Папа карабінерам: дбати про справедливість задля спільного блага
  • Суб, 16/09/2023 - 20:04
Зустрічаючись із корпусом карабінерів Італії, Святіший Отець зосередився на потребі забезпечити закон і справедливість на службі громаді.

У суботу, 16 вересня 2023 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції корпус карабінерів, частини Збройних Сил Італії, які забезпечують охорону громадського порядку та боряться із правопорушеннями. У своєму слові під час зустрічі, що відбулася на площі Святого Петра у Ватикані, Святіший Отець зосередився на важливості виконання належних обов’язків, творячи більш справедливе суспільство.

Жертовний приклад на службі суспільству

На початку Папа Франциск пригадав Слугу Божого Сальво Д’Аквісто, одного з італійських карабінерів, який пожертвував собою, врятувавши невинних заручників, захоплених німецько-фашистськими військами 23 вересня 1943 року. «Пам'ятати про цього колегу не означає затримуватися на безплідному вшануванні, яке залишається ретроспективним, але вчитися на основі цієї жертовності й великодушності поновлювати відданість Збройним Силам сьогодні, на службі добру і правді, на службі суспільству», – сказав Святіший Отець.

 

Пригадуючи історію життя та смерті карабінера Сальво Д’Аквісто, він зазначив, що на тлі його історії самопожертви ми виявляємо зворушливу історію наслідування Ісуса, Який віддав своє життя, щоб звільнити нас від влади смерті. «Навіть сьогодні історія і жертва заступника бригадного генерала Д'Аквісто є дуже актуальним застереженням: в той час як ми живемо в час, занечищений індивідуалізмом і нетерпимістю до інших, а також загостренням багатьох форм насильства і ненависті, які ми бачимо в наших містах, його свідчення доносить послання, заряджене силою любові», – зауважив Папа Франциск.

Покликання карабінерів

Говорячи про службу карабінерів, Святіший Отець звернув увагу на потребу справедливості та законності, які знаходять свою причину і кінцеву мету в любові. «Справедливість, насправді, не прагне просто накласти покарання на тих, хто вчинив зло, але відновити людей в ім'я поваги і спільного блага. У цьому сенсі ваша місія є великою», – сказав Папа. За його словами служба карабінерів не охоплює лише забезпечення дотримання правил і процедур, але й включає їхнє покликання робити суспільство більш справедливим і людяним. «Ніколи не падайте духом, не піддавайтеся спокусі думати, що зло сильніше, що найгіршому ніколи не буде кінця і що ваші зусилля марні. Дивлячись на Сальво Д’Аквісто, дозвольте одухотворити себе пристрастю до добра. І, будь ласка, продовжуйте виявляти близькість до людей, які завжди визнавали цю вашу прекрасну рису», – побажав на завершення Святіший Отець.


Паломництво Святими місцями