«Гошів вітає Патріарха», − скандували паломники у Гошівському монастирі ЧСВВ
  • Пон, 11/09/2017 - 09:43

10 вересня, об 11:00, владики Синоду Єпископів УГКЦ відслужили Архиєрейську Божественну Літургію на Ясній горі у Гошівському монастирі ЧСВВ. Проща відбулася з нагоди святкувань 400-літнього ювілею Василіанського чину Святого Йосафата і 380-роковин блаженної кончини владики Йосифа Вельямина Рутського, Митрополита Київського.

Спільну молитву очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. На свято чисельно зібралися ченці василіяни та паломники з різних куточків України. Літургію супроводжував національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки.

«Ми часто думаємо, що Господь часто закриває перед нами двері Царства Небесного, а ми є бідними грішниками, які стукають і просять Його пустити до себе, зробити нас гідними Царства Небесного. Та Христос нам малює цілком інший образ Бога. Він каже: «То не ви Його шукаєте, то Він вас шукає, Він вас запрошує, Він висилає до вас своїх слуг, аби вони стукали до ваших сердець»», − сказав Блаженніший Святослав у проповіді, роздумуючи на тему притчі про виноградник недільної Євангелії.

«Господь приготував і відкрив усім нам двері свого Небесного Царства. Ми всі запрошені і покликані. Однак, чому не всі є вибраними? Адже є різниця між бути покликаним і бути вибраним», − зазначив Глава УГКЦ.

За словами проповідника, до Царства Небесного, Господь кличе і добрих, і злих. Більше того, Він всім роздає весільну одіж: «Щоразу, коли Церква приймає у свої обійми новоохрещених, то їх вдягають в білу одежу, яка означає чистоту і непорочність того, хто приймає Боже запрошення. Наш Отець Небесний є таким щедрим, адже роздає не тільки запрошення, але й свою одіж (свою благодать). Він усіх нас хоче бачити за столом бенкету Небесного Царства. Вибраним стає той, хто не нехтує Його запрошенням, той, хто Його приймає, приймає Божу благодать, приймає дар Божий, приймає запрошення до Небесного Царства».

«Ми сьогодні хочемо подякувати Богу за те, що покликав до життя і служіння мого великого попередника Йосифа Вельямина Рутського, Митрополита Київського. Тому, що він, відповідаючи на Божий поклик, не лише намагався пояснити це запрошення всьому нашому народові, усім нашим нез’єдиненим братам, щоб бути єдиною, святою, соборною й апостольською Церквою довкола наслідника апостола Петра, Святішого Отця. Більше того, він переконував, він запрошував, був подібним до того слуги євангельського, про якого сьогодні чуємо, − мовив далі Блаженніший Святослав. − Завдяки його пастирському служінню на зламі століть, в тяжкі непрості часи, наш народ відчув себе народом вибраним, народом, якому, можливо, різні земні царства закривали свої двері, але наш Небесний Отець відкривав двері Царства Небесного в Його святій Церкві. Дякуємо за те, що саме він став реформатором, відновителем нашого чернецтва і йому передав, як великий скарб і заповіт особливу любов до Пречистої Діви Марії».

Проповідник пригадав, як раніше, в часи переслідування Церкви, люди шукали за запрошенням прийти на Службу Божу, яку тоді служили таємно. Подекуди, люди йшли пішки багато кіломентрів, аби «сісти за Євхаристійну трапезу», яку нам приготував Небесний Отець.

«Часто сьогодні ми, єпископи, священики, ченці, запрошуємо людей на цю небесну трапезу царства, яка відкрита нам сьогодні, а так багато є таких, які не приходять, відмовляються від цього запрошення. Ми сьогодні стоїмо на великому роздоріжжі, маємо спокусу знехтувати цим запрошенням. Закликаю і прошу вас, як той, хто виконує лише оцю службу Божого посланця і слуги, прийдіть, не знехтуйте, бо від вашого вибору, який зробите сьогодні, залежить ваша вічність», − закликав вірян Предстоятель УГКЦ.

За його словами, навіть тоді, коли ми згрішили, втратили хрещальну чисту одіж, не потрібно боятися, а потрібно приступити до Тайни Сповіді, бо вона є тим «депозитом Божої благодаті і милосердя, прощення, де наш Небесний Отець у Сині через Духа Святого знову роздає нам цю весільну одіж, яка робить нас здатними гідно приступити до Причастя, сісти за Євхаристійний бенкет».

Вкінці Літургії Глава УГКЦ подякував усім за молитву та підкреслив присутність владик, які прибули до Гошева з усієї України та з-за кордону. Також Блаженніший Святослав привітав із цим святом ченців василіян та побажав їм дії Святого Духа, який давав би благодать день у день обновлятись у Христовому служінні.

У зверненні до молодих хлопців і дівчат Блаженніший Святослав закликав їх, щоб не сумнівалися, а відгукнулися на Божий поклик та присвятили своє життя Христові у монашому стані. Особливі слова Глави УГКЦ були звернені до українських військових і їхніх матерів.

У свою чергу Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, подякував Блаженнішому Святославу та всім паломникам та гостям свята. Говорячи про 400-літній ювілей, о. Йоан сказав, що ця подія є не заради святкувань, а заради того, щоб згадуючи своїх славних попередників, старатись їх наслідувати.

Після молитви за Україну «Боже великий, єдиний» хор імені Григорія Верьовки дав концерт з кількома духовними та патріотичними піснями. До програми долучився чоловічий монаший хор «Deisis» із Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського та о. Вітольд Левицький.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами osbm.in.ua


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць