США: Сенат відхилив законопроекти про розширення доступу до процедури in vitro
  • Суб, 15/06/2024 - 21:07

Сенат США відхилив два законопроекти про екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Хоча ця “процедура”, що суперечить моральному вченню Католицької Церкви, користується підтримкою значної частини американського суспільства, політики наразі мають проблеми з її врегулюванням через цьогорічне рішення Верховного суду Алабами, який вказав, що запліднена яйцеклітина – це особа і не можна позбуватися так званих зайвих ембріонів, які зазвичай знищують після успішної імплементації заплідненої яйцеклітини в організм жінки.

Законопроект про право на екстракорпоральне запліднення, поданий сенатором-демократом Теммі Дакворт, був відхилений. Він передбачав встановлення “права” на лікування безпліддя, включаючи запліднення in vitro, а також права “приймати рішення та заходи щодо донорства, тестування, використання, зберігання чи утилізації репродуктивного генетичного матеріалу, такого як ооцити, сперма, запліднені яйцеклітини та ембріони”.

Раніше католицькі єпископи закликали католиків зв'язатися з конгресменами і тиснути на них, щоб не допустити прийняття закону, який створить новий обов'язок мати медичне страхування, що покриває ЕКЗ.

Проект передбачав розширення доступу до всіх допоміжних репродуктивних послуг і фінансування всіх, а не трьох циклів in vitro для співробітників федеральних установ.

Католицькі єпископи нагадали, що “процедура in vitro” відокремлює шлюбний акт від дітородження та встановлює “панування технологій” над людським життям. Тому з католицького погляду ЕКЗ неприйнятне.

Запропоноване демократами законодавство запровадило можливість для людей, які проходять ЕКЗ, приймати рішення про відмову від запліднених клітин без будь-яких правових наслідків.

Використання екстракорпорального запліднення, яке передбачає процес відбору “найкращих” ембріонів, призведе до того, що мільйони відкинутих людських ембріонів викинуть, а ще мільйони заморозять та зберігатимуть у підвішеному стані, пише pch24.pl з посиланням на CNA.

В якості альтернативи законопроекту демократів сенатори-республіканці Тед Круз із Техасу і Кеті Брітт з Алабами представили свій законопроект, який, за словами Круза, мав на меті стати “чітким, простим і надійним захистом екстракорпорального запліднення”. Цей законопроект вимагає від штатів дозволити послуги екстракорпорального запліднення, якщо вони хочуть отримати федеральне фінансування своєї системи охорони здоров’я.

Законопроект намагалися поставити на голосування 12 червня, але демократи заблокували його, побоюючись, що він не дозволить утилізувати зайві “ембріони”.

Цікаво, що тиждень тому Сенат, в якому домінують демократи, також відхилив законопроект про права на контрацепцію, який запровадив би федеральне право на контрацепцію, що мало б правові наслідки для релігійної свободи та захисту неповнолітніх.

У лютому цього року Верховний суд Алабами виніс постанову, згідно з якою за законами штату заморожені людські ембріони є дітьми. Відтоді законодавці штату Алабама прийняли законопроект, який надає імунітет постачальникам ЕКЗ у разі смерті або травми ненародженої дитини під час “процедури екстракорпорального запліднення”.

Також у лютому цього року представники американського єпископату зайняли позицію щодо популяризації in vitro, зазначивши, що розуміють “глибоке бажання, що спонукає деякі з цих пар докладати великих зусиль для народження дітей і підтримувати морально прийнятні шляхи досягнення цього”. Однак “рішення ніколи не може бути медичним процесом, який передбачає створення незліченної кількості ненароджених дітей і призводить до того, що більшість із них заморожують або викидають та знищують”.

Вони додали, що екстракорпоральне запліднення становить “загрозу для найбеззахисніших людей”. Вони розкритикували індустрію ЕКЗ, заявивши, що вона “покладається на мільйони немовлят, створених для того, щоб їх знищити або покинути”. Також проти цієї ганебної процедури виступили баптисти.