Новини

 • 7 Лютий 2023 (12:23)

  Нехай ця реформа буде світлом гарного майбутнього. Таке побажання висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у зверненні до вірних у прямому ефірі про календарну реформу.

  Патріарх подякував усім вірним УГКЦ, діячам культури, науки, суспільним лідерам, які надсилали йому листи впродовж останього пів року. «Ми вас почули. Ваші мудрі думки, поради були для нас дуже важливим орієнтиром. Для нас, тобто для нашого єпископату, Синоду Єпископів нашої Церкви», — зазначив він.

 • 7 Лютий 2023 (12:20)

  Парафії УГКЦ в Казахстані та Центральній Азії з 1 вересня 2023 року переходять на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

 • 7 Лютий 2023 (12:17)

  З 1 вересня 2023 року всі парафії Української Греко-Католицької Церкви в Польщі переходять на новий стиль для нерухомих свят. Святкування Великодня та інших рухомих празників залишається в Перемисько-Варшавській митрополії, як і в Україні, за юліанським календарем.

 • 6 Лютий 2023 (22:56)

  1–2 лютого 2023 року Божого у Брюховичах, що біля Львова, під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Дев’яносто третя сесія Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. У синодальних засіданнях також взяли участь: владика Ніл Лущак, адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, о. Микола Семенишин, проголошений єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, та о. Андрій Хім’як, проголошений єпископом-помічником Київської архиєпархії УГКЦ.

 • 6 Лютий 2023 (21:49)

  Через Державного Секретаря Святого Престолу Папа Франциск надіслав телеграми співчуття на ім’я Апостольських Нунціїв у Туреччині та в Сирії, розділяючи біль тих, кого торкнулися наслідки землетрусу з епіцентром у Кахраманмараші на півдні Туреччини.

 • 6 Лютий 2023 (21:47)

  З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії. Про це заявив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у прямому ефірі «Живого телебачення», повідомляючи рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо календарної реформи.

 • 6 Лютий 2023 (16:11)

  15 березня 2000 року, ще будучи префектом Конгрегації віровчення, тодішній кардинал Йозеф Ратцінгер виступив під час урочистого відкриття Третього єпархіального тижня віри в кафедральному соборі Палермо, на Сицилії, перед приблизно 1500 присутніми. Цю промову — не таку відому, як його знамените Регенсбурзьке звернення — зараз зазвичай називають конференцією Ратцінгера про батьківство та апокаліпсис.

 • 6 Лютий 2023 (15:10)

  Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 348-й день війни.

  Предстоятель зазначив, що ворог намагається наступати на сході. Українські захисники відбили його атаки біля 14 населених пунктів на Луганщині й Донеччині. Ворог використовує метод вогняного валу, аби знищити все живе. У Харкові та Херсоні знову сталися трагедії — росіяни завдали ракетних ударів по навчальних закладах. У Харкові зруйнували Національний університет господарства імені Бекетова, а в Херсоні — місцевий ліцей.

 • 6 Лютий 2023 (12:21)

  1–2 лютого 2023 року у Брюховичах, що поблизу Львова, під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Дев’яносто третя сесія Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. Продовжуючи розпочате на минулих сесіях Архиєрейського Синоду тривале обговорення питання щодо календарної реформи, Отці Синоду заслухали результати єпархіальних й екзархальних опитувань духовенства та монашества щодо цього питання і, предметно обговоривши його, прийняли рішення. Це рішення Синоду Глава УГКЦ оприлюднить під час прямого ефіру на «Живому телебаченні» 6 лютого о 17:00.

 • 6 Лютий 2023 (11:13)
  Під час перельоту з Південного Судану до Італії Папа Франциск, Його Милість Джастін Уелбі та преподобний Ієн Ґріншилдс, які здійснили спільне екуменічне паломництво миру до країни, виснаженої війною, разом відповіли на запитання журналістів, між якими не забракло згадки про війну в Україні.
 • 6 Лютий 2023 (11:10)

  Бог нас виправдовує, уділяючи своє милосердя. Не біймося показати власну недосконалість перед Господом Богом. Ми так вираховуємо в нашій молитві все добре, що зробили для Бога. Але прийдімо і станьмо перед Його обличчям, ісповідуючи те, що ми не змогли зробити в нашому житті в боротьбі з нашим гріхом. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді в неділю про митаря й фарисея.

