Публікації

 • 6 Червень 2023 (16:47)

  Молода колумбійка Адріана поділилась свідченням про те, як із феміністки в минулому вона стала захисницею життя та ненароджених. Свою історію навернення вона розповідає, маючи під серцем дитину, зачаття якої спричинило в її житті кризу.

  Історію зміни своїх поглядів Адріана розповіла напередодні Національного Маршу для життя, що відбувся в Колумбії 3 червня. На фото на животі у неї напис: «Я захищаю жінок, в тому числі і її».

 • 6 Червень 2023 (14:48)

  Сталася жахлива техногенна катастрофа, про остаточні наслідки якої у цей момент ніхто не може сказати. Терористичний акт на Каховській ГЕС з одного боку - ознака очевидної агонії імперії зла, яка перебуває у стані смертельних конвульсій, з іншого - вияв цілковитого знеможіння велетенського боввана, що має глиняні ноги і, як виглядає, вже далеко не втече. Що гірше: під серйозною загрозою Запорізька АЕС. Жорстокість дій московитів лише вказують на їхнє крайнє безумство. Подія у Каховці означає, що бузувіри готові на все і не зупиняться ні перед чим.

   

 • 6 Червень 2023 (13:59)

  "Кожний день війни приносить нам страшні звістки та новини. Ми втрачаємо на полі бою синів і дочок України. Цивільне населення гине у своїх домівках під час нічних повітряних атак; гинуть діти...", - пише на сторінці у Фейсбук єпископ РКЦ Едвард Кава.

   

  "Сьогодні ворог завдав нам ще однієї невідворотної шкоди і поставив нас перед катастрофою, наслідки якої будуть важкі, а втрати величезні.

 • 5 Червень 2023 (19:41)

  Ні для кого не секрет, що великий бізнес намагається підлаштуватися під сучасні тренди і компанії роздрібної торгівлі для збільшення продажів створюють тематичні колекції. Проте якщо раніше це обмежувалося товарами до Різдва, Пасхи чи національних свят, то сьогодні компанії наввипередки представляють товари на підтримку так званого «місяця гордості», коли в червні масова культура наповнюється тематикою гомосексуалізму і трансгендеризму.

 • 5 Червень 2023 (19:38)

  В умовах війни в Україні розгортається дуже неприємна історія з журналістськими маніпуляціями. Львівський священнослужитель Юстин Бойко, ієромонах УГКЦ, піддався серйозній інформаційній атаці з боку деяких медіа, які намагаються ототожнити просімейну позицію із російськими наративами.

  Юстин Бойко користується великою повагою та авторитетом на Галичині і є послідовним противником русифікації, гендерної ідеології та неомарксизму. Він опублікував копію меморандуму між Міністерством освіти й науки та ЛГБТ-організацією The Arcus Foundation, в якому сторони домовилися про співпрацю.

 • 5 Червень 2023 (19:30)

  «…Не в самих бо храмах жива Церква – Дух і Правда всюди храм собі будують!..»

  Вечірня празника священномученика Миколая Чарнецького і тих, що з ним

 • 5 Червень 2023 (12:30)

  В суботу 3 червня, в першу суботу місяця, у дворику курії Львівської митрополії Римсько-католицької церкви відбулося урочисте богослужіння та молитвою за мир в Україні. Після прочитання богослужбового уривка з Євангелія, отець Григорій Драгус виголосив проповідь відповідаючи на актуальне для багатьох українців питання.

  Автор: о.Григорій Драус – настоятель римо-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ в м.Львів-Сокільники.

 • 2 Червень 2023 (16:45)

  Російська федерація провадить в Україні агресивну війну, допускаючись жахливих військових злочинів, в той час як Україна обороняє своє існування та суверенність. Саме тому ватиканська місія під проводом кардинала Маттео Зуппі не може трактувати обидві сторони симетрично,- пише у своєму фейлетоні на порталі «The First Things» відомий американський інтелектуал і біограф Івана Павла ІІ проф. Джордж Вайґель.

 • 31 Травень 2023 (15:03)

  На завершення травня – місяця, присвяченого Марії, пропонуємо до вашої уваги невеличку "екскурсію" - підбірку різних чудових зображень Богородиці у головній базиліці Ватикану.

  1. Діва, непорочно зачата

  У хоровій каплиці розташований великий витвір мистецтва, що зображає Марію – Діву, непорочно зачату – у небесній славі понад ангелами та святими. Ця мозаїка базується на картині 18 ст. авторства італійця П’єтро Бянчі, що зобразив на ній також св. Йоана Золотоустого, св. Франциска Асизького та св. Антонія Падуанського, які вшановують Діву Марію.

 • 30 Травень 2023 (17:31)

  о. Роман Лаба розповідає про св. Жанну д'Арк

   
  У відео:
  - Історична епоха, в якій довелося діяти Святій.
  - св. Михаїл і "справедлива війна".
  - Звідки черпала натхнення та сили?
  - Міць переконання св. Жанни.
  - Риси її духовності.
  - Христос і Церква.
   
