Британський суд визнав, що медсестра з Нігерії зазнала переслідувань за віру
  • Пон, 10/01/2022 - 17:17

Британський суд ствердив, що звільнення з роботи медсестри-католички за носіння маленького хрестика було ознакою дискримінації за її вірою та порушенням її прав людини. Йдеться про 61-річну Мері Онуоху, якій керівництво лондонської лікарні наказало зняти хрестик з “санітарних міркувань”, хоч інші працівники могли носити хіджаби, сарі, тюрбани та прикраси.

Нігерійську медсестру дискримінували з 2015 року. Через хрестик, який вона без проблем носила на роботі протягом 19 років її, зокрема, понизили. Посилення домагань і психологічного тиску закінчилося її звільненням з роботи. Жінка передала справу до суду з питань трудових спорів, який виніс рішення на її користь. Суд відхилив твердження роботодавця про те, що “хрестик не був символом віри медсестри і що він був джерелом потенційного зараження”. А також ухвалив, що “вона була звільнена безпідставно і без поважної  причин, що було дискримінацією та порушило її права людини”.

Ба більше, суд зазначив, що “те, що християнці не дозволяли демонструвати хрестик, було елементом ширшої кампанії переслідувань”, і таким чином визнав, як наголошує адвокат жінки, що християни мають право сповідувати свою віру. Після оголошення рішення Мері Онуоха сказала, що “не могла б виконувати свою роботу без хрестика” і додала, що “вона черпає сили, дивлячись на хрест, і пишається тим, що є християнкою”. Британська служба охорони здоров'я оголосила, що перегляне свою політику щодо носіння знаків віри медичними працівниками. Про можливу компенсацію для медсестри поки не повідомляють.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць