Папа Римський

 • П'ятниця, Червень 2, 2023 - 10:35

  Папі Франциску днями була запропонована нова ініціатива, повідомив в останній день травня телеканал TV Lux. Нещодавно Святіший Отець зустрівся з сестрою Луцією Карам, яка вже кілька разів їздила в Україну, щоб опікуватися пораненими війною. Вона звернулася до понтифіка з думкою, щоб заснувати в Україні пересувний польовий шпиталь.

  Монахиня домініканського ордену прагне, щоб цей проєкт почав реалізуватися вже цієї осені. Польовий шпиталь мав би містити дві операційні, три реанімаційні палати та діагностичне відділення.

 • П'ятниця, Червень 2, 2023 - 10:21

  Така ініціатива має на меті об’єднати академічне товариство та світ культури задля поширення та поглибленого вивчення спадщини святого папи. Про це пише Vatican News.

  31 травня у Римі було підписано лист щодо співпраці у цій ініціативі представниками Фонду Йоана Павла ІІ у Ватикані, Папського університету Йоана Павла ІІ у Кракові та польського душпастирства у столиці Італії. 

 • Четвер, Червень 1, 2023 - 16:08

  Зустрічаючись з членами Ради підприємців Латинської Америки, Святіший Отець закликав їх плекати культуру зустрічі через служіння конкретній людині, маючи за компас Христове Євангелія.

  1 червня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Ради підприємців Латинської Америки, які сприяють об’єднанням демократичних зусиль, сприяючи соціально-економічному прогресу націй. У своєму слові Святіший Отець подякував їм за спільну зустріч з метою вирішення соціальних питань, закликаючи до взаємообміну задля подолання спільних проблем у сфері праці, міграції та зміни клімату.

 • Четвер, Червень 1, 2023 - 15:53

  Зустрічаючись із промоутерами «Африканського освітнього пакту», Святіший Отець закликав їх використовувати освітній потенціал африканського континенту, беручи приклад від своїх попередників та зміцнюючись у своїй вірі.

 • Четвер, Червень 1, 2023 - 10:51

  Фундація, що протягом трьох десятиліть займається пропагуванням і втіленням соціальної доктрини Церкви та реалізацією благодійних проектів від імені Папи, збирається у Римі на свою ювілейну конференцію.

  «Пам’ять, щоби будувати майбутнє. “Мислити і діяти в категоріях спільноти” (FT 116)», – такою буде тема чергової міжнародної конференції, яку організовує Папська Фундація «Centesimus Annus Pro Pontifice». Захід відбуватиметься у Ватикані 5 і 6 червня 2023 року та буде приурочений до 30-річчя цієї організації.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 14:16

  Загальну аудієнцію в останній день травня, місяця наполегливої молитви до Богородиці, Папа Франциск завершив ввіренням Її материнському заступництву всіх тих, хто страждає від війни.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 14:13

  Постаті італійського місіонера Маттео Річчі була присвячена чергова катехиза Папи про євангелізаційну ревність.

  Протягом кількох останніх місяців середові зустрічі Папи Франциска з паломниками присвячені роздумам про покликання християн до євангелізації, тож під час кількох останніх загальних аудієнцій він представляє різні постаті, які є прикладом апостольської ревності. У середу, 31 травня 2023 р., у центрі уваги була постать італійського єзуїта о. Маттео Річчі, який проповідував у Китаї.

  Покликання вирушити на Далекий Схід

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 22:33

  Жертвам катувань і закликові викорінювати тортури присвячений молитовний намір Папи Франциска на червень.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 22:29

  Написавши послання на підтримку «Глобального пакту задля сім’ї», Папа Франциск підкреслює, що зважаючи на важливість сім’ї, ми не можемо миритися із її занепадом і повинні надавати їй всебічну підтримку.

 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 16:23

  Зустрічаючись із неповнолітніми пацієнтами онкологічної клініки з польського місця Вроцлава, Папа Франциск підкреслив, що Бог їх любить і ввіряє їм завдання свідчити про Його любов.

