Милосердя і солідарність

 • Субота, Червень 3, 2023 - 23:57

  Про виклики міжрелігійного діалогу, пошуки порозуміння та майбутні міжкультурні ініціативи говорили під час відкриття Залу Діалогу імені владики Василя Лостена у Папській українській колегії в Римі. Саме дружба українського єпископа з єврейським рабином дала поштовх для програми «Діалог», учасники якої поділилися своїм досвідом під час конференції.

 • П'ятниця, Червень 2, 2023 - 16:23

  «Наша ідея полягає в тому, щоби й надалі допомагати Україні по-салезіянськи», – зазначив під час спілкування з журналістами отець Анхель Фернандес Артіме, Генеральний Настоятель Згромадження Салезіян святого Джованні Боско.

 • П'ятниця, Червень 2, 2023 - 10:35

  Папі Франциску днями була запропонована нова ініціатива, повідомив в останній день травня телеканал TV Lux. Нещодавно Святіший Отець зустрівся з сестрою Луцією Карам, яка вже кілька разів їздила в Україну, щоб опікуватися пораненими війною. Вона звернулася до понтифіка з думкою, щоб заснувати в Україні пересувний польовий шпиталь.

  Монахиня домініканського ордену прагне, щоб цей проєкт почав реалізуватися вже цієї осені. Польовий шпиталь мав би містити дві операційні, три реанімаційні палати та діагностичне відділення.

 • П'ятниця, Червень 2, 2023 - 10:32

  1 червня у київському костелі відбулась прес-конференція з нагоди відкриття виставки ікон шанованих українцями святих, що написані на броне плитах, що врятували життя нашим захисникам.

  У рамках зустрічі також говорили про річницю неповернення костелу, який продовжує руйнуватись на очах. Прес-конференція розпочалась молитвою, яку очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

 • П'ятниця, Червень 2, 2023 - 10:04

  В інтерв’ю, присвяченому ситуації в різних частинах світу та дипломатичним зусиллям Святого Престолу, Секретар у справах стосунків з державами відповів також на кілька запитань, що стосуються пошуків шляхів до миру в контексті російської агресії проти України.

 • Четвер, Червень 1, 2023 - 11:44

  У середу, 31 травня, в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулося поминальне моління, у якому вшанували пам’ять всіх тих дітей, яких забрала російсько-українська війна.

  Ініціатором молитовного заходу стала Служба у справах дітей Івано-Франківської міської ради.

  Участь у поминальній події взяли діти, якими опікуються Служба у справах дітей Івано-Франківської міської ради, «Містечко Милосердя святого Миколая», а також Центр соціально-психологічної реабілітації.

 • Четвер, Червень 1, 2023 - 10:51

  Фундація, що протягом трьох десятиліть займається пропагуванням і втіленням соціальної доктрини Церкви та реалізацією благодійних проектів від імені Папи, збирається у Римі на свою ювілейну конференцію.

  «Пам’ять, щоби будувати майбутнє. “Мислити і діяти в категоріях спільноти” (FT 116)», – такою буде тема чергової міжнародної конференції, яку організовує Папська Фундація «Centesimus Annus Pro Pontifice». Захід відбуватиметься у Ватикані 5 і 6 червня 2023 року та буде приурочений до 30-річчя цієї організації.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 14:16

  Загальну аудієнцію в останній день травня, місяця наполегливої молитви до Богородиці, Папа Франциск завершив ввіренням Її материнському заступництву всіх тих, хто страждає від війни.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 10:32

  Рух людей доброї волі «За життя» виник у відповідь на усвідомлення потреби захисту життя та гідності людини у сучасному світі . Рух «За життя» – це не професія, не хобі, не політична партія, і не спільнота чи товариство – це християнське переконання усіх неупереджених людей у тому, що в сучасному світі з його «цивілізацією смерті» існує необхідність стати на захист життя та гідності людини, що означає – стати на захист Христа та Його Євангелії, яка є Євангелією життя.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 10:59

  Сьогодні ми, українські єпископи, шукаємо друзів, створюємо широку міжнародну коаліцію на підтримку Батьківщини й, очевидно, щоразу молимося за наших військових, хлопців і дівчат на фронті. Ми думаємо про те, як допомогти подолати гуманітарну кризу, яку спричиняє війна, як полікувати тих, кого вона калічить. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослава у зверненні в 67-й тиждень повномасштабного вторгнення росії на українську землю.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 10:54

  Кардинал Андерс Арбореліус, єпископ римо-католицької дієцезії Стокгольма (Швеція), який 9–11 травня разом з єпископом Еріком Варденом із Норвегії здійснив візит солідарності в Україну, надіслав Блаженнішому Святославові листа, де від щирого серця подякував за теплий прийом у Києві, а також поділився враженнями від візиту та розповів про допомогу українцям у нордичних країнах.

 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 14:31

  Сьогодні, 29 травня, Секретар Святого Престолу у справах стосунків з державами та міжнародними організаціями архієпископ Пол Річард Ґаллаґер візьме участь у відкритті міжнародного форуму GLOBSEC, що вже 18-й рік поспіль проводиться у столиці Словаччини. Про це пише Vatican News.

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:27

  28 травня, на свято Зіслання Святого Духа за григоріанським календарем, в усіх парафіях і релігійних спільнотах Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії відбудеться молитва за справедливий мир в Україні. Відтак буде проведено збірку для закупівлі продуктових і гігієнічних наборів. Ця ініціатива — наслідок плідного візиту солідарності кардинала Андерса Арбореліуса (Швеція) та єпископа Еріка Вардена (Норвегія) в Україну, що відбувся 9–11 травня.

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 16:01

  В окопах, бліндажах та підвалах Гуляйпільщини під безперервним вогнем ворожої артилерії віра в Бога об’єднала всі три конфесії – римо-католицьку, греко-католицьку та православну – військовий капелан римо-католицької конфесії отець Іван служить як для греко-католиків, так і для православних, а ще – налагодив чудові стосунки з мусульманами, котрі пліч-о-пліч з християнами боронять нашу спільну державу від тих, що пішли проти Бога.

 • Вівторок, Травень 23, 2023 - 18:29

  Українська Греко-Католицька Церква невдовзі реалізовуватиме програму Синоду Єпископів «Зцілення ран війни». Про її особливості Наталія Павлишин поспілкувалася з головою Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіаною Карвацькою, ЧСВВ.

 • Понеділок, Травень 22, 2023 - 14:22

  “Коли я побачив подиву гідну рішучість українців нести життя, це справило на мене величезне враження, будувало мене, додало багато надії”, – сказав єпископ Ерік Варден із Норвегії, резюмуючи свій візит до України. Разом із кардиналом Андерсом Арбореліусом зі Швеції, вони перебували тут у першій половині травня, щоб висловити солідарність із нацією, яка захищається від нападу росії.

 • П'ятниця, Травень 19, 2023 - 18:01

  17 травня о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ і керівник Патріаршої фундації «Мудра справа» у присутності представників Ірпінського госпіталю та о. Віталія Воєци, військово-медичного капелана Київської архиєпархії УГКЦ, здійснив Чин освячення транспортного засобу для їхніх потреб. Його передала для порятунку життя українців українська парафіяльна спільнота з м. Таллін (Естонія), якою опікується о. Роман Кіх.

 • П'ятниця, Травень 19, 2023 - 15:38

  У інтерв’ю для ватиканських медіа новобраний Генеральний секретар «Caritas Internationalis» розповів про допомогу людям у кризових ситуаціях, чудовий досвід співпраці з Україною та стратегічні пріоритети у напрямках своєї роботи.

 • Середа, Травень 17, 2023 - 12:30

  Наприкінці середової зустрічі з паломниками Папа Франциск закликав не забувати про страждання в Україні та молитися за поранених і загиблих.

   

  «Й усі ми благаймо Господа за любу Україну: там великі страждання, там стільки страждань… Молімося за поранених, за дітей, за загиблих. За те, щоби повернувся мир», – цими словами Папа Франциск завершив свою зустріч з паломниками, яка в середу, 17 травня 2023 р., відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані.

 • Середа, Травень 17, 2023 - 11:58

  Те, що віддаємо іншим, ми насправді отримуємо. Це важлива аксіома здорового духовного шляху. Але одне знати про це, зовсім інше - мати досвід дарування себе. Властиво лише це і можна впевнено назвати духовним досвідом. Тому Ісус запрошує нас зробити широким наше серце. Для цього потрібне внутріше усвідомлення і маленькі щоденні кроки аби служити людям. Такий шлях - пряма антитеза причесаним теологічним теоріям, уяві. Щоби почати жити для інших - треба спочатку припинити жити у своїй голові. Беручи це за основу свого духовного руху ми отримуємо глибоке внутрішнє насичення.

Сторінки

Паломництво Святими місцями