "треба завжди молитися і не падати духом". Дає приклад вдови і судді.

 • Четвер, Травень 26, 2016 - 18:17

  У четвер другого тижня після П’ятидесятниці у Католицькій Церкві відзначають свято на честь Пресвятої Євхаристії,  яке називають також празником Божого Тіла, і яке у Церкві латинського обряду називається Урочистість Найсвятіших Тіла і Крові Христових, а в УГКЦ – Торжественне поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа.

 • Четвер, Травень 26, 2016 - 14:44

  «Кожна людська особа прагне мирного співжиття. Але воно може зростати лише тоді, коли творимо внутрішній мир у своїх серцях», – зазначає Папа Франциск у своєму відеозверненні до учасників 100-го Katholikentag (Дня католиків), який від 25 до 29 травня 2016 р. відзначається у німецькому місті Лейпциґ. Його тема: «Ось людина», що є словами Пилата, сказаним під час суду над Христом. У центрі уваги цьогорічних відзначень – люди, які потребують конкретної солідарності й діл милосердя.

 • Середа, Травень 25, 2016 - 22:11

  Прямувати до святості означає «бездоганно ходити у Божій присутності». Про це проповідував Папа Франциск, коментуючи під час Святої Меси в «Домі святої Марти» у вівторок, 24 січня 2016 р., читання з першого Послання святого Петра, назвавши його «трактатом про святість». За його словами, святість не купується, її неможливо заробити навіть найблагороднішими людськими зусиллями. Християнська святість – це шлях, яким можливо пройти, маючи сміливість, надію, благодать і навернення.

 • Середа, Травень 25, 2016 - 15:42

  «Минулого понеділка у Сирії, в улюбленій Сирії, скоєні кілька терактів, які забрали життя сотні беззахисних цивільних людей. Закликаю всіх молитися до милосердного Отця, а також до Богородиці, щоб подав дар вічного упокоєння жертвам, розраду родичам та навернув серця тих, які сіють смерть і знищення», – сказав Святіший Отець наприкінці загальної аудієнції у середу, 25 травня 2016 року, запросивши учасників зустрічі проказати в цьому наміренні окрему молитву до Пресвятої Діви Марії, після чого уділив Апостольське благословення.

 • Середа, Травень 25, 2016 - 15:41

  Бог завжди вислуховує Своїх дітей, але це не означає, що Він чинить все відразу, як тільки ми бажаємо, і так, як ми цього хочемо. Думками про це Папа Франциск поділився під час загальної аудієнції у середу, 25 травня 2016 р., коментуючи Ісусову притчу про неправедного суддю та вдову. У зустрічі зі Святішим Отцем взяли участь, зокрема, українські військові та паломники з Одеського Екзархату УГКЦ.

 • Середа, Травень 25, 2016 - 11:37

  Перед початком загальної аудієнції у середу, 25 травня 2016 р., Папа Франциск, зійшовши з панорамного автомобіля, яким він об’їжджав між секторами на площі Святого Петра, вітаючи паломників, підійшов до групи українських військових. Святіший Отець привітався з військовиками, що брали участь у військовому паломництві до Люрду, та поблагословив їх. Серед них булі ті, які отримали бойові поранення під час виконання завдань в зоні АТО.

 • Вівторок, Травень 24, 2016 - 09:29

  У Папському Григоріанському університеті в Римі відбулася презентація книги священика Роберто Реголи «По той бік кризи», в якій автор оцінює вісім років Петрового служіння Папи Бенедикта XVI як «понтифікат інтелектуальної відкритості і зустрічі». Презентацію провів архиєпископ Георг Генсвайн, спеціальний секретар Папи-емерита, і історик Андреа Ріккарді, засновник Спільноти Святого Егідія.

 • Вівторок, Травень 24, 2016 - 00:24

  Щоб не залишилося жодної сім’ї без домівки, жодного біженця без прийняття, жодної особи з розтоптаною гідністю, жодного пораненого без лікування, жодної дитини, позбавленої дитинства, жодної молодої особи без майбутнього, жодного похилого віком без гідної старості. Такі побажання знаходимо у посланні, яке Папа Франциск надіслав учасникам Всесвітнього гуманітарного саміту, що 23-24 травня відбувається в Стамбулі у Туреччині.

 • Понеділок, Травень 23, 2016 - 23:59

  Християнин не може існувати без радості. Навіть серед життєвих страждань, він уміє ввірятися Ісусові та жити в надії. Про це Папа Франциск проповідував під час ранкової Святої Меси в «Домі святої Марти» у понеділок, 23 травня 2016 р., коментуючи читання з Першого Послання святого Петра та євангельську розповідь про зустріч Ісуса з багатим юнаком.

 • Понеділок, Травень 23, 2016 - 16:10

  Промовляючи наприкінці недільної молитовної зустрічі до прочан, які 22 травня 2016 р. зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, Глава Католицької Церкви пригадав, що наступного дня у Туреччині в місті Стамбулі розпочнеться перший Всесвітній гуманітарний саміт, завданням якого є «замислитися над заходами, які слід впроваджувати, щоб долати «драматичні ситуації, спричинені конфліктами, екологічними проблемами та крайньою бідністю».

 • Понеділок, Травень 23, 2016 - 13:35

  Перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю 22 травня 2016 р., що у римо-католицькій Церкві є урочистістю Пресвятої Тройці, Папа наголосив, що це таїнство пригадує нам, що ми створені на образ Бога-сопричастя, а всі міжлюдські стосунки ми повинні переживати в любові й солідарності. Де є любов – там є Бог.

  Відзначення свята Пресвятої Тройці в літургійному календарі римо-католицької Церкви припадає через тиждень після Зіслання Святого Духа. Це дає вірним можливість глибше замислитися над Особою Духа зокрема і над самою Єдиносущною Тройцею.

 • Неділя, Травень 22, 2016 - 23:15

  Ще не час підводити остаточні підсумки понтифікату Бенедикта XVI. Папа живий і його служіння триває, хоч і в іншій формі - вважає архиєпископ Георг Генсвайн, особистий секретар Бенедикта XVI. Під час презентації нової біографії Бенедикта XVI (ks. Roberto Regoli, "Oltre la crisi della Chiesa,Il pontificato di Benedetto XVI") архиєпископ коротко нагадав найважливіші етапи його понтифікату. 

 • Неділя, Травень 22, 2016 - 14:08

  Папа Франциск видав рекрипт, яким заборонив єпархіяльним єпископам створювати нові інститути богопосвяченого життя без прямих консультацій з Апостольським Престолом. Засновані після вступу в силу цього рескрипту інституції богопосвяченого життя, вважатимуться недійсними. Рескрип починає діяти з 1 червня цього року.

 • Неділя, Травень 22, 2016 - 09:59

  Ватиканська прес-служба виступила з офіційним спростуванням висловлювань в пресі, приписуваних німецькому священику і професору богослов'я Інго Доллінгеру. У них стверджується, що в червні 2000 року, після публікації Третьої таємниці Фатімських об'явлень Божої Матері, тодішній кардинал Йозеф Ратцінґер нібито конфіденційно повідомив професору Доллінгеру про те, що остання таємниця була оприлюднена не в повному обсязі.

 • Неділя, Травень 22, 2016 - 09:57

  Від імені Святішого Отця Франциска, кардинал Держсекретар П'єтро Паролін надіслав Президенту Арабської Республіки Єгипет співчуття в зв'язку з катастрофою пасажирського авіалайнера "Egyptair".

  Франциск з великим сумом сприйняв трагічну новину про катастрофу єгипетського пасажирського лайнера. Він "запевняє в своїх молитвах і солідарності в цей важкий час" і довіряє душі загиблих різних національностей милосердю Всевишнього, йдеться в телеграмі. Папа молиться про Боже благословення і сили для родин загиблих і всіх тих, хто бере участь в пошуково-рятувальній операції.

 • Неділя, Травень 22, 2016 - 09:28

  Приємна, тепла і родинна – так можна коротко охарактеризувати зустріч, яка 12 травня 2016 р. відбулась у Папській дипломатичній Академії. В такий спосіб Глава Католицької Церкви забажав виявити свою близькість і турботу про священиків, які там навчаються та згодом розпочнуть свою дипломатичну місію у папських представництвах, що є у цілому світі.

 • Субота, Травень 21, 2016 - 17:02

  Всі ми чули про великі паломниці центри, такі як Зарваниця, Гошів, Унів, Погоня… Це місця куди впродовж років з’їжджають паломники з усіх усюд, щоб спільно помолитись, прийняти Святі Тайни та вшанувати Чудотворні ікони, що там знаходяться, просячи певних ласк для себе та своїх близьких.

 • Субота, Травень 21, 2016 - 16:54

  У суботу, 21 травня 2016 р., Папа Франциск прийняв у Ватикані Президента Білорусі Олександра Лукашенка, який опісля зустрівся з Державним Секретарем кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводжував архиєпископ Поль Р. Ґаллаґер, відповідальний за стосунки з державами.

 • П'ятниця, Травень 20, 2016 - 18:56

  Успіх команди є результатом різноманітних людських чеснот, а тому слід пам’ятати про те, що перш, ніж футболістом, кожен є людською особою. На це звернув увагу Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 20 травня 2016 р., керівництво італійської вищої футбольної ліги «Serie A» та колективи футбольних клубів «Juventus» і «Milan».

Сторінки

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць