150 українських семінаристів спільно роздумували про покликання
  • Птн, 16/05/2014 - 21:57

Всеукраїнський з’їзд римо-католицьких семінаристів України відбувся 13-14 травня, в тиждень молитов про покликання, у Летичівському санктуарії (Хмельницька обл.).

Близько 150 семінаристів та вихователів з Брюховичів (Львівська архидієцезія), Ворзеля (Києво-Житомирська дієцезія), з двох семінарій Redemptoris Mater (з Києва та Вінниці), а також із Городка (Кам’янець-Подільська дієцезія) подолали сотні кілометрів щоб спільно прославити воскреслого Христа за покликання.

Це вже другий з’їзд українських римо-католицьких семінаристів. Перший відбувся минулого року у м. Бердичів.

Зустріч розпочалася урочистою Євхаристією, на якій головував та проголосив проповідь єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Одразу після Євхаристії семінаристи вирушили процесією з Матір’ю Божою Фатімською навколо храму. Учасники ходи молилися за Україну, церковну ієрархію та про нові покликання до священицького, чернечого та місійного життя. Розарій читався українською, латинською, російською та польською мовами, що підкреслило єдність незалежно від мови спілкування. Після процесії, травневого молебню та вечері на семінаристів чекало вогнище та веселий вечір. Активний відпочинок, сміх і просто перебування разом завершилися того дня молитвою та нічним відпочинком.

Другий день з’їзду для семінаристів розпочався урочистою Літургією годин та медитацією. Після сніданку та ранкової кави семінаристи зібрались у храмі на конференцію, яку виголосив о. д-р Станіслав Козьол (духовний отець та викладач семінарії Святого Духа в Городку). Конференція на тему «Покликання» була своєрідним вступом до праці в групах, для якої семінаристи всіх семінарій поділилися по курсах. Проводили зустріч семінаристи 5 та 6 курсу семінарії з м. Городок.

Опівдні учасники з’їзду знову зібралися в храмі на спільну Євхаристію під головуванням єпископа Леона Дубравського, а проповідь проголосив єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович. Одразу після Євхаристії відбувся травневий молебень та молитва за Україну, спільна фотографія та обід – останній пункт зустрічі.

Джерело: CREDO