На Тернопільщині рятують старовинний храм
У селі Біще Бережанського району Тернопільської області відновлюють старовинну святиню. Донедавна пам’ятка архітектури стояла руїною. Колись храм у Біще, окрім духовного осередку католиків, служив оборонною фортецею. Триярусну оборонну вежу спорудили у готико-ренесансному стилі близько 1600 року. Хто є “автором” костелу у Біще точно не відомо. Можливо його споруджували знамениті тоді Косьба і Бартоломій. За часів панування Польщі святиня традиційно у серпні збирала мирян на відпуст – храмове свято Успіння Богородиці. У час Другої світової війни, костел горів, як наслідок залишилися голі стіни, котрі через відсутність покрівлі після пожежі нищив дощ.
Під час ремонтних робіт працівники, які зараз зводять дах у храмі, показали кореспондентові Порталу “А4”, що залишилось усередині святині із плином часу – обвуглені рештки дерева та каменю. На настінних образах – сліди від куль. Як розповідає один із працівників, куль у стінах після обстрілів у 44-му залишилося багато, з усіх боків вибиті вікна, з часом не залишилося навіть шиб.