«Своєму батькові я ще не розповів»: Молодь з Ірландії про великоднє прийняття католицької віри

DSC_2345-scaled-e1745106911394

На Великдень у Дубліні 129 дорослих катехуменів будуть охрещені або приймуть католицьку віру та таїнства. Серед молоді в Ірландії триває повернення до віри. Католицька Церква користується більшою популярністю серед молоді, ніж протестантські громади, включаючи англіканську церкву.

Маріо Дуран Домінгес — 39-річний іспанець, який виріс у Мадриді. Він живе в Ірландії вже чотири роки та проводить автобусні тури для іспаномовних туристів по всьому острову. Він розповів «The Irish Times», що пережив особисту трагедію у житті та завдяки ній відкрив для себе Ісуса. «Я пережив велику втрату, бо втратив одного зі своїх найкращих друзів через самогубство», — каже він. Саме тоді він почав шукати підтримки в Бога, відчуваючи себе дуже слабким. Він каже, що виріс у родині, ворожій до Церкви. «Моїх батьків виховували у католицькій вірі, вони народилися в 1950-х роках в Іспанії за правління Франко. Вони розвинули ворожість до Католицької Церкви, як і багато людей у ​​той час. Ось чому вони не були католиками. Вони вирішили не хрестити своїх дітей», – каже Дуран Домінгес, старший з трьох братів і сестер.

Чоловік зізнається, що його «пошуки» почалися, коли йому було 15 років, бо він «відчував брак сенсу». Він намагався стати католиком в Іспанії, «але мої батьки були проти цього, і не було кому мене підтримати». Шукаючи місце для життя, він обрав Ірландію, «можливо, тому, що це католицька країна». Його батько стверджував, що ірландці «змусять його навернутися», що відображає його ворожість до Церкви. «Він має велику неприязнь до Католицької Церкви через власний досвід. Я не звинувачую його в цьому», – зізнається Дуран Домінгес. У червні 2025 року чоловік зв’язався з парафією в Дубліні та розпочав свій шлях до католицизму. Він серед 129 дорослих, які свідомо увійдуть до Католицької Церкви на Пасхальну Вігілію. Близько половини з них – катехумени, які отримають хрещення, конфірмацію та перше Причастя. Решта групи – це так звані кандидати, тобто люди, які належали до інших християнських громад, складуть визнання католицької віри та приймуть таїнства. Дуран Домінгес каже, що повідомив про своє навернення матері в Іспанії. Він також розповів своїм братам і сестрам. «Але я ще не сказав батькові», – додає він.

Джой Адедокун 24 роки, і вона прийшла до Католицької Церкви з глибоко релігійного п’ятидесятницького середовища. «Мене більше цікавило служіння людям, ніж розвиток глибоких, особистих стосунків з Богом. Саме цього мені бракувало. Я була зовсім не задоволена цим», – зізнається вона. Адедокун має юридичну освіту і зараз працює асистентом вчителя для учнів з особливими потребами в школі, продовжуючи навчання на юриста. Вона визнає, що спільнота, в якій вона виросла, мала дуже негативне ставлення до Католицької Церкви, почуття, яке з нею поділяли її батьки. Щоб протистояти цим думкам, вона почала читати про католицизм і з часом виявила, що упередження, яких її навчали, були безпідставними.

Адедокун знайшла католицьку парафію і, як вона зізнається, «знайшла там величезний спокій». Коли вона почала готуватися до прийняття католицької віри, то відчула, ніби «для неї відкрилося нове вікно», і виявила, що вона «більше налаштована на своє справжнє «я», своє серце, більше на себе». Кандидатка згадує, що в дитинстві вона переживала виключення зі шкільної спільноти через свою віру. «Коли діти в моєму класі готувалися до Першого Святого Причастя, мені сказали, що я не можу цього зробити», – каже вона. «Моя мама сказала, що це не наша віра, що я не можу брати участь, бо ми не поділяємо цих принципів», – згадує вона. Потім вона почула від матері слова, яких не могла зрозуміти в дитинстві: «Можливо, коли станеш старшою». Почувши, що Адедокун має намір стати католичкою, її мати сказала, що відчула, що «моє серце тягне мене в цьому напрямку». Брат і дві сестри Адедокун були дуже розчаровані її рішенням. «Вони не розуміли, але тепер є більш вирозумілі», – каже вона.

Молодь повертається до католицизму

Ірландія – одна з країн, де в останні роки спостерігається відродження віри. Про це свідчить, серед іншого, постійно зростаюча кількість катехуменів, які приймають хрещення або католицьку віру. В Дублінській архиєпархії у 2022 році їх було 12, у 2025 році – 89, а цього року – 129. За словами Патрісії Керролл, директорки архиєпархіального офісу місій та служіння, цю тенденцію в Ірландії можна частково пояснити наявністю молодих людей, які шукають духовності та місця, де вони зможуть отримати наставників та розвивати свою віру. «Багато батьків вирішили не провадити своїх дітей через таїнства. Зараз це покоління починає висловлюватися, шукати, навчатися, бажати чогось більшого», – каже він. Зростаюча кількість центрів катехизації та належним чином навчених катехитів відіграє значну роль у цьому процесі, пише pch24.pl.

About The Author