Українська Греко-Католицька Церква отримала наступника апостолів в особі владики Михайла (Бубнія)
  • Втр, 08/04/2014 - 10:04

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві, 7 квітня, на празник Благовіщення Діви Марії, відбувся Чин архиєрейської хіротонії владики Михайла (Бубнія), Екзарха Одеського.

Напередодні, 6 квітня, увечері, у Патріаршому соборі відбувся Чин архиєрейського найменування владики Михайла (Бубнія).

Головним святителем був Блаженніший Святослав, а співсвятителями стали владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, і владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський.

На початку владика Михайло тричі публічно склав визнання своєї віри. Після цього відбувся Чин хіротонії, на завершення якого нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи. Тоді Блаженніший Святослав вручив владиці Михайлу архиєрейський жезл – символ його влади.

Під час проповіді до вірних Глава Церкви звернувся до новопоставленого єпископа Михайла і наголосив, що єпископ, як наслідник апостолів, є той, на кого зійшла благодать Святого Духа, як на Пречисту Діву в Назареті.

«Він отримує ключі від Царства Небесного, якими відкриває шлях до нього кожному віруючому. Єпископ є посланцем, наслідником апостолів, який покликаний не лише звіщати Боже Слово, а й втілювати його в житті тих, хто його слухає», - зауважив Предстоятель.

Він попросив нового владику замислитися: «Ми посилаємо вас сьогодні до тих людей, які найбільш стривожені і потребують вашої присутності. Ту любов, яку ви сьогодні приймаєте у своє серце, роздайте іншим, і вона помножиться»

На хіротонії зокрема були Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ Броніслав Вернадський. Глава УГКЦ одразу висловив сподівання, що єпископ Броніслав буде добрим співбратом для владики Михайла в Одесі.

Апостольський нунцій у своєму привітальному слові зазначив, що сьогодні, у п’яту річницю єпископської хіротонії Блаженнішого Святослава, Українська Греко-Католицька Церква отримує наступника апостолів в особі владика Михайла. «Маємо привід для великої радості та надії для Церкви, особливо на Півдні України», – сказав він. Як представник Святішого Отця, Апостольський нунцій передав його апостольське благословення для всіх присутніх.

У хіротонії також узяли участь члени Синоду Єпископів УГКЦ: владика Василь (Семенюк), владика Михайло (Колтун), владика Гліб (Лончина), владика Степан (Меньок), владика Богдан (Дзюрах), владика Ярослав (Приріз), владика Йосафат (Говера), владика Йосиф (Мілян), владика Венедикт (Алексійчук). Співслужили і владики-номінанти Василь Тучапець та Богдан Манишин.

На свячення численно прибуло духовенство з Рима, з різних куточків України, особливо з Одеського екзархату, щоб одними з перших привітати свого нового екзарха.

Наприкінці Літургії владика Михайло звернувся до присутніх з подячним словом. «До нас, апостолів ХХІ століття, сьогодні звертається Ісус Христос і каже: "Не бійтеся, тільки віруйте в Бога". Як віруюча людина, підношу свої очі до неба і чую: "Не бійся, Михайле, тільки віруй, бо ти знайшов ласку в Бога". І за цю ласку хотів би сьогодні подякувати, найперше подякувати всемогутньому Богові, Отцеві, Сину і Святому Духові за дар життя, за покликання до монашого служіння, а особливо за дар священства», – сказав він.

Владика Михайло виховувався в спільноті редемптористів, але, каже він, хоча й отримав єпископські свячення, у душі бажає залишитися простим сином святого Альфонсо. І висловив сподівання, що в Одеському і Кримському екзархатах будуть семінарії редемптористів.

Нововисвячений єпископ подякував усім і кожному, хто доклав зусиль, щоб сьогоднішній день відбувся в його житті. Тоді він попросив усіх, а особливо своїх батьків, помолитися за нього, щоб він був гідним трудівником у Господньому виноградинку.

Насамкінець Блаженніший Святослав пожартував: «Сьогодні сталася велика зміна в Синоді нашої Церкви… Я вже більше не буду наймолодшим єпископом. Владико, приймайте естафету... Ми сьогодні благаємо для вас в єдиного Бога в Трьох Особах мужності, мудрості, християнського геройства і ревності, дорогий владико Михайле».

Одразу після Архиєрейської Божественної Літургії з Чином хіротонії владики Михайла (Бубнія) відбулося освячення найбільшого дзвону Патріаршого собору.

Департамент інформації УГКЦ