Skip to content

Католицький Оглядач

KO_KAPA_1920x242_test_final_3
Primary Menu

Католицький Оглядач

  • Головна
  • Усі новини
    • Апостольський Престіл
    • Біблія
    • Біоетика
    • Глава УГКЦ
    • День в історії
    • Кава з цинамоном
    • Католикофобія
    • Культура
    • Милосердя і солідарність
    • Міжхристиянські відносини
    • Наука і віра
    • Папа Римський
    • Переслідування
    • Суботня кухня
    • Суспільство
    • Східні Католицькі Церкви
    • УГКЦ
    • Християнофобія
    • Християнство і політика
    • Церква
  • Теологія Тіла
  • Публікації
  • Інтерв’ю
  • Колонки
  • Усі дописи
  • Home
  • Усі новини
  • Владика Ігор взяв участь в урочистостях з нагоди інавгурації ректора ЛНУ імені Івана Франка Володимира Мельника
  • Суспільство
  • УГКЦ
  • Усі новини

Владика Ігор взяв участь в урочистостях з нагоди інавгурації ректора ЛНУ імені Івана Франка Володимира Мельника

02.09.2014
tcim1b

У понеділок, 1 вересня, в актовій залі ЛНУ ім. І. Франка відбулася церемонія інавгурації новообраного ректора Володимира Мельника. Участь у цьому урочистому заході взяв Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський.

У привітальному слові з нагоди інавгурації нового ректора ЛНУ ім. І. Франка Володимира Мельника, Митрополит Ігор зокрема сказав: «Вважаю це за велику відповідальність перед народом! – І додав, – звичайно, що ця ноша не легка, однак, Бог допомагає тим, хто надіється на нього».

Архиєрей також висловив прохання щодо викорінення хабарництва з університетського середовища. За його словами, це гальмує розвиток людини, її науки та знання.

Водночас владика Ігор склав сердечні привітання й побажання новообраному ректору: «Бажаю Вам, вельмишановний Ректоре, пане професоре Володимире,  щоб у Вашому й нашому університеті імені Івана Франка, виховувалися й зростали фахівці високої кваліфікації знання й науковці, віддані працівники, мужні патріоти, особи з почуттям високої гідності нашої України!».

Додамо, що в урочистостях, окрім наукового і студентського середовища, взяли участь представники влади області й міста, а також духовенство й запрошені гості.

 

Інавгураційне вітання Митрополита Львівського новообраному ректору Національного університету імені Івана Франка
 
 

Вельмишановний пане Ректоре, професоре Володимире, Високоповажні професори, доценти та викладачі різних ступенів, Високошановні представники обласної і міської влади, присутні гості,

    маю велику честь промовити кілька вітальних слів при оказії введення на посаду новообраного Ректора університету ім. Івана Франка. Вітаю Вас, вельмишановний пане Ректоре, професоре Володимире, з цим обранням й бажаю Вам бути дуже сумлінним патріотом університету та України на цій кафедрі! Вважаю це за велику відповідальність перед народом! Роздумую та жалкую разом з величезним числом львів’ян над тим, що так довго пост Ректора в цьому велетні-університеті був вакантним, мимо багатьох вчених, мудрих та гідних осіб зайняти цю посаду. Звичайно, що ця ноша не легка, однак, Бог допомагає тим, хто надіється на нього. Здогадуюся, що маєте свої плани, вмієте прислухатися, приймати рішення і не боятися слідувати словам святого Івана Хрестителя, який вказував на Ісуса Христа й промовив: «Йому треба рости,мені ж маліти» (Ів 3,30). Зробимо великий крок вперед, коли у кожній спільноті: більшій і меншій, науковій та виробничій,це правило буде реалізуватися. Велика це чеснота: вміти уступати місце іншим, особливо, молодшим, яким необхідно рости, допомагати їм в цьому, підтримувати й радіти їхнім успіхам. Бажаю Вам, достойний пане Ректоре, бути людиною виваженої позиції й доброго принципу! Довіряйте людям, але не забувайте провіряти й контролювати їх, це для довірених осіб дуже важливо, щоб набувати більший досвід відповідальності. Будьте мужні, щоб призначати молодих, досвідчених та успішних осіб на керівні та відповідальні місця, бо університет повинен і в такий спосіб гідно розвиватися.

