Милосердя і солідарність

 • Середа, Травень 22, 2024 - 20:42

  21 травня 2024 року єпископи Постійного Синоду УГКЦ відвідали міську ратушу Мюнхена. Під час відвідин Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав був вписаний до Золотої книги міста. Цей акт символізує визнання значного внеску УГКЦ у життя Мюнхена та нерозривний зв’язок між Україною та Німеччиною, особливо в час війни.

 • Середа, Травень 22, 2024 - 12:20

  Звертаючись із відеопосланням до учасників конференції з нагоди 100-річчя Concilium Sinense, першого і єдиного Собору Китайської Католицької Церкви, Святіший Отець відзначив справжню синодальну подорож його учасників, які відкрили нові шляхи для Церкви в Китаї.

   

 • Середа, Травень 22, 2024 - 11:47

  Завершуючи середову зустріч з паломниками, Папа Франциск наголосив на потребі молитви за мир, закликаючи не забувати про народи, що страждають від війни, вказавши в першу чергу на мученицьку Україну.

   

 • Вівторок, Травень 21, 2024 - 08:46

  Запрошуємо до посиленої ЦІЛОДОБОВОЇ 40-годинної молитви на вервиці, яка є потужною.

  духовною зброєю для НАВЕРНЕННЯ ГРІШНИКІВ, МИРУ У СВІТІ, ЗАХИСТУ НАШИХ ВОЇНІВ ТА НАШОЇ ПЕРЕМОГИ у цій війні.

  Початок молитви у вівторок, день визначений для нашої Архиєпархії, як день молитви та посту у цьому намірі 21.05.2024 о 07:00 годині, закінчення у середу 22.05.2024 о 23:00 годині (за українським часом).

  Зараз як ніколи ми повинні об’єднатись в молитві, щоб допомогти нашим захисникам світла подолати темряву.

 • Вівторок, Травень 14, 2024 - 17:45

  Із 30 квітня по 8 травня зусиллями Патріаршого паломницького центру УГКЦ і Патріаршої фундації «Мудра справа» в Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувалися духовно-психологічна реабілітація родин військовослужбовців, які зазнали поранення або ж були звільнені з полону.

 • Вівторок, Травень 14, 2024 - 11:43

  Глава Конференції Католицьких Єпископів Білорусі архиєпископ Юзеф Станевський звернувся до вірних із закликом молитися за священників, монахів, семінаристів і тих, хто думає над вступом цього року до духовної семінарії чи до монастиря.

 • П'ятниця, Травень 10, 2024 - 12:01

  Сто тисяч євро з його доручення Апостольська елемозінерія переслала до нунціатури. Кошти призначені для підтримки мешканців, які потерпають від стихійного лиха та будуть розподілятися через структури регіональної єпископської конференції.

   

 • Четвер, Травень 9, 2024 - 13:28

  Через телеграму, яку кардинал П'єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, надіслав Єпископові Ґоми, Папа Франциск засудив напад, скоєний в таборі для внутрішньо переміщених осіб поблизу кордону між Руандою та Демократичною Республікою Конго.

 • Четвер, Травень 9, 2024 - 10:34

  8 травня 2024 року єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир очолив екуменічну панахиду біля пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг – 328».

  Архиєрей подякував усім, хто прийшов до пам’ятного хреста заспівати гімн прослави Воскреслому Христу, водночас помолитися і пом’янути тих, хто загинув у час війни найперше за те, що народилися людьми, мали свої певні переконання.

 • Середа, Травень 8, 2024 - 11:32

  Під час зустрічі з паломниками, що відбулася в день, коли підноситься особлива благальна молитва до Пресвятої Богородиці, Яка вшановується у Помпеях, Папа Франциск закликав жертвувати цю молитву особливим чином за мир.

