Новини

 • 4 Червень 2023 (00:26)

  Польський історик і публіцист Анджей Ґраєвський презентує у Львові книгу «Завзятий антикомуніст. Понтифікат Івана Павла ІІ в документах КДБ УРСР».

  Презентація відбудеться 6 червня о 15:00 у Центрі Шептицького УКУ.  

 • 4 Червень 2023 (00:20)

  Пам’ятати, молитися і черпати мудрість ― це те, що може кожен із нас, вшановуючи пам’ять Патріарха Любомира Гузара, який відійшов до вічності 31 травня 2017 року.

  В Архикатедральному Соборі Святого Юра, у день пам’яті за Блаженнішим Любомиром, молилися Архиєрейську Літургію, яку звершив Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор у співслужінні з духовенством Львова.

  Згадуючи Отця і Главу нашої Церкви, Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії отець Юстин Бойко поділився роздумами та спогадами:

 • 3 Червень 2023 (23:57)

  Про виклики міжрелігійного діалогу, пошуки порозуміння та майбутні міжкультурні ініціативи говорили під час відкриття Залу Діалогу імені владики Василя Лостена у Папській українській колегії в Римі. Саме дружба українського єпископа з єврейським рабином дала поштовх для програми «Діалог», учасники якої поділилися своїм досвідом під час конференції.

 • 3 Червень 2023 (23:53)

  Зустрічаючись із учасниками загальної асамблеї Папських Місійних Організацій, Папа Франциск наголосив на тому, що їхнє служіння не полягає лише в тому, щоби перерозподілювати кошти, а в тому, щоби підтримувати євангелізаційну місію Церкви, якою є досягти всіх, нікого не виключаючи.

 • 3 Червень 2023 (23:48)

  Владика Венедикт Алексійчук, єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая та автор кількох книг на духовну тематику, пропонує десять порад доброї та ефективної молитви.

  1. З Богом ми можемо зустрітися в молитві.

  2. Кожна молитва — унікальна і неповторна. Наприклад, читаючи Псалом 50, сьогодні нас може щось одне зачепити, а завтра — щось інше.

  3. У молитві, коли ми зустрічаємося з Господом, то пізнаємо, що є правдивим добром.

 • 3 Червень 2023 (23:45)

  Під час аудієнції із паломниками із Сотто-іль-Монте та Кончезіо, Святіший Отець пригадав Папу Івана ХХІІІ та Павла VI, закликавши прочан подякувати Господеві за те, що вибрав з їхніх громад двох святих пастирів, які змогли вести Церкву як в часах великого ентузіазму, так і в період великих випробувань та викликів.

 • 3 Червень 2023 (12:57)

  Протягом неповних п’яти років понтифікату Анджело Ронкаллі скликав вселенський собор, запам’ятавшись сучасникам як «добрий Папа».

 • 3 Червень 2023 (12:55)

  У своєму виступі на Генеральній асамблеї Папських місійних організацій, Пропрефект Дикастерії у справах євангелізації розповів про пріоритет Божої благодаті, розпізнавання Христа у його послідовниках та щастя від ділення.

 • 2 Червень 2023 (16:45)

  Російська федерація провадить в Україні агресивну війну, допускаючись жахливих військових злочинів, в той час як Україна обороняє своє існування та суверенність. Саме тому ватиканська місія під проводом кардинала Маттео Зуппі не може трактувати обидві сторони симетрично,- пише у своєму фейлетоні на порталі «The First Things» відомий американський інтелектуал і біограф Івана Павла ІІ проф. Джордж Вайґель.

 • 2 Червень 2023 (16:23)

  «Наша ідея полягає в тому, щоби й надалі допомагати Україні по-салезіянськи», – зазначив під час спілкування з журналістами отець Анхель Фернандес Артіме, Генеральний Настоятель Згромадження Салезіян святого Джованні Боско.

 • 2 Червень 2023 (16:20)

  Академія Боніфаціяна знаходиться в папському палаці Боніфація VIII в італійському місті Ананія. Папа Боніфатій VIII проголосив перший Святий Ювілейний Рік в Католицькій Церкві в 1300 році і дав людству важливу можливість для духовних роздумів і прощення.

  Нагорода Боніфатія народилася з нагоди сьомого сторіччя смерті папи Боніфатія. Щоб відзначити цю «історичну подію», Академія створила цю єдину у своєму роді нагороду, оскільки вона бере до уваги акт прощення Боніфатія та сучасний період, у якому ми живемо, де мир у деяких частинах світу все ще є утопією.

 • 2 Червень 2023 (13:49)

  Гей-пара виграла справу проти України у Європейському Суді з Прав Людини (ЄСПЛ).

  Суд визнав порушення державою права одностатевої пари на узаконення стосунків, повідомляють в Українській Гельсінській Спілці з Прав Людини з посиланням на рішення ЄСПЛ.

 • 2 Червень 2023 (11:55)

  «Я вдячний вам за це і пишаюсь, що так робите», - наголосив митрополит Сан-Франциско під час урочистості священничих свячень у традиційному римському обряді. Ці слова він скерував до священників, які знайшли спосіб відправляти Літургію, попри драконські заборони лівої влади в Каліфорнії.

  Архиєпископ Корділеоне їздив до м. Лінкольн, штат Небраска, щоб уділити священичі свячення у семінарії Матері Божої Гваделупської, що належить до Братства св. Петра.

 • 2 Червень 2023 (10:53)

  Розпочався червень, у традиції Католицької Церкви – місяць, присвячений особливому вшануванню культу Серця Христового. Напевне, немає такого галичанина, що не бачив би образ, на якому зображено Ісуса Христа з палаючим серцем, огорненим терновим вінцем. Спаситель вказує на нього, і з Його вуст ми безмовно чуємо: «Це Серце, яке так полюбило світ, але отримує від нього велику невдячність», або ж слова з Євангелія від Матея: «навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм».

 • 2 Червень 2023 (10:35)

  Папі Франциску днями була запропонована нова ініціатива, повідомив в останній день травня телеканал TV Lux. Нещодавно Святіший Отець зустрівся з сестрою Луцією Карам, яка вже кілька разів їздила в Україну, щоб опікуватися пораненими війною. Вона звернулася до понтифіка з думкою, щоб заснувати в Україні пересувний польовий шпиталь.

  Монахиня домініканського ордену прагне, щоб цей проєкт почав реалізуватися вже цієї осені. Польовий шпиталь мав би містити дві операційні, три реанімаційні палати та діагностичне відділення.

 • 2 Червень 2023 (10:32)

  1 червня у київському костелі відбулась прес-конференція з нагоди відкриття виставки ікон шанованих українцями святих, що написані на броне плитах, що врятували життя нашим захисникам.

  У рамках зустрічі також говорили про річницю неповернення костелу, який продовжує руйнуватись на очах. Прес-конференція розпочалась молитвою, яку очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

 • 2 Червень 2023 (10:28)

  1 червня 2023 року виповнюється 120 років з дня народження релігійного діяча і єпископа Української греко-католицької церкви блаженного священномученика Василя (Величковського). 

  Сторінки життя новомученика засвідчують долю УГКЦ протягом ХХ століття, бо усі її випробування він мужньо пройшов разом зі спільнотою її вірних. Роки навчання, ієрейського та монашого служіння сформували постать, яка пізніше стала місцеблюстителем глави УГКЦ в Україні; водночас на його долю випали  неодноразові арешти й ув’язнення, а пізніше – довічне виселення за межі УРСР. 

 • 2 Червень 2023 (10:24)

  Я противник матюкальних слів, тому що вони несуть негативну енергетику і тим самим ослаблюють духовний захист людини. На жаль, про це майже ніде не говорять.

  Пригадаймо собі, скільки разів ми були свідками лайливих слів, які перепліталися різними матюками. На душі стає дуже важко, ніби хтось тебе обкидав нечистотами. І потім дивишся на цю особу, або ж на групу осіб, і думаєш, яка це велика чеснота — не говорити таких слів. Ось тут виникає запитання, а потім і ствердження, що виховний процес є важливішим від надання освіти.

 • 2 Червень 2023 (10:21)

  Така ініціатива має на меті об’єднати академічне товариство та світ культури задля поширення та поглибленого вивчення спадщини святого папи. Про це пише Vatican News.

  31 травня у Римі було підписано лист щодо співпраці у цій ініціативі представниками Фонду Йоана Павла ІІ у Ватикані, Папського університету Йоана Павла ІІ у Кракові та польського душпастирства у столиці Італії. 

 • 2 Червень 2023 (10:08)

  «У моїй уяві музика — це завжди гармонія. Коли ти бачиш зруйновані міста та села і людей, що плачуть, важко засвідчити гармонію», — зазначив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. 31 травня у Львові на презентації його з о. Паоло Асоланом книжки-розмови українською мовою співавтори поділилися думками про те, якими мелодіями для них звучить музика довгоочікуваної української перемоги.

  Музикант Київського симфонічного оркестру Олексій Береговий після концерту на майдані Незалежності в Києві 9 березня 2022 року, фото: Reuters

Сторінки

Паломництво Святими місцями