Новини

 • 19 Листопад 2018 (17:20)

  Преосвященіший владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії разом із капеланами звершив похорон покійного генерал-майора Сергія Дмитровського.

  Сергій Дмитровський – генерал-майор служби цивільного захисту, керівник ГУ ДСНС України у Львівській області.

  Народився 16 липня 1961 року у Львові. У 1981 році отримав вищу освіту у Львівському пожежно-технічному училищі МВС СРСР. У 2006 році Указом Президента України Сергію Дмитровському було присвоєно звання генерал-майора служби цивільного захисту.

 • 19 Листопад 2018 (15:52)

  Через Твіттер Святіший Отець нагадав про постійність, як ознаку справжньої любові

  «Не можна любити тільки до того часу, доки “вигідно”, любов виявляється, власне, поза межами власних розрахунків, коли віддаємо все без обмежень»: таке повідомлення з’явилося на аккаунті Папи в понеділок, 19 листопада 2018 року.

  Справжня любов

 • 19 Листопад 2018 (15:51)

  Цього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті блаженної Йосафати Гордашевської.

  Блаженна Йосафата (в народженні Михайлина Гордашевська (20 вересня 1869, Львів — †7 квітня 1919) — блаженна монахиня Української Греко-Католицької Церкви, яка передбачила свою смерть і тіло якої після смерті було віднайдено нетлінним, і, як і мощі святого Йосафата, перенесено з Відня до Риму.

 • 19 Листопад 2018 (14:09)

  13-17 листопада 2018 року, у Бозе (Італія), провели зустріч Координаційного комітету Міжнародної Мішаної комісії з богословського діалогу між Римо-Католицькою Церквою та Православною Церквою, за спів-головування Кардинала Курта Коха, Президента Папської ради зі сприяння єдності християн, та Архиєпископа Тельміського Йова (Гечі), Константинопольський Патріархат.

 • 19 Листопад 2018 (14:08)

  17 листопада 2018 року в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась Архиєрейська Божественна Літургія  з нагоди Міжнародного дня передчасно народженої дитини.

  Літургію у співслужінні сотрудників Собору та запрошеного духовенства звершив Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський. У слові проповіді Архиєрей звернувся до присутніх дітей, які народились передчасно і виросли здоровими людьми, а також до лікарів, які до цього спричинились.

  Повідомив о. Сергій Білоконь, голова референтури медичного капеланства Львівської Архиєпархії 

 • 19 Листопад 2018 (14:06)

  18 листопада 2018 року, в останній день свого перебування в Україні, кардинал Пітер Тарксон, голова Дикастерії служіння інтегральному розвиткові людської особи, очолив Святу Месу в латинському обряді в костелі Святого Олександра в Києві.

  Богослужіння стало «великою подячною молитвою Українських Церков і українського народу за солідарну підтримку в рамках гуманітарної акції «Папа для України».

 • 19 Листопад 2018 (14:05)

  У неділю, 18 листопада, українська спільнота в Італії вшановувала 85-ті роковини Голодомору. Поминальні заходи у катедральному соборі Неаполя очолив Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.

  З цієї нагоди Кардинал Гуалтьєро Бассетті, Президент Єпископської Конференції Італії, написав листа до української спільноти, а в храмах Італії в цей день молились за жертв Голодомору.

 • 19 Листопад 2018 (14:04)

  Реколекції для учасників спільноти «Подружні зустрічі», організовані Тернопільським та Чортківським осередками спільноти, відбулися цими вихідними, 16-18 листопада, у Марійському духовному центрі «Зарваниця». Участь у реколекціях взяли 10 подружніх пар.

 • 19 Листопад 2018 (10:35)

  Ми згромадилися у цьому священному місці, усвідомлюючи численні виклики та труднощі, які сьогодні вражають українську націю. Ми тут як люди віри, які глибоко та особисто зустрілися з хрестом Ісуса Христа, і це, зрештою об’єднує нас як людей надії.

 • 19 Листопад 2018 (10:09)

  У Києві відбулась прес-конференція на тему: «Підсумки гуманітарної Ініціативи Папи Франциска «Папа для України»: яку допомогу отримали постраждалі внаслідок бойових дій».

 • 18 Листопад 2018 (16:54)

  В день підтримки затворницьких монастирів відбудеться конгрес для монахинь, яким Папа дав особливий дозвіл залишити клявзуру.

  У свято Введення в храм Пресвятої Богородиці відзначається також День “Pro Orantibus” (тих, які моляться), в який Церква з вдячністю вшановує дар контемплятивного життя, проводячи різні ініціативи для підтримки затворницьких монастирів, тих спільнот, які простотою свого життя є видимим прообразом мети, до якої прямує вся церковна спільнота.