   

  У санктуарії Пресвятої Богородиці святого Розарію в Помпеях 8 травня підноситься особлива благальна молитва до Пречистої Діви Марії. Про це Папа Франциск згадав наприкінці загальної аудієнції, що відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані. В цьому контексті він сказав:

 • Вівторок, Травень 7, 2024 - 16:14

  Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк нагородив Отця і Главу Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава нагрудним знаком «Хрест Сухопутних військ». Відзнаку командувача Главі Церкви у його резиденції 5 травня вручила очільниця Капеланської служби Командування Сухопутних військ ЗСУ полковниця Лариса Полянська.

  5 травня, у свято Воскресіння Христового, Блаженніший Святослав відзначав також своє 54-ліття.

 • Понеділок, Травень 6, 2024 - 12:13
  Приготування до Пасхи в Харківському екзархаті, як в багатьох інших частинах України, відбувається в умовах дедалі частіших обстрілів. Цим болючим, сумним і виснажливим обставинам, як зазначає владика Василь Тучапець, Церква протиставляє свою постійну підтримку людям, через свою вірну присутність, прояви милосердя, людяності й ввічливості.
   
 • Четвер, Травень 2, 2024 - 14:36
  Благодійна організація німецьких католиків, яка підтримує Церкву в східній Європі, відзвітувала про розподіл коштів у 2023 році. Майже п’ята частина проектів пов’язана з Україною.
 • Вівторок, Квітень 30, 2024 - 12:46

  Гуманітарні дії, зокрема звільнення військовополонених і дітей, депортованих до росії, – інструменти, які визначають шлях до переговорів і припинення війни в Україні, вважає Державний секретар Ватикану. Про це повідомляє Vatican News.

  В інтерв’ю італійському виданню Avvenire кардинал П’єтро Паролін зазначив, що анонсована участь Франциска у саміті G7, яка відбудеться в італійській Апулії 13-15 червня 2024 року, – це вияв занепокоєння за майбутнє розділеного світу.

 • Понеділок, Квітень 29, 2024 - 10:34

  Перебуваючи з душпастирським візитом у Венеції, також і з цього міста Папа Франциск скерував думку до стражденної України та інших частин світу й народів, які страждають від війн і насильства.

 • Субота, Квітень 27, 2024 - 13:29

  24 квітня 2024 року єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца разом з капеланами освятив Центр психо-соціальної реабілітації при спеціалізованому медичному закладі у Львові.

  У Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні відкрили Простір психосоціальної реабілітації та відремонтоване відділення №25, де допомагатимуть людям, у яких уперше стався психотичний епізод. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

 • П'ятниця, Квітень 26, 2024 - 14:06

  Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся із представниками Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, зокрема зі секретарем штабу Дмитром Усовим і керівником робочої групи Андрієм Юсовим. Зустріч відбулася в резиденції Предстоятеля УГКЦ, на ній також був присутній керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні о. Олекса Петрів.

 • П'ятниця, Квітень 26, 2024 - 13:57

  23 р., Папа Франциск наголосив на важливості прийняття свого ближнього та на потребі надати молоді майбутнє надії, а не війни.

   

  У четвер, 25 квітня 2024 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції паломників з Угорщини, які прибули до Риму з нагоди першої річниці його Апостольського візиту до Будапешту. Серед паломників – примас Угорщини кардинал Петер Ердьо, президент Угорської республіки Томаш Шуйок та архиєпископ Андраш Вереш, президент Єпископської Конференції Угорщини.

  Молитися за Європу

 • П'ятниця, Квітень 26, 2024 - 13:31

  Зустрічаючись із учасниками з’їзду мирянської організації «Італійська Католицька Акція», Святіший Отець наголосив на обіймах Бога (пор. Лк. 15,20), Який любить нас та показує приклад любові до ближніх, особливо до тих, які страждають.

   

 • Середа, Квітень 24, 2024 - 17:36

  Понад 50 років тому кампуси університетів стали притулком лівого авангарду в США. Наразі ситуація не змінилася. Коли з’являється яскравий привід для бунту лівої «пробудженої» молоді (війна у В'єтнамі чи BLM), то це починається з університетів. Тепер причина — це війна на Близькому Сході.

Сторінки