Єпископ Р.Баррон: «Звертайте увагу на людей, які вам не подобаються; це може розповісти багато про ваш духовний стан»
У Євангелії від Марка 7,14–23 Ісус навчає, що зло походить зсередини. З наших сердець «виходять злі думки, розпуста, злодійство, убивство, перелюб, жадібність, злоба, обман, розпуста, заздрість, богохульство, зарозумілість, глупота».
Церква вчить, що таке зло є наслідком первородного гріха. Доктрина стверджує, що в нас є щось фундаментальне, що все не так, що ми не в порядку, перекошені, переплутані. Ми, католики, не дотримуємося доктрини про повну зіпсованість, але ми справді вважаємо, що первородний гріх проклав собі дорогу в усі закутки нашого життя: наш розум, нашу волю, наші бажання та пристрасті, навіть самі наші тіла.
Як стверджував Г.К. Честертон ще століття тому, первородний гріх є єдиною доктриною, для якої є емпіричні докази, оскільки ми можемо відчувати його в собі і бачити його наслідки всюди.
Однією з найвірніших ознак нашої дисфункціональності є те, що ми схильні вихваляти не тих людей та зневажати найкращих людей або дивитися на них зверхньо. Звертайте дуже пильну увагу на людей, які вам не подобаються, на тих, кого ви вважаєте огидними; це може розповісти вам багато про ваш духовний стан.
Джерело: Bishop Robert Barron