Митрополичі сади повернуть УГКЦ. У Львові підписали відповідний меморандум
Сьогодні, 5 березня, у Львові у Митрополичих палатах Святоюрського комплексу підписали меморандум про порозуміння щодо повернення всієї ділянки Митрополичих садів та будівлі колишньої бібліотеки Шептицького Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ.
Меморандум підписали Львівська міська рада, Львівська обласна військова адміністрація, Держспецзвʼязку, Концерн радіомовлення та Львівська Архиєпархія УГКЦ.
Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
Він зазначив, що така домовленість дозволяє остаточно повернути Церкві її історичну спадщину – Митрополичі сади та Бібліотеку Шептицького.
“Це більше, ніж просто юридичне рішення. Це відновлення справедливості та поваги до спадщини нашого міста. Те, що колись було відібрано комуністами, має належати його законним власникам”, – написав мер Львова.
Нагадаємо, що у 2020 році Львівська міська рада прийняла рішення про передачу земельної ділянки Митрополичих садів (2,1 га) Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Але інша частина Митрополичих садів та будівля колишньої бібліотеки Шептицького і надалі перебували у користуванні Держспецзв’язку і Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Держспецзв’язок не визнав рішення про передачу ділянки Митрополичих садів УГКЦ, упродовж п’яти років тривала судова тяганина щодо скасування згаданого рішення міської ради.