Адвокат Маріам Ібрагім спростував інформацію про її звільнення
  • Срд, 04/06/2014 - 13:17

Раніше вже повідомлялося, що молоду суданську християнку «найближчими днями» випустять на волю. Її адвокат Елшареф Алі Мухаммед, однак, спростував інформацію, яку подало суданське МЗС, зазначивши, що рішення про звільнення жінки може видати суд, а не дипломатичний уряд.

На жаль, новину про швидке звільнення Ібрагім спростував також представник суданського міністерства закордонних справ.

27-річна Маріам Яхья Ібрагім Ішаг перебуває у в'язниці для жінок в Омдурмані. Кілька днів тому вона народила там доньку. Разом із жінкою у в'язниці є також її старший син.

15 травня суд в Хартумі засудив молоду суданку, яка тоді була на восьмому місяці вагітності, до смертельної кари через повішення за віровідступництво. У Судані ісламське законодавство забороняє змінювати віросповідання.

Суддя сказав, що до оголошення вироку Маріам мала три дні, щоб відректися від своєї віри, але відмовилася повернутися в іслам. Вона сказала судді, що є християнкою і ніколи не здійснювала відступництва. Її виховувала згідно з християнською релігією мати, тому що батька, мусульманина, не було.

Жінку також засудили до 100 ударів батогом за перелюб. Підставою для смертної кари став її шлюб з християнином з Південного Судану, нечинний з погляду ісламського закону, що застосовується в Судані. Він каже, що мусульманська жінка не може вийти заміж за послідовника іншої релігії.

Вирок винесли незважаючи на заклики західних посольств і правозахисників про дотримання свободи віросповідання. Випадок молодої суданської християнки викликав обурення в усьому світі.

За матеріалами: wiara.pl