Одеським католикам нарешті передано костел св. Петра
Костел святого Апостола Петра нарешті офіційно передали римо-католицькій громаді. Підомляє портал «Думская». Сьогодні Одеська міська рада прийняла рішення повернути костел його законним власникам – одеським римо-католикам.
Це вже вдруге Одеська міськрада повертає костел громаді. Перший раз це сталося 08.04.2011 року. Проте тоді костел не було передано на основі законодавства про реституцію майна релігійних організацій, а як акт приватизації.
Але у ситуацію вмішались податківці, які спочатку почали вимагати від римо-католицької громади 100 тис. гривень на пенсійний фонд, а тоді почали вимагати від Міськради 869 тис. податку на додану вартість.
Після сьогоднішого рішення Одеської міськради у податківці поки що немає жодних претензій ні до римо-католицької громади, ні до Міськради.
Костел св. Петра збудований у 1912 році на гроші одеського француза Александра Вассала.