Кардинал Мюллер: Сурогатне материнство –це варварство. Людей не можна вирощувати, як тварин
  • Чтв, 28/09/2023 - 17:05

"Сурогатне материнство, купування дітей у найманих матерів – це повернення до варварства, зведення людини до ролі об'єкта. Людей вирощують, як тварин. Це неприйнятно і це глибоке зло", - сказав кардинал Ґерхард Людвіґ Мюллер в інтерв'ю німецькому порталу Kath.net.

Колишній префект Конгрегації Доктрини Віри, зокрема, говорив про сурогатне материнство, у зв'язку з дискусією щодо допустимості цієї жахливої практики.

“Соціальний дарвінізм у формі фашизму, комунізму та абортивного лобі, яке оцінюють у мільярди доларів, був і залишається найбільш убивчою ідеологією за всю історію людства”, – сказав кардинал Мюллер.

Він сказав, що навіть некатолицький філософ Іммануїл Кант звернув увагу на злочестивість використання людей як об’єктів. “Не посилаючись на надприродне одкровення, Кант сформулював моральний імператив у значенні суто раціонального морального виправдання: “людина не є річчю, а тому не є чимось, що може використовуватись як засіб”, – сказав ієрарх.

Говорячи про торгівлю людьми у формі сурогатного материнства, він не вагаючись використовував дуже різкі слова. “Це повернення до варварства, коли людей зводять до політичного інструменту чи товару. Це роблять сучасні безбожні ідеології – націонал-соціалізм, марксизм-ленінізм, споживацький капіталізм. Природне бажання мати дитину, яке пов'язане з чоловічою і жіночою сутністю, – це щось зовсім інше, ніж матеріальний об'єкт бажання. Дитина — це не річ; це особа”, – наголосив кардинал.

Далі він зазначив, що прихильники сурогатного материнства, здається, сприймають людей просто як худобу на фермах. “Прокреація людини відрізняється від того, як плодиться потомство в тваринному світі чи в сільськогосподарському тваринництві! Молода людина, яка приходить на світ, розпізнається в моральному акті в її особистості. Ця особистість уникає будь-якої інструменталізації. Батьки не володіють своїми дітьми так, як вони володіють своїм майном. Навпаки, діти довірені їм, їхній опіці та любові – так, як раніше вони були довірені їхнім батькам, а як у старості будуть віддані під опіку своїх дітей”, – зазначив кардинал Мюллер.

За його словами, у світі, де десятки мільйонів дітей гинуть від абортів ще до народження, сурогатне материнство чи інші форми використання жіночих тіл для народження дітей за бажанням і очікуванням “клієнтів” просто демонічні.


Паломництво Святими місцями