Милосердя і солідарність

 • Понеділок, Лютий 6, 2023 - 21:49

  Через Державного Секретаря Святого Престолу Папа Франциск надіслав телеграми співчуття на ім’я Апостольських Нунціїв у Туреччині та в Сирії, розділяючи біль тих, кого торкнулися наслідки землетрусу з епіцентром у Кахраманмараші на півдні Туреччини.

 • Субота, Лютий 4, 2023 - 17:34
  У Міжнародний день людського братерства Спільнота святого Егідія та жінка-миротворець з Кенії Шамса Абубакар Фаділ отримають «Премію Заїда» за внесок у розбудову більш мирного світу. Координатор спільноти в Україні розповідає про їхню діяльність. «Ми молимося за мир, про який ще не знаємо, як він настане, але ми довіряємо нашу молитву Господеві, який є Господом миру», – зазначає він.
 • П'ятниця, Лютий 3, 2023 - 09:02

  Додатково до 10 карет швидкої допомоги, придбаних улітку 2022 року, громади Української Греко-Католицької Церкви в Австрії закупили ще 12 автомобілів.

  У середу, 1 лютого, ординарій для Східних Католицьких Церков у Австрії кардинал Кристоф Шенборн звершив у Відні Чин освячення 12 карет швидкої допомоги перед офісами президента та канцлера Австрії. На подію приїхали священники з Відня, Клагенфурта, Граца та Зальцбурга.

  Знайшов, домовився про купівлю та оформляє перевезення в Україну карет швидкої допомоги о. Любомир Дутка, який душпастирює в Австрії.

 • Вівторок, Січень 31, 2023 - 20:52

  В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News сестра Олексія Погранична зі Згромадження св. Йосифа Обручника, розповіла про обставни, в яких отримали поранення її співсестра та греко-католицький священик під час здійснення гуманітарної місії Карітасу на Харківщині. «Дякувати Богу, що вони залишилися живі», – зазначає черниця, додаючи, що цей випадок спонукатиме їх більше дбати про безпеку.

 • Понеділок, Січень 30, 2023 - 16:30

  Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії монсеньйор Міхаель Ландау відвідав Київщину. Він побував в Ірпені, де взяв участь у Літургії в церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Саме в ній «Карітас-Київ» надає допомогу людям, що постраждали від війни. Також він відвідав цвинтар і місце масового поховання цивільних у Бучі. Крім того, монсеньйор Ландау мав можливість побувати в Мощуні та Раківці, де «Карітас-Спес» реалізовує проєкти з відбудови житла, зруйнованого під час окупації російськими військами.

 • Субота, Січень 28, 2023 - 16:45
  Представники Комісії єпископатів ЄС разом з іншими релігійними лідерами взяли участь у зустрічі високого рівня при Єврокомісії, присвяченій співпраці між інституціями та релігіями в полегшенні негативних наслідків війни в Україні, зокрема, в надаванні конкретної солідарності біженцям.
 • Четвер, Січень 26, 2023 - 21:16

  Підбиваючи підсумки ініціатив солідарності ватиканської Дикастерії харитативного служіння, кардинал Конрад Краєвський зазначив, що протягом одинадцяти місяців від початку широкомасштабної війни зібрано 2 мільйони євро пожертв на підтримку українців, що страждають від її наслідків.

 • Неділя, Січень 22, 2023 - 13:11

  Допомога на суму понад 96 мільйонів злотих. Таку підтримку завдяки співпраці з міжнародними структурами Ордену, постраждалим від війни в Україні протягом 2022 року організувало Товариство Польських Мальтійських Лицарів.

 • П'ятниця, Січень 20, 2023 - 16:00
  Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організації взяв участь у конференцій, організованій мережею кафедр ЮНЕСКО, присвяченій дипломатії та діалогові між Святим Престолом і Європою перед обличчям війни, закликаючи не опускати руки з огляду на тривалу війну та закликавши до реформування міжнародних організацій.
 • Четвер, Січень 19, 2023 - 14:26
  Група дітей з України, що проводять канікули в одній з дієцезій на півдні Італії, побувала на загальній аудієнції з Папою Франциском.

  Цими днями італійська дієцезія Теджіано-Полікастро приймає понад тридцять дітей з України, зокрема, з Києва, Дніпра, Херсона, Харкова, Запоріжжя. Деякі з них втратили батьків на війні, інші вже місяцями не бачаться з ними, бо ті потрапили в полон. У середу, 18 січня 2023 р., вони взяли участь у загальній аудієнції зі Святішим Отцем, що відбувалася в залі Павла VI у Ватикані.