І ще, дуже важлива річ: поставте перед собою велику мету – викорінення хабарництва в навчальному закладі. Ці побори – в переносному розумінні «рекетирство», принижують гідність викладача та студента. Такої форми навчання  не  повинно  існувати  серед нашого народу. Студенти про це говорять, ми і ви знаєте про це, а хабарництво гальмує розвиток людини, її науки та знання. Перепрошую,  що кажу це, бо мене дуже болить, коли студенти приходять й розповідають про необхідність вкладених купюр в залікову книжку. Ваші студенти, більш як гідно, показали себе на «Помаранчевому протистоянні»та захистові «Гідності особи» у Києві та Львові. Виховуєте патріотів, про яких сьогодні згадували на урочистому початку навчального року, що засвідчили відданість своєму народові, проливаючи свою кров за краще майбутнє нашої України. І тепер, кожна особа, що бере хабар до своєї кишені, повинна пам’ятати, що таких грошей не годиться класти  в кишеню, бо це ціна крові героїв-студентів, випускників, багатьох осіб «Небесної сотні», лицарів АТО,які пролили свою кров за кращу долю нашого народу. Боротьба триває! Апостол Юда, що зрадив Христа за гроші,повернув їх первосвященикам і старшим,  вони ж промовили: «… Їх не годиться класти до скарбнички, бо це ціна крови» (Мт 27,6). Нам відомо, що в цьому університеті добрі викладачі й студенти! Знаємо певних викладачів університету, що, навіть, своїми коштами, іншою матеріальною та моральною підтримкою, досвідом й порадами допомагають студентам цього славного університету.

Бажаю Вам, вельмишановний Ректоре, пане професоре Володимире, щоб у Вашому й нашому університеті імені Івана Франка, виховувалися й зростали фахівці високої кваліфікації знання й науковці, віддані  працівники, мужні патріоти, особи з почуттям високої гідності нашої України! Хай Господь  благословить Вас силою духа, відважними рішеннями, вірними друзями, гідними науковцями, успішними студентами, духом патріотизму й любові до нашої України та добрим здоров’ям на багато років життя!

+ Ігор

Митрополит Львівський УГКЦ

 

1 вересня 2014 р.Б.

About The Author

admin

See author's posts

Post Navigation

Previous Єпикоп УПЦ КП до УПЦ МП: Ведіть діалог, а не залякування
Next День катехита по-особливому відзначать у Львівській архиєпархії. Програма святкування

More Stories

1
  • Актуально
  • Папа Римський
  • Усі новини
  • Церква

Лев XIV у Саґрада Фамілія в Барселоні: хто вірить в Ісуса, не вбиває невинних

11.06.2026
02
  • Актуально
  • Глава УГКЦ
  • УГКЦ
  • Усі новини

«Таїнство Євхаристії — це джерело стійкості українського народу», — Глава УГКЦ

11.06.2026
1
  • Актуально
  • Папа Римський
  • Усі новини
  • Церква

Папа: любити Бога, і задля Нього – ближніх, означає виходити назустріч усім

11.06.2026

Залишити відповідь Скасувати коментар

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

Останні новини

1
Актуально Папа Римський Усі новини Церква

Лев XIV у Саґрада Фамілія в Барселоні: хто вірить в Ісуса, не вбиває невинних

ohliadach
11.06.2026 0
02
Актуально Глава УГКЦ УГКЦ Усі новини

«Таїнство Євхаристії — це джерело стійкості українського народу», — Глава УГКЦ

ohliadach
11.06.2026 0
1
Актуально Папа Римський Усі новини Церква

Папа: любити Бога, і задля Нього – ближніх, означає виходити назустріч усім

ohliadach
11.06.2026 0
1
Актуально Папа Римський Усі новини Церква

Папа у Монсерраті: складімо обладунки жорстокості

ohliadach
11.06.2026 0
Категорії

  • Авторська колонка
  • Актуально
  • Апостольський Престіл
  • Барабаш Віталій
  • Біблія
  • Біоетика
  • Блог отця Николи, пересічного галицького ксьонза
  • Бойко Юстин
  • Букін Сергій
  • Бучковський Олександр
  • Важливо
  • Вільчинський Орест-Дмитро
  • Гадьо Іван
  • Глава УГКЦ
  • День в історії
  • Захарчук Ольга
  • Івасів Роман
  • Інтерв'ю
  • Кава з цинамоном
  • Католикофобія
  • Конклав
  • Культура
  • Лаба Роман
  • Милосердя і солідарність
  • Міжхристиянські відносини
  • Наука і віра
  • Папа Римський
  • Переслідування
  • Публікації
  • СІч Олександр
  • Суботня кухня
  • Суспільство
  • Східні Католицькі Церкви
  • Теологія тіла
  • Теологія тіла
  • Ткачук Василь
  • УГКЦ
  • Усі новини
  • Уська Орися
  • Християнофобія
  • Християнство і політика
  • Церква
  • Ювілей 2025
Архів

  • Червень 2026
  • Травень 2026
  • Квітень 2026
  • Березень 2026
  • Лютий 2026
  • Січень 2026
  • Грудень 2025
  • Листопад 2025
  • Жовтень 2025
  • Вересень 2025
  • Серпень 2025
  • Липень 2025
  • Червень 2025
  • Травень 2025
  • Квітень 2025
  • Березень 2025
  • Лютий 2025
  • Січень 2025
  • Грудень 2024
  • Листопад 2024
  • Жовтень 2024
  • Серпень 2024
  • Липень 2024
  • Червень 2024
  • Травень 2024
  • Квітень 2024
  • Березень 2024
  • Лютий 2024
  • Січень 2024
  • Грудень 2023
  • Листопад 2023
  • Жовтень 2023
  • Вересень 2023
  • Серпень 2023
  • Липень 2023
  • Червень 2023
  • Травень 2023
  • Квітень 2023
  • Березень 2023
  • Лютий 2023
  • Січень 2023
  • Грудень 2022
  • Листопад 2022
  • Жовтень 2022
  • Вересень 2022
  • Серпень 2022
  • Липень 2022
  • Червень 2022
  • Травень 2022
  • Квітень 2022
  • Березень 2022
  • Лютий 2022
  • Січень 2022
  • Грудень 2021
  • Листопад 2021
  • Жовтень 2021
  • Вересень 2021
  • Липень 2021
  • Червень 2021
  • Жовтень 2020
  • Вересень 2020
  • Серпень 2020
  • Липень 2020
  • Червень 2020
  • Травень 2020
  • Квітень 2020
  • Березень 2020
  • Лютий 2020
  • Січень 2020
  • Грудень 2019
  • Листопад 2019
  • Жовтень 2019
  • Вересень 2019
  • Серпень 2019
  • Липень 2019
  • Червень 2019
  • Травень 2019
  • Квітень 2019
  • Березень 2019
  • Лютий 2019
  • Січень 2019
  • Грудень 2018
  • Листопад 2018
  • Жовтень 2018
  • Вересень 2018
  • Серпень 2018
  • Липень 2018
  • Червень 2018
  • Травень 2018
  • Квітень 2018
  • Березень 2018
  • Лютий 2018
  • Січень 2018
  • Грудень 2017
  • Листопад 2017
  • Жовтень 2017
  • Вересень 2017
  • Серпень 2017
  • Липень 2017
  • Червень 2017
  • Травень 2017
  • Квітень 2017
  • Березень 2017
  • Лютий 2017
  • Січень 2017
  • Грудень 2016
  • Листопад 2016
  • Жовтень 2016
  • Вересень 2016
  • Серпень 2016
  • Липень 2016
  • Червень 2016
  • Травень 2016
  • Квітень 2016
  • Березень 2016
  • Лютий 2016
  • Січень 2016
  • Грудень 2015
  • Листопад 2015
  • Жовтень 2015
  • Вересень 2015
  • Серпень 2015
  • Липень 2015
  • Червень 2015
  • Травень 2015
  • Квітень 2015
  • Березень 2015
  • Лютий 2015
  • Січень 2015
  • Грудень 2014
  • Листопад 2014
  • Жовтень 2014
  • Вересень 2014
  • Серпень 2014
  • Липень 2014
  • Червень 2014
  • Травень 2014
  • Квітень 2014
  • Березень 2014
  • Лютий 2014
  • Січень 2014
  • Грудень 2013
  • Листопад 2013
  • Жовтень 2013
  • Вересень 2013
  • Серпень 2013
  • Липень 2013
  • Червень 2013
  • Травень 2013
  • Квітень 2013
  • Березень 2013
  • Лютий 2013
  • Січень 2013
  • Грудень 2012
  • Листопад 2012
  • Жовтень 2012
  • Вересень 2012
  • Серпень 2012
  • Липень 2012
  • Червень 2012
  • Травень 2012
  • Квітень 2012
  • Березень 2012
  • Лютий 2012
  • Січень 2012
  • Листопад 2011
  • Жовтень 2011
  • Травень 2011
Популярні теги

popular tags
  • Усі новини
  • Франциск
  • Блаженніший Святослав Шевчук
  • справедливість і мир
  • Війна
UkrLab - розробка сайтів