В Архикатедральному соборі Святого Юра виставили для почитання унікальний образ Спасителя, написаний матір’ю Андрея Шептицького
Помолитися перед святим образом можна буде упродовж червня, коли Церква особливо молиться до Ісуса Христа. Відтак образ повернуть до місця постійного перебування – Митрополичих палат.
Довідка:
Образ «Найсвятіше Серце Христове» написаний графинею Софією Фредро-Шептицькою наприкінці ХІХ століття. Первісно знаходився у храмі Пресвятої Трійці, поряд з родинним селом Шептицьких – Прилбичі, у с. Брухналь (нині Тарновиця) Яворівського р-ну Львівської області, де у серпні 1865 року був охрещений Роман–Марія–Александр Шептицький – майбутній Митрополит Андрей.
У січні 1901 року графиня Софія подарувала цей образ своєму синові – Владиці Андрею до Митрополичих палат у Львові.
Після 1946 року, точно не відомо з якою метою, «Найсвятіше Серце Христове» замалювали, а поверх нього домалювали ягнятко. Образ почав називатися «Христос –Пастир» (можливо, через те образ не був знищений).
У 2012 році образ взяли до реставраційної майстерні при монастирі монахів Студійського Уставу у Львові. Після детального обстеження реставратори виявили під ягнятком – Найсвятіше Серце Христове. Цікавим є і те, що образ Софії Фредро, писаний в кінці ХІХ століття, неймовірно подібний до образу «Милосердя Боже», намальований після подання видіння святої Фаустини Ковальської наприкінці 1930-х років.