 • 5 Лютий 2023 (17:33)

  Декілька днів тому на сайті Президента України зареєстровано петицію із закликом до Володимира Зеленського аби оголосити 24 лютого Днем посту і молитви за перемогу України.

  Автор петиції - Сергій Гула пише наступне: 

  Пане Президенте, історія знає не один випадок, коли країна яка захищалася від ворога, оголосивши загальнонаціональний піст та молитву, вигравала у війні! Англія, Ізраїль та ін.

 • 5 Лютий 2023 (17:29)

  Внаслідок російської агресії в Україні повністю знищено, пошкоджено або пограбовано російськими військовими щонайменше 494 релігійні споруди, духовні навчальні заклади та святині. 

  Такі оновлені дані про вплив війни на українські релігійні громади Інститут релігійної свободи представив 31 січня та 1 лютого під час Саміту з міжнародної релігійної свободи, який відбувся у Вашингтоні, США.

 • 5 Лютий 2023 (17:22)

  У зверненні у 346-й день великого, повномасштабного вторгнення рф на територію нашої незалежної України Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, як лікувати рани ворожнечі, розколів і поділів між християнами та представниками різних релігій, пригадавши два важливих документи Другого Ватиканського Собору.

 • 5 Лютий 2023 (17:19)
  Після шестиденного перебування на Африканському континенті Папа Франциск відлетів до Риму. На борту літака, як звичайно, передбачається спілкування з журналістами.

  XL Апостольська подорож Папи Франциска добігає до завершення. З меморіалу Джона Ґаранґа в Джубі, де вранці, 5 лютого 2023 р., він очолив Святу Месу, Святіший Отець прибув до аеропорту, де відбулася церемонія прощання за участі Президента Південного Судану.

 • 5 Лютий 2023 (17:17)

  В останній промові в Африці Папа Франциск, як і кожної неділі, підніс молитву за мир в «багатостраждальній Україні».

  Євхаристійне богослужіння, яке Папа Франциск у неділю, 5 лютого 2023 р., очолив у столиці Південного Судану місті Джубі, завершилося проказуванням молитви до Богородиці. Оскільки це була остання велелюдна подія цього етапу подорожі, Святіший Отець використав цю нагоду, щоб подякувати владі, ієрархам та всім причетним до організації та проведення візиту, згадуючи про те, як дехто не лише години, але кілька днів провів у дорозі щоби потрапити на зустрічі з ним.

 • 5 Лютий 2023 (17:10)

  У нас закінчився Синод. Ми прийняли рішення. І в понеділок їх оприлюднимо. Так відповів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав на запитання щодо календарної реформи, яке йому поставили студенти Тернопільського медуніверситету на зустрічі у п’ятницю, 3 лютого.

 • 4 Лютий 2023 (20:51)
  Стати насінням нового Південного Судану, в якому вже тепер можна розгледіти плоди майбутнього дерева, що принесе плоди побажав Папа Франциск внутрішньо переміщеним особам, з якими зустрівся в суботу пополудні.

  Друга половина передостаннього дня Апостольської подорожі Папи Франциска до Південного Судану розпочалася зустріччю з внутрішньо переміщеними особами, що 4 лютого 2023 р. відбулася «Залі Свободи», конференц-залі, розташованому поруч із мавзолеєм Джона Ґаранґа.

 • 4 Лютий 2023 (17:56)
  Зустріччю з представниками влади, дипломатичного корпусу, громадянського суспільства та світу культури завершився четвертий день Апостольської подорожі Папи Франциска до Африки, перший день у Південному Судані.

  «Прибуваю як паломник примирення, мріючи супроводжувати вас на вашій дорозі миру, звивистій дорозі, яку вже не можна відкладати. Я не прибув сюди один, бо у мирі, як і життям, потрібно крокувати разом», – сказав Папа Франциск, розпочинаючи свою першу промову на південносуданській землі.

 • 4 Лютий 2023 (17:44)

  У п’ятницю, 3 лютого, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав на запрошення ректорату відвідав Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, де одержав звання почесного професора і зустрівся з викладачами та студентами.

  Дводенний візит на Тернопільщину Блаженніший Святослав розпочав із молитви в катедральному храмі Непорочного Зачаття у Тернополі. Предстоятеля привітав владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, та представники місцевої влади.

Сторінки

Паломництво Святими місцями