Публікації

 • 17 Травень 2024 (15:39)

  У книзі-інтерв’ю з Вітторіо Мессорі кардинал Ратцінґер, серед іншого, ділився думками про кілька критеріїв на шляху оцінювання автентичності об’явлень.

 • 16 Травень 2024 (10:45)

  Останнім часом у світі, зокрема в Україні, через Інтернет і не тільки, поширюють різні приватні «об'явлення», лжепророцтва, котрі містять у собі домішки єретичності, суперечності у відповідності до офіційного вчення Католицької Церкви і св. Писання. Чималого ажіотажу наробили термінові «Господні попередження», нібито «послання» нашого Господа Ісуса Христа до людства через жінку Марія. Це так звані «ірландські об’явлення» разом із сумнівною «печаттю живого Бога» , «Книгою істини» чи «молитвами» хрестового походу. Вірити в них і їх розповсюджувати – злочин проти християнської віри.

 • 14 Травень 2024 (18:28)

  Попри війну, «Євробачення» залишається в Україні дуже популярною подією. Показово, що тема цього шоу змагалася в інформаційному просторі з темою наступу росіян на Харківщині і, можливо, навіть виявилася більш привабливою.

  Про це пише Політична Теологія.

 • 13 Травень 2024 (16:24)

  Понтифікат, як і все життя Івана Павла ІІ, було нерозривно пов’язане з довірою свого життя Марії. Totus Tuus – це гасло стало його гаслом ще в Кракові, коли він служив єпископом як Кароль Войтила. У 43-ту річницю нападу на Івана Павла ІІ ми показуємо взаємини Папи-поляка з Марією й об’явлення у Фатімі, які почалися 13 травня, але на 64 роки раніше.

  У Фатімі сталася друга спроба вбити Папу-поляка.

 • 13 Травень 2024 (12:43)
  Продовжуючи ознайомлення з історією та працями Другого Ватиканського Собору, що є елементом приготування до Святого Року 2025, сьогодні переходимо до відкриття другої сесії собору, що відбулося восени 1963 року.
 • 9 Травень 2024 (18:13)

  Може бути важко називати Бога «Отцем», коли наш власний земний батько розчарував нас або, можливо, навіть покинув нас.

  Багатьом із нас важко називати Бога «Татом». Кожного разу, коли ми це робимо, у нашій свідомості може спливати потік земних образів.

  Як би ми не намагалися це заперечувати, наш власний досвід спілкування з татами відіграє вирішальну роль у нашому сприйнятті Бога.

  Люблячі тати

  Якщо у нас є батько, який любить нас і який милосердний до нас, то буде порівняно легко уявити Бога, який є досконалістю цієї любові та милосердя.

 • 9 Травень 2024 (17:50)
  Нове наукове дослідження безпрецедентного масштабу дозволило точно датувати знахідки періоду Першого Храму, які були виявлені в Місті Давида, і пролило світло на події, згадані в Біблії. Воно кидає виклик загальноприйнятим уявленням про те, що столиця Юдейського царства була маленьким поселенням в часи правління Давида, переконуючи, що Єрусалим займав величезну територію вже понад 3000 років тому.
 • 9 Травень 2024 (17:09)

  Поділіться любов’ю та вдячністю за все, що вона зробила, цієї неділі подаруйте своїй матері сповнене віри спілкування.

  У неділю ми святкуємо та вшановуємо неймовірних жінок у нашому житті через любов і вдячність. Для католиків це не лише квіти та сніданок у ліжко (хоча вони теж чудові!), але й наповнення дня ноткою віри та вдячності.

  Ось п’ять особливо католицьких способів вшанувати мам у цей День матері, які ідеально підійдуть для всієї родини та неодмінно викликатимуть посмішку на їхніх обличчях.

  1 - ПІДІТЬ РАЗОМ НА СЛУЖБУ БОЖУ

 • 6 Травень 2024 (17:04)

  Що говорить Католицька Церква про пожертви на храм? Чи зобов’язаний католик підтримувати Церкву фінансово?

  Жертвування – це важлива частина віри. Канонічне право чітко прописує наш обов’язок допомагати у потребах Церкви. Це частина нашої колективної відповідальності за добробут Церкви, щоб вона мала усе необхідне для богослужінь, для справ апостольства та милосердя, а також для належної підтримки служителів.

  Але що робити у випадку, коли ти не маєш можливості підтримувати фінансово?

 • 4 Травень 2024 (16:18)

  Дорогі в Христі браття і сестри! У цей світлий день перемоги життя над смертю, добра над злом, правди над неправдою закликаю вас впевнено перебувати у вірі, надії та любові, які нам приносить воскреслий Господь. У радості Воскресіння вітаю наших воїнів-героїв, синів і дочок України, які захищають нас на фронті й готові жертвувати усім з любові до своєї землі та рідного народу. Ми віримо у вашу в Бозі силу, ми цінуємо вашу стійкість перед злом, над яким неминуче здобудемо перемогу.

  ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ
  БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА

 • 3 Травень 2024 (12:46)

  Церква ввійшла в так зване «Пасхальне Тридення», яке у богослужбовій літургійній традиції починається у Великий Четвер і закінчується Пасхальним Всенішним, тобто Пасхальною Утренею з Літургією свята Воскресіння Господнього.

  Для того, щоб зрозуміти усе таїнство цих подій, важливо заглибитись у богословʼя триденного говіння.

  Великий Четвер

  Вечері Твоєї тайної днесь, Сину Божий

  мене причасника прийми,

 • 2 Травень 2024 (15:05)

  “Світлиця велика, вистелена килимами і готова”, – описував євангеліст Марко місце Тайної Вечері. “Коли ж настав вечір, сів він до столу з дванадцятьма учнями”, – свідчив євангеліст Матвій. Ісус заповів: “Щоб ви любили один одного, як я вас полюбив! Ніхто не спроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає”, – записав його слова Іван.

 • 30 Квітень 2024 (18:48)

  У черговому духовному роздумі на власній фейсбук-сторінці владика Степан Меньок, екзарх Донецький, застановляється над наслідками нашого духовного життя, зокрема у період цієї жорстокої та божевільної російської війни проти України. За його словами, однією з її причин є гріх. Тож ми зобов’язані сьогодні вести боротьбу і з власними гріхами.

 • 30 Квітень 2024 (14:07)

  12 духовних порад від владики Венедикта Алексійчука, єпископа Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), для вдалого і плідного завершення Великого посту.

  Сучасній людині найбільше потрібно постити від власного егоїзму. У цей час вона занадто сильно зосереджена на собі, не чує голосу ближнього, зрештою, вже не чує себе. Це заважає їй краще подивитися на себе, на інших і на світ як на створіння Господа;

 • 30 Квітень 2024 (13:52)

  За два роки виповниться 80-та річниця Львівського псевдособору — масштабної спецоперації НКВС і РПЦ з «остаточного вирішення питання» Української Греко-Католицької Церкви. Це була далеко не перша спроба знищення УГКЦ імперської росії — царської, потім радянської. Нинішня путінська росія з її доктриною «священної войни» має на меті знищення України як такої.

 • 27 Квітень 2024 (13:31)

  У п’ятницю шостого тижня Святої Чотиридесятниці ми завершуємо Великий Піст і крок за крок за кроком наближаємося до одного з найважливішого і найзнаковішого свята у житті кожного християнина — Воскресіння Христового, Пасхи Господньої. Два дні — Лазарева субота, або як її ще називають Воскресіння Лазаря та неділя Входу Господнього Єрусалим — є своєрідним рубежем перед Страсним Тижнем. Про значимість цих двох днів, про їхнє глибинне значення розповів доктор богослов’я отець Іван Гобела.

  Воскресіння Лазаря — символ Господньої солідарності з кожним з нас

 • 27 Квітень 2024 (13:26)

  Десять років тому під час Святої Меси, яку Папа Франциск очолив на площі Святого Петра, відбулася канонізація Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ. Живучи в історичні часи великих потрясінь, ці два святі Папи стали свідками надії та радості, які приносить зустріч з Ісусом, що супроводжується повним самозреченням у служінні Божому людові.

   

 • 26 Квітень 2024 (19:34)

  Естетика – одне з модних слів, які ми часто чуємо сьогодні. Сайти соціальних мереж, такі як TikTok, X, Instagram і Pinterest, переповнені публікаціями з хештегом #aesthetics, і багато користувачів, особливо жінки, хочуть зробити естетику стилем життя.

  Що означає бути естетичним?

  «Естетичний» — це слово, яке походить від грецького «aisthetikos», що означає «чуттєве сприйняття».

  Значення, яке, мабуть, найкраще описує популярну тенденцію, було б «про або пов’язане з оцінкою чи сприйняттям краси».

 • 26 Квітень 2024 (12:50)

  Коли завжди добре написаному і часто помилковому «Нью-Йоркеру» щось не до вподоби, є великі шанси, що це сподобається мені — принцип, який з певними застереженнями спрацьовує у випадку «Dignitas Infinita», «Декларації Дикастерії доктрини віри про людську гідність» від 8 квітня.

 • 24 Квітень 2024 (16:39)

  Століттями великі католицькі богослови висловлювали різні думки щодо точних деталей повстання пророкованого Антихриста та його зв’язку з відбудовою Єрусалимського храму.

  У попередній статті зазначалось, що Антихрист прийде «у всій силі, ознаках і неправдивих чудесах», так що він зможе переконати багатьох поклонятися йому. Святий Павло описує його так:

Сторінки