Розпочалася Х Генеральна Капітула Сестер Чину Святого Василія Великого
  • Втр, 09/07/2013 - 11:31

«Біжімо витривало до змагання, що призначене нам, вдивляючись пильно в Ісуса, засновника і завершителя віри», – під цим гаслом, що є цитатою з Послання до Євреїв, у понеділок, 8 липня 2013 р., Святою Літургію, яку в соборі Святої Софії в Римі очолив Високопреосвященніший владика Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков, розпочалася Х Генеральна Капітула Сестер Чину св. Василія Великого.

Сестри-Делегатки із 13-ти Провінцій, Віцепровінцій та Делегатур Чину зібралися в приміщеннях Папського Українського Інституту Покрова Пресвятої Богородиці в Римі, щоб проаналізувати та підбити підсумки свого служіння, обрати нову Головну Управу на наступне шестиріччя та окреслити завдання на майбутнє. Капітула, яка є найвищим органом управління Чину, триватиме до 24 липня.

Сестри Чину Святого Василія Великого є міжнародним Чином, який об’єднує жіночі монаші спільноти різних Східних Католицьких Церков візантійської традиції, в основі чернечої традиції яких є правило св. Василія Великого. Об’єднаний під одною центральною Управою в Римі, Чин складається з 8 Провінцій (Аргентина, Хорватія, Польща, Румунія, Словаччина, Україна та 2 у США), 2 Віце-провінцій (Хорватія та Словаччина), 3 Делегатур (Австралія, Бразилія, Угорщина) та контемплятивного монастиря Пресвятого Серця в Міддлетаун, США.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va