 • Середа, Січень 18, 2023 - 15:42

  «Сьогодні зранку мене, як і всіх громадян нашої країни, сколихнула трагічна новина про авіакатастрофу гвинтокрила у Броварах. Боляче було дізнатися про загибель дітей, вищого керівництва Міністерства внутрішніх справ, мирних мешканців міста», — написав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у співчутті, адресованому органам державної влади, представникам Міністерства внутрішніх справ, рідним та близьким загиблих і поранених.

 • Вівторок, Січень 17, 2023 - 20:48
  Cвященик салезіянин отець Олег Ладнюк розповів про те, як мешканці Дніпра переживають трагедію, яка сталася внаслідок влучання російської ракети у житлову багатоповерхівку.
 • Понеділок, Січень 16, 2023 - 16:10

  Група молодих братів і сестер з Кіровоградської області об’єдналася та активно займається волонтерською діяльністю на Сході України. Активісти, часто за власний кошт, доставляють та розповсюджують гуманітарну допомогу серед  жителів прифронтових і фронтових міст, таких як  Бахмут, Авдіївка тощо.

  Волонтери щодня ризикують своїм життям задля того, щоб розповсюджувати надію Благої Звістки, доставити харчові продукти, одяг, речі першої потреби. Маючи власного буса, група допомагає в транспортуванні поранених.

 • Понеділок, Січень 16, 2023 - 15:52
  Префект Дикастерії харитативного служіння повідомляє про те, що завдяки щедрості жертводавців вдалося закупити чергові партії термобілизни та генераторів. Гуманітарну допомогу відправлено до Запоріжжя.

  У суботу, 14 січня 2023 р., з гуманітарного хабу при соборі Святої Софії в Римі відправилася словацька вантажівка, завантажена черговою партією допомоги, наданої Апостольською елемозінерією для українців, які страждають від наслідків війни. Цей вантаж призначений для Запоріжжя, що є одним із її епіцентрів.

 • Четвер, Січень 12, 2023 - 14:45

  Спільнота головного францисканського монастиря, що в Ассізі, закликає допомогти в підтримці служіння францисканців в Україні, які в цей період війни несуть полегшення постраждалим від її руйнівних наслідків.

 • Середа, Січень 11, 2023 - 13:34

  Незважаючи на святкові дні з нагоди Нового 2023 року та Різдва Христового, Патріарший паломницький центр продовжує здійснювати евакуаційні рейси задля порятунку людей із небезпечних регіонів України.

  «У новий рік ми ввійшли без перерв в евакуації. Щойно відбувся виїзд 28 грудня 2022 року і вже 3 січня 2023 року автобус Патріаршого паломницького центру УГКЦ повернувся за наступною групою людей. У деякі дні навіть була потреба відразу у двох автобусах, подорожували колоною», — розповідає менеджерка Центру Альбіна Бріліантова.

 • Понеділок, Січень 9, 2023 - 13:48
  У короткому відеозверненні, опублікованому на порталі Vatican News, Папський розподілювач милостині подякував жертводавцям, які долучилися до збірки, організованої Апостольською елемозінерією на підтримку українців. Протягом трьох тижнів зібрано майже 300 тисяч євро при запланованих 100 тисячах.
 • П'ятниця, Січень 6, 2023 - 14:27

  Напередодні різдвяних свят потребуючі харків’яни отримали гуманітарну допомогу від УГКЦ. За останні кілька днів людям роздали близько п’ятисот продуктових наборів.

  До будинків на Салтівці, які постраждали від російських обстрілів, завітав із допомогою владика Василь Тучапець, екзарх Харківський.

  «Дякуємо Патріаршій фундації „Мудра справа“ за ці продуктові набори. Ми стараємося їх розвезти тим людям, які за станом здоров’я не можуть прийти до собору за гуманітарною допомогою», — розповів владика Василь.

 • П'ятниця, Грудень 30, 2022 - 16:36

  Церква Італії та її благодійні структури не припиняють свої зусилля на підтримку українців, які страждають від наслідків агресивної війни.

 • Середа, Грудень 28, 2022 - 18:25

  Архиєпископ для військових служб США, а з 2022 року – президент Конференції католицьких єпископів Америки владика Тімоті Брогліо у межах візиту ввічливості і солідарності до України (27-31 грудня), 27 та 28 грудня 2022 року відвідав Львівську Архиєпархію.

Сторінки

Паломництво Святими місцями