  Особливий контекст

 • 18 Листопад 2018 (16:53)

  У Патріаршому Соборі Воскресіння Христового спільно з духовенством та вірними УГКЦ помолився кардинал Пітер Кодво Аппіах Тарксон, який прибув до України з нагоди закінчення акції «Папа для України».

  З його Еміненцією молилися також Апостольський нунцій в Україні, Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ та владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської Архиєпархії.

 • 18 Листопад 2018 (16:52)

  Перед недільним проказуванням молитви «Ангел Господній» Святіший Отець коментував слова Ісуса про кінець світу

  Того дня, коли станемо на останньому суді, кожен з нас мусітиме зрозуміти, чи Боже слово дійсно просвічувало наше особисте життя, а чи відверталися від нього, віддаючи перевагу упованню на власні слова. Так Папа Франциск, промовляючи до прочан, що 18 листопада 2018 р. опівдні зібралися на площі Святого Петра, прокоментував уривок з Євангелії від святого Марка, в якому Ісус розповідає про події, пов’язані з кінцем світу.

  Навчити, як добре прожити теперішнє

 • 18 Листопад 2018 (16:51)

  Гуманітарна акція “Папа для України” є символом підтримки та близькості Католицької Церкви в Європі з Україною, а особливо з тими нашими співгромадянами і вірними, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Українського Сходу та Кримського півострова.

 • 18 Листопад 2018 (16:50)

  «Зараз всі спільно пообідаємо. Дякуємо тим, які приготували обід та служитимуть при столах. Дякуємо всім і молімося до Бога, щоб усіх нас благословив. Просимо Божого благословення для всіх, зокрема, для тих, які зібралися тут. Нехай же Бог благословить кожного з нас, наші серця, наші наміри й допоможе прямувати вперед», – цими простими словами Папа Франциск привітав усіх, які в неділю, 18 листопада 2018 р., зібралися в залі Павла VI у Ватикані на обід, приготований з нагоди Всесвітнього дня бідних.

  Три тисячі потребуючих за столом з Папою

 • 17 Листопад 2018 (18:28)

  Святіший Отець Франциск прийняв на аудієнції членів Апостольського Руху Сліпих, пригадавши їхню багату добрими ділами та свідченням історію та наголошуючи на потребі відкритості на бідних та страждаючих.

  «Цей 90-річний шлях дозволив Апостольському Рухові Сліпих щоразу краще усвідомлювати, якою є особлива харизма, довірена йому у Церкві», – мовив Папа Франциск, приймаючи в Климентинському залі Апостольського палацу у суботу, 17 листопада 2018 р., коло 400 членів Апостольського Руху Сліпих.

  Заснування Асоціації

 • 17 Листопад 2018 (18:27)

  16 листопада 2018 року в Колонному залі Національної філармонії у Києві відбулася урочиста академія, присвячена історичній традиції та обговоренню місії Державного органу у справах релігій та національностей.

 • 17 Листопад 2018 (18:26)

  Вручаючи цьогорічні «Премії Ратцінґера», Святіший Отець поділився думками про внесок жінок у богослов’я та значення сакральної архітектури

  «Дякую богословам й архітекторам, які допомагають нам підносити голову та скеровувати думки до Бога», – сказав Папа Франциск, підсумовуючи свою промову, виголошену з нагоди вручення «Премії Ратцінґера», яке в суботу, 17 листопада 2018 р., відбулося в Климентинському залі ватиканського Апостольського палацу.

  Цьогорічні лауреати

 • 17 Листопад 2018 (18:25)

  Глава Католицької Церкви обговорив з правозахисником глобальні проекти щодо захисту неповнолітніх

  У п’ятницю, 16 листопада 2018 р., Папа Франциск прийняв у Ватикані Кайлаша Сат’ярті, індійського правозахисника і борця за права дітей, який 2014 року був нагороджений Нобелівською премією миру. Під час зустрічі йшлося, зокрема, про опрацювання зобов’язуючої конвенції ООН щодо сексуальних надуживань і порнографії в мережі інтернет. Про це після аудієнції активіст розповів нашому колезі з англійської редакції Робінові Ґомесу.

  Підтримка Папи для ініціатив правозахисника

 • 17 Листопад 2018 (18:24)

  Господь вислуховує волання убогих, а ми покликані ставати засобами в Його руках, щоб полегшувати наслідки бідності, що є плодом гріхів, давніх, як сама людина. Про це Святіший Отець нагадує у своєму посланні на ІІ Всесвітній день бідних

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць