Папа Франциск: мистецтво – поєднання гармонії і творчості
  • Суб, 16/09/2023 - 19:59
Зустрічаючись із організаторами і учасниками пісенного конкурсу «Christmas Contest», Святіший Отець зосередився над роздумами про єдність гармонії і творчості.

У суботу, 16 вересня 2023 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції організаторів та учасників пісенного конкурсу Christmas Contest, який проводиться під патронатом Папської фундації Gravissimum Educationis, що займається підтримкою освіти та виховання. Даний пісенний конкурс є нагодою для окремих осіб і музичних колективів представити власний музичний твір на тему Різдва, в рамках його проведення відбуваються ініціативи солідарності. У своєму вітальному слові Святіший Отець подякував всім організаторам конкурсу, відзначаючи важливість дарування себе у творчості.

 

Натхнення, яке виявляє унікальність особи

«Дорога молоде, ви – композитори! А композиція – це складне мистецтво, яке вимагає, з одного боку, знання музики з її правилами і мовою, а з іншого – вміння дати голос питанням, натхненням і бажанням серця. Це мистецтво, яке вимагає гармонії і творчості, що ступають разом», – сказав на початку Папа Франциск.

За його словами, пошук гармонії вимагає зусиль, відданості та послідовності, вивільняючи унікальність кожного. «Таким чином, у композиціях, які ви подаєте на конкурс, за кожною із запропонованих вами назв, ви даєте нам можливість зустрітися з вами в унікальний момент натхнення, який є вашим власним, але яким ви хотіли поділитися: мерехтіння світла, трепет любові, проблиск блакиті в небі життя, поштовх зчудування перед красою, а можливо, щем болю або крик протесту, який з'явився у вашому серці і якому ви дали голос за допомогою мистецтва», – зауважив Святіший Отець, дякуючи учасникам конкурсу за те, що вони дарують іншим частинку себе.

Пошук Бога у події Різдва

Говорячи про контекст Різдвяного періоду, в якому відбуватиметься концерт, Папа Франциск вказав на те, що тоді музика говорить нам не лише про нас самих, а й про пошуки Бога, а іноді і про самого Бога. За його словами, у події Христового Різдва ми в особливий спосіб можемо побачити гармонію і творчість, де Господь передає нам безмежне тепло Своєї божественної любові. «У Різдві Бог, вічне Слово, приходить, щоб вислухати нас і розпочинає працю над тим, щоб досягти гармонії з людством, в той час як у своїй дивовижній творчості Він дивиться на нас очима дитини, вражаючи нас своєю невинною ніжністю. І це відбувається не лише 25 грудня, а щодня!» – наголосив Святіший Отець. На завершення він заохотив присутніх розвивати свій талант і творчість задля власного пожитку та користі для інших.


Паломництво Святими місцями