"Допомога Церкві в потребі" зібрала €143 млн, найбільше допомоги – Україні
  • Суб, 22/06/2024 - 10:18

Зібравши протягом 2023 року понад 143 мільйони євро, Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі» реалізувала проекти на підтримку християн у 138 країнах світу.

 

Через національні підрозділи в 23 країнах світу, завдяки великодушності майже 360 тисяч благодійників, Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі» зібрала протягом 2023 року 143,7 мільйона євро пожертв для підтримки стражденних християн у 138 країнах світу. Про це йдеться в оприлюдненому цими днями звіті, в якому також зазначається, що найбільшим адресатом допомоги – на 7,5 мільйона євро – стала Україна, за якою йдуть Сирія (7,4 млн) та Ліван (6,9 млн). Загалом, на статутні завдання витрачено 81,3% зібраних коштів, що охоплює 5573 проекти благодійного характеру, а також підтримку звіщення віри та захист переслідуваних християн. Адміністративні видатки охоплюють 7,3% зібраних коштів, а решту 11,4% витрачено на інформаційні кампанії.

Континентальний розподіл

Якщо йдеться про регіональний розподіл, то найбільше допомоги, а саме 31,4%, скеровано в Африку. «В Африці проживає приблизно кожен п'ятий католик, кожен восьмий священик, кожна сьома черниця і майже третина семінаристів світу. Крім того, поширення тероризму та ісламського екстремізму в деяких країнах, особливо в регіоні Сахеля, завдає великих страждань християнам цього континенту», – пояснює Реґіна Лінч, виконавчий президент фундації. Другим регіоном за кількістю скерованих коштів є Близький Схід, що отримав 19,1% допомоги. Значна частина проектів, зокрема в Сирії та Лівані, має гуманітарний характер. Третім за кількістю допомоги регіоном є Азія та Океанія (17,3%), де зокрема Індія є отримувачем найбільшої кількості стипендій для священників і богопосвячених осіб.

Підтримка духовенства

Однією з форм допомоги, яку фундація надає священникам, є збір і розподіл намірень на служіння Служби Божої. Як зазначається у звіті, в 2023 році 40767 священників отримали такі намірення, тобто кожен десятий у світі. Це також означає, що приблизно кожні 18 секунд десь у світі служиться Євхаристія в намірі жертводавців. Протягом звітного періоду «Допомога Церкві в потребі» підтримала навчання 11 тисяч семінаристів, 600 з яких – в Україні.

Євангелізаційні структури

Зважаючи на дорожнечу будівельних проектів, цей вид допомоги очолює список, на нього припадає трохи більше чверті наданої допомоги (26,8%). У 2023 році було надано майже тисячу таких дотацій, третина з яких стосувалася будівництва церков і каплиць. Решта суми пішла на ремонти монастирів, семінарій, парафіяльних будинків та душпастирських осередків. Африка стала регіоном з найбільшою кількістю будівельних проектів. Фундація також виділила 10,4% своєї допомоги на транспортні потреби, зокрема, надавши допомогу в придбанні 1041 транспортного засобу для душпастирів, у тому числі 515 автомобілів (понад 10% для України), 340 мотоциклів, 175 велосипедів, 6 автобусів і 5 човнів.

Плани на 2024 рік

Реґіна Лінч зазначає, що у 2024 році «Допомога Церкві в потребі», серед іншого, планує посилити підтримку для Сахельського регіону, «де поширюється джихадистський тероризм і де християни стикаються зі зростанням рівня насльства».