  «Я тут, між вами, щоби підбадьорити вас, щоби заохотити бути апостолами Божої любові», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у понеділок, 29 травня 2023 р., вранці з групою дітей, що лікуються від раку в онкологічній клініці, що в місті Вроцлаві, Польща.

  Присутність, що дарує надію

 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 16:21

  Не зрікатися своїх мрій, розвивати таланти та підтримувати зв’язок з корінням заохотив Папа Франциск африканську молодь, зустрічаючись із представниками країн континту в контексті відзначення Дня Африки.

 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 16:18

  Поспішати назустріч Богові та назустріч ближнім: цей заклик святого Антоніо Марії Дзаккарії, засновника духовної родини варнавітів, став відправною точкою для роздумів, якими Папа Франциск поділився, приймаючи представників цієї спільноти.

 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 00:52
  Папа Франциск відвідав студію італійського суспільного мовника, де взяв участь у записі передачі, яка транслюється по неділях і про сюжети якої він згадував під час молитовних зустрічей.
 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 00:46
  Якщо світ поділений, а Церква поляризується, не витрачаймо час на критику інших, на те, щоби гніватися на себе самих, але призиваймо Святого Духа, Який творить гармонію з розмаїття дарів, допомагаючи долати «духа поділу», тобто, диявола. Із таким заохоченням Папа Франциск звернувся у своїй проповіді в Неділю П’ятидесятниці.
 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 00:42

  Святий Дух як Той, хто визволяє від страху, був у центрі уваги роздумів, якими Папа Франциск поділився перед останнім у цьому році проказуванням разом з паломниками молитви «Царице Неба».

  Після Святої Меси в базиліці Святого Петра у Ватикані, в неділю П’ятидесятниці, 28 травня 2023 р., Папа Франциск ще раз зустрівся з паломниками, очоливши опівдні проказування молитви «Царице Неба», востаннє цього року, адже із завершенням великоднього періоду, від наступної неділі знову лунатиме молитва «Ангел Господній».

 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 00:40

  В останню неділю травня, місяця наполегливої молитви до Богородиці, Папа Франциск закликав ввіряти Пресвятій Марії прагнення миру, яке відчувають різні народи світу.

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:32

  У нещодавньому інтерв’ю для «Telemundo» Папа Франциск відповів на запитання про міграцію, про різні актуальні теми церковного життя, про стан здоров'я та про реформи, які він провів під час понтифікату.

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:32

  26 травня вранці Папа Франциск скасував заплановані аудієнції. Ватикан підтвердив інформацію, що понтифік має гарячку.

  Речник Ватикану Маттео Бруні повідомив, що у Святішого Отця гарячка.

  Кардинал Паролін зазначив, що приводом до погіршення стану здоров’я Папи може бути втома. У четвер Святіший Отець мав дуже насичений день і багато зустрічей.

  Детальна інформація про стан понтифіка не оприлюднена.

  У суботу вранці Папа Франциск відновив свою участь у запланованих зустрічах.

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:17

  В інтерв’ю для іспаномовного телевізійного каналу «Telemundo» зі США Папа Франциск також відповів на запитання про нещодавню зустріч з Президентом України.

   

  о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

  Ввечері, 25 травня 2023 р., Святіший Отець дав інтерв’ю для «Telemundo», іспаномовного телеканалу в США. Частина розмови стосувалася нещодавньої зустрічі Папи Франциска з Президентом України Володимиром Зеленським, яка 13 травня 2023 р. відбулася у Ватикані.

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 10:13
  Зустрічаючись учасницями Генеральної Капітули Згромадження Малих Місіонерок Любові, Святіший Отець закликав їх плекати єдність з Христом, ділячись з іншими Божою любов’ю, яка, завдяки материнській ніжності, робить людину вільною.

Сторінки

Паломництво Святими місцями