   

 • 30 Травень 2023 (11:23)

  Сьогодні, 30 травня, у Католицькій Церкві свято св. Жанни дʼАрк - покровительки Франції. Жанна народилась у сільській родині в Шампань, Франція, на початку 15 ст. 

  Ще від юнацького віку вона чула голоси св. Михаїла, св. Катерини і св. Маргарити, які промовляли до неї. Тоді, в 1428 р., коли їй було 13 років, Жанна отримала видіння, в якому їй було сказано іти до Короля Франції і допомогти йому відвоювати його королівство від завойовників Англії та Бургундії.

 • 29 Травень 2023 (10:02)

  Згадавши попередніми разами про несподіванки, пов’язані з обранням у жовтні 1958 року на Петровий престол кардинала Анджело Ронкаллі, однією з яких було оголошення про скликання вселенського собору, переходимо до розгляду трьох етапів, на які можна поділити ввесь період Другого Ватиканського Собору, зупинившись цього разу на підготовчому етапі.

   

  о. Андрій Твердохліб

 • 24 Травень 2023 (16:24)

  «Радуйся, вірних провіднице до мудрості;

  Радуйся, веселосте всіх поколінь».

   

 • 24 Травень 2023 (12:57)

  «Радуйся, бо Ти просвіщаєш визнавців Святої Тройці;

  Радуйся, бо Ти явила Христа, Господа Чоловіколюбця».

 • 24 Травень 2023 (12:27)

  «Випадок сліпонародженого висвітлює конкретну ситуацію віри у цьому світі. Вона — драматична. Визнання Ісуса Христа і вірність Світлу, вимагають героїчної відваги в подоланні усіх натисків та страхів. Віра переслідується у світі, бо є вибором Сина людського у великій сутичці світла і темряви. Але у цій сутичці вона є і перемогою життя». Про це мовив владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, на проповіді під час прощі на Ясну Гору, до стіп чудотворної Гошівської ікони Матері Божої 21 травня 2023 року, у неділю Сліпородженого.

 • 23 Травень 2023 (18:52)

  40 років священничого служіння відзначає єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії Української Греко-Католицької Церкви та член Постійного Синоду Єпископів. Владика Володимир Ющак — приклад мудрої, національно свідомої людини та душпастиря, який ревно здійснює служіння українцям і Церкві, незважаючи на те, що народився та проживає у Польщі. Відзначаючи річницю священничого свячення, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії закликає українців, які вимушено опинилися за межами Батьківщини, не втрачати своєї ідентичності, не забувати національної та церковної належності.

 • 23 Травень 2023 (12:57)

  Енцикліка св. Павла VI “Humanae vitae” 1968 року зберігає свою важливість і актуальність донині, оскільки є правильною відповіддю Учительського Уряду Церкви на дуалістичні антропології нашого часу. Вона пропонує цілісну антропологію людської особистості, що здатна поєднувати свободу та природу. А згадані сучасні антропології прагнуть інструменталізувати людське тіло і репрезентують не нові, постмодерні та секулярні гуманізми, а радше антигуманізми, – пояснює префект Дикастерії Доктрини Віри кардинал Луїс Франциско Ладарія Феррер.

 • 22 Травень 2023 (14:26)

  У 1772 році в результаті поділу Речі Посполитої Галичина була приєднана до Австрійської імперії. На цей період припадає епоха правління «освічених монархів» Марії-Терезії та її сина Йосифа ІІ. У 1781 і 1783 роках в дусі засад освіченого абсолютизму розпорядженням Йосифа ІІ в Галичині ліквідовано частину монастирів і культових споруд, з них у Львові – 20 костелів, монастирів і 11 церков.

  Це були:

 • 22 Травень 2023 (11:27)

  У глибокому інтимному діалозі з Богом людина отримує відповідь на питання про страждання і біль. Зазвичай, ті відповіді ми не можемо передати словами, бо це щось дуже індивідуальне і глибоке, але бачимо, що воно заспокоює людину, витягує її з пригнічення і розпачу. Про це йдеться в роздумах отця Андрія Рака, що належить до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

 • 22 Травень 2023 (11:23)

  Зустріч президента України Володимира Зеленського з Папою Франциском у Римі та заяви, зроблені ним після цієї зустрічі, — добра нагода оцінити позицію Ватикану щодо війни в Україні станом на травень 2023 року. Що таке «секретна миротворча місія» Ватикану, про яку нещодавно заявив Папа Франциск? Чого варто і чого не варто очікувати від Ватикану та Папи? Як загалом ставитися до деяких заяв і жестів Папи Франциска, які у часі повномасштабної війни українці сприймають з обуренням?

Сторінки

Паломництво Святими місцями