Який заробіток вважається справедливим?
  • Суб, 23/08/2014 - 11:30

Справедливий заробіток є законним плодом праці. Заробіток - найважливіший інструмент встановлення справедливості в трудових відносинах. Серйозну несправедливість здійснює той, хто відкидає його або не дає зарплату в потрібний час і пропорційно до виконуваної роботи.

Зарплата - це інструмент, який відкриває працівникові доступ до земних благ. Тому Церква вчить, що треба так винагороджувати за роботу, щоб кошти забезпечували собі і близьким гідне матеріальне, громадське, культурне та духовне життя, враховуючи рід занять кожного, продуктивність праці, специфіку виробництва і загальне благо.

Звичайною домовленістю між працівником і роботодавцем з приводу розмірів зарплати недостатньо, щоб кваліфікувати узгоджену нагороду як «справедливу», оскільки вона має бути достатньою для утримання. Природна справедливість домінує над домовленістю і перевершує її.

Церква також говорить про сімейну заробітну плату, маючи на увазі заробіток, достатній для утримання сім'ї і забезпечення їй гідного життя. Ця зарплата повинна дозволяти робити заощадження, завдяки яким можна буде придбати яку-небудь власність як гарантію свободи.

Право на власність тісно пов'язана з існуванням сімей, які захищаються від бідності завдяки заощадженням та облаштуванням сімейної власності.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць