УГКЦ представила книгу «Служити в’язням: фахові орієнтири для душпастирства у пенiтенцiарних закладах».
  • Срд, 26/12/2012 - 19:57

З благословення преосвященніших владик Венедикта Алексійчука, єпископа-помічника Львівської Архиєпархії, і  Михаїла Колтуна, єпископа Сокальсько-Жовківського, керівника Департаменту ПК УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, 26 грудня 2012 року у приміщенні Львівської Духовної Семінарії Св. Духа відбулася презентація книги «Служити в’язням:  фахові орієнтири для душпастирства у пенiтенцiарних закладах». У події взяли участь представники колективу авторів підручника о.  Костянтин Пантелей та брат Юрій Кузьо, священики Львівської Архиєпархії УГКЦ, капелани, семінаристи, представники Міжконфесійної християнської місії тюремного служіння та офіцери Управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області. Книга вийшла у Видавництві «Дон Боско» отців Салезіян старанням Департаменту Патрiаршої Курії УГКЦ з душпастирства у силових структурах України. Вона є плодом багатолітньої співпраці з пенітенціарною службою і як посібник подає фахові орієнтири для душпастирства у пенiтенцiарних закладах. Видання буде корисним семінаристам, священикам, та волонтерам цього прекрасного служіння. Колектив авторів, що брав участь у написанні книги: канд. пед. наук Сергій Замула, мґр. Юрій Кузьо,о. д-р Ярослав Стороняк, о. Ігор Цар, о. Василь Пантелюк, о. Омелян Колодчак і о. Костянтин Пантелей - намагалися поділитися з читачами найкращими здобутками у царині пенітенціарного служіння Церкви.

 

У впровадженні до книги преосвященніший владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту ПК УГКЦ у справах душпастирства силових структур України зокрема наголосив: «Завдання душпастиря, який служить в’язням, – допомогти їм іншими очима подивитися на життя і на людей. Допомогти кожній особі заложити в основу власного життя християнський світогляд, щоб вона могла, зустрічаючи труднощі, сміливо їх долати, а не ухилятися від них. Але на плечах капеланів в’язничного служіння лежить відповідальність направити мислення людей: не тільки тих, що є у в’язниці, а й тих, що живуть по інший бік мурів».

 

На презентації виступили о. Костянтин Пантелей, відповідальний за в'язничне душпастирство, о. Григорій Драус, головний капелан Римо-Католицької Церкви в Україні, психолог і маґістр богослов’я брат Юрій Кузьо, полковник внутрішньої служби Богдан Дмитрович Гедз, заступник начальника Управління ДПтС України у Львівській області та майор внутрішньої служби Хлопик Юрій Орестович начальник сектору СВПР управління.  Книга буде передана в духовні семінарії УГКЦ, бібліотеки, навчальні заклади ДПтС України. Також електронний варіант буде доступний на сайті: http://www.kapelanstvo.org.ua/